Dzisiaj kupiłem...

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

Re: Dzisiaj kupiłem...

Postprzez Sebastian » wtorek, 6 listopada 2007, 22:47

A będąc w Castoramie zauważyłem coś takiego. Niedrogie, a może się przydać.
[url=http://images27.fotosik.pl/105/55c2e19af38c39cd.jpg]Obrazek[/URL][/quote]
Czyżbym o czymś nie wiedział :lol: przecież tam pracuję tylko że w Krakowie.
Widać do nas jeszcze ten towar nie dotarł /to nie jest Topex na 100 % ?
Sebastian
 
Posty: 737
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 20:56

Reklama

Re: Dzisiaj kupiłem...

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » wtorek, 6 listopada 2007, 23:45

jakiej by to marki nie było, to kupowanie tego jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Dzisiaj kupiłem...

Postprzez Marcin Starszewski » środa, 7 listopada 2007, 01:06

matejson napisał(a):Obrazek

Dzisiaj to mi przysłali :->


Widzę, że środowisko 48'kowe nam się w 3mieście rozrasta :)
Warsztat: Spitfire Mk.Vb 1:32 Hobby Boss ... się robi
Marcin Starszewski
 
Posty: 322
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:03
Lokalizacja: Elbląg

Re: Dzisiaj kupiłem...

Postprzez Tomek Zieliński » środa, 7 listopada 2007, 06:32

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):jakiej by to marki nie było, to kupowanie tego jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto


Kamilu, innego takiego zestawu ostrzy nie ma.
Dawno ich nie używałem, ale ostrza są niezłe, można je ostrzyć, a po wypolerowaniu całkiem nieźle tną np: tekturę.
Plastiku nie ciąłem, tu najlepszy jest skalpel 11.
Jednynie w nich naprawiałem uchwyty, ale chyba pasują do tych ostrzy trzonki innych firm.
A tak na marginesie, rurka+poxilina+blacha ołowiana i mamy trzonek.
Tomek
Tomek Zieliński
 

Re: Dzisiaj kupiłem...

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » środa, 7 listopada 2007, 11:40

no właśnie.. te ostrza swoją ostrością bardziej przypominają nóż do papieru lub do masła, niż skalpel.
zestawy ostrzy są- excel-a. moze nie tak bogate, ale znacznie wyższej jakości. a oprawki z plastikowymi koncówkami to jakies nieporozumienie..

oprawki excela nie są takie drogie. ostrza tez można kupic za nieduze pieniadze- co prawda te, które polecał tu spiinacz nie są rewelacyjne, ale w stosunku jakość/cena wypadają całkiem atrakcyjnie.

Tomek Zieliński napisał(a):A tak na marginesie, rurka+poxilina+blacha ołowiana i mamy trzonek.


na szczęscie czasy adama słodowego minęły bezpowrotnie..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Dzisiaj kupiłem...

Postprzez net_sailor » środa, 7 listopada 2007, 12:18

Tomek Zieliński napisał(a):Dawno ich nie używałem, ale ostrza są niezłe, można je ostrzyć, a po wypolerowaniu całkiem nieźle tną np: tekturę.
Plastiku nie ciąłem, tu najlepszy jest skalpel 11.

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):no właśnie.. te ostrza swoją ostrością bardziej przypominają nóż do papieru lub do masła, niż skalpel.
zestawy ostrzy są- excel-a. moze nie tak bogate, ale znacznie wyższej jakości. a oprawki z plastikowymi koncówkami to jakies nieporozumienie..

To ja opiszę szerzej swoje doświadczenia przy obróbce plastiku podobnym zestawem (w moim był mniejszy wybór ostrzy i tylko trzy oprawki). Ostrza na pierwszy rzut oka są całkiem ostre niestety bardzo szybko się tępią (w porównaniu do Excela). Tuż po zakupie chciałem wykorzystać jedno z tych łukowych ostrzy do skrobania (pasowało mi do krzywizny wnętrza kadłuba samolotu) skutek był taki, że po kilkunastu przeciągnięciach w poprzek ostrze dostało ząbków (wykruszanie w Excelach to rzecz niespotykana, owszem krawędź potrafi się stępić i podwinąć ale nie ząbkować!). Gdy próbowałem tym ciąć lub trasować linie podziału blach okazało się że plastikowa koncówka nie trzyma dość sztywno - próba "dokręcenia śruby" zakonczyła się urwaniem końcówki. W ten sposób załatwiłem dwie oprawki. Odtąd trzecia służy mi wyłącznie jako szpatułka do nakładania szpachlówki. :evil:
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: Dzisiaj kupiłem...

Postprzez Krzysztofoslaw » czwartek, 8 listopada 2007, 11:22

A ja natomiast używam ostrzy do skalpeli chirurgicznych. W porównaniu z excelem są trzykrotnie tańsze i mam większy wybór ostrzy... :) Wydaje mi się, że nawet są ostrzejsze.
Krzysztofoslaw
 

Re: Dzisiaj kupiłem...

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 8 listopada 2007, 11:27

dobre ostrza do skalpeli wcale nie są tansze od ostrzy excela. co więcej, nawet te najlepsze szybko pdrzestają być superostre.. mimo wszystko, ostrza chirurgiczne przedkładam nad 'profesjonalne modelarskie'
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Dzisiaj kupiłem...

Postprzez Paweł Czarnocki » czwartek, 8 listopada 2007, 19:34

A ja skromnie do projektu sobie kupiłem o to :

Obrazek

i fujarki do KW-1 i teciaczka 85 mm:

Obrazek
Avatar użytkownika
Paweł Czarnocki
 
Posty: 1289
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:32
Lokalizacja: Siedlce

Re: Dzisiaj kupiłem...

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 8 listopada 2007, 22:10

u mnie też bez sensacji..

Obrazek
Obrazek
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Dzisiaj kupiłem...

Postprzez Krzysztofoslaw » piątek, 9 listopada 2007, 00:33

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):dobre ostrza do skalpeli wcale nie są tansze od ostrzy excela. co więcej, nawet te najlepsze szybko pdrzestają być superostre.. mimo wszystko, ostrza chirurgiczne przedkładam nad 'profesjonalne modelarskie'


Hmmm... ja ze swoich zadowolony jestem i uważam, że jest nawet odwrotnie. Excel idzie po 1,5, a chirurgiczne po 50, a nawet 30 gr. Ostrza chirurgiczne nie są gorsze, czy lepsze... to po prostu ostrza chirurgiczne, wszak są różne firmy i mogą one lekko odbiegać parametrami od siebie, ale mają pewien standard, któremu moim zdaniem Excel nie dorównuje:) Wszystko zależy też, czym traktujesz ostrza i jaki mają kształ. Zauważyłem, ze ostrza proste tepią się szybciej. Ja używam Aesculapa i jeszcze jakieś firmy, nazwy której oczywiście zapomniałem (bo nie byłbym sobą, gdybym zapamiętał...)
Krzysztofoslaw
 

Re: Dzisiaj kupiłem...

Postprzez Akahoshi » piątek, 9 listopada 2007, 01:02

Ja tak skromnie: C7P 1/35 Mirage Hobby
Obrazek
Ostatnio edytowano piątek, 22 maja 2009, 19:54 przez Akahoshi, łącznie edytowano 2 razy
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Dzisiaj kupiłem...

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 9 listopada 2007, 01:17

Krzysztofoslaw napisał(a):uważam, że jest nawet odwrotnie


odwrotnie niż..?

Krzysztofoslaw napisał(a):mogą one lekko odbiegać parametrami od siebie


otóż to..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Dzisiaj kupiłem...

Postprzez Bathin » piątek, 9 listopada 2007, 09:09

Yeah :)

Obrazek
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: Dzisiaj kupiłem...

Postprzez Krzysztofoslaw » piątek, 9 listopada 2007, 13:53

no odwrotnie z tymi cenami... przynajmniej w Poznaniu, gdzie w medyku chodzą te ostrza po grosze... :)

ten Tygrys ma deesy ;( (rozpacz)
Krzysztofoslaw
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości