Pytanie o T-34 z AFV

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

Pytanie o T-34 z AFV

Postprzez pawel » poniedziałek, 11 czerwca 2012, 19:27

Czy ktoś kto budował model T-34 w skali 1/35 od AFV może się podzielić swoimi uwagami, opinią o modelu ? W Necie opisów modelu mało. Raczej lakoniczne, koncentrują się na wnętrzu. Dowiedziałem się tylko, że złe są koła, detale mało ostre, odlewy kiepskiej (?!) jakości. Na naprawdę rzetelny opis jakoś nie trafiłem, nie mówiąc już o porównaniu z modelem Dragona. Jeśli coś przegapiłem to proszę o linkę.
pawel
 
Posty: 206
Dołączył(a): sobota, 23 maja 2009, 18:28

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Pytanie o T-34 z AFV

Postprzez belfer » wtorek, 12 czerwca 2012, 20:25

cześć
mam trzy T-34:
1) AFV 35143 T-34/76 z fabryki 112
2) Dragon 6564 T-34/76 z wieżyczką dowódcy
3) Dragon 6066 T-34/85
Co prawda, żadnego jeszcze nie kleiłem, ale po wypraskach to do AFV nie mam się do czego doczepić, detale bardzo ładne,faktura wierzy i kadłuba bardzo dobra. Za minus można uznać gumowe gąsienice. AFV sprzedaje bardzo dobre ruchome gąski do T-34, ale jak chcesz zrobić "teciaka" w ruchu to te gumowe są ok
Avatar użytkownika
belfer

Zimna Wojna 1
 
Posty: 284
Dołączył(a): wtorek, 22 lipca 2008, 14:29
Lokalizacja: pyrlandia

Re: Pytanie o T-34 z AFV

Postprzez Łukasz Orczyc - Musiałek » wtorek, 12 czerwca 2012, 23:45

Miałem przez chwilę T-34/85 (ten przeźroczysty) i powiem że się zawiodłem. Wieża do kadłuba nie przylega tak jak powinna. Reszta jest w miarę OK.
Avatar użytkownika
Łukasz Orczyc - Musiałek
 
Posty: 364
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 07:29
Lokalizacja: Giżycko

Re: Pytanie o T-34 z AFV

Postprzez Modelarz » środa, 13 czerwca 2012, 22:05

Ja też miałem (T-34/76) i również się zawiodłem. Przezroczysty kadłub to moim zdaniem totalna pomyłka. I tak to trzeba szlifować bo są nierówności i ślady po wypychaczach. Chwyt marketingowy z tym kadłubem i tyle. Czy koła są złe...ale o jakiej wersji piszesz, bo jest tego trochę, konfiguracje były różne. Wnętrza nie ocenię bo mnie bebechy nie interesowały, plastik jakościowo jest ok. Dragon lepszy.
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:20
Lokalizacja: Toruń

Re: Pytanie o T-34 z AFV

Postprzez pawel » czwartek, 14 czerwca 2012, 19:28

Modelarz napisał(a):Czy koła są złe...ale o jakiej wersji piszesz, bo jest tego trochę, .
O kołach pisali sporo w jednym wątku na forum Armoramy. Chodziło chyba o t-34 z fabryki w Sormovie (zavod 112). Według recenzenta Armoramy koła w niczym nie przypominają oryginału i nadają się tylko do wyrzucenia, osobiście nie macalem...
W sumie to mi jest potrzebny tylko kadłub "sormowski". Więc pewnie kupię jakiegoś Dragona. Z tym kadłubem zrobili chyba 2, czy nawet 3 modele.
pawel
 
Posty: 206
Dołączył(a): sobota, 23 maja 2009, 18:28


Powrót do Pojazdy wojskowe - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości