[IN BOX] US6 Studebacker i M7/GMC truck PST 1/72

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

[IN BOX] US6 Studebacker i M7/GMC truck PST 1/72

Postprzez mysiek13 » czwartek, 28 maja 2009, 21:13

Witam i chciałbym krótko przedstawić dwa modele najpopularniejszych amerykańskich ciężarówek z II wojny Studebackera w werscji "cargo" i GMC w wersji M7 "small arms repair" czyli mobilnego warsztatu naprawy broni ręcznej.

W skali 1/72 nie ma zbytnio wyboru Studebackerów - jest poniższe PST i stara Cooperativa, której nikomu nie polecam. Jeśli chodzi o GMC to wybór jest dużo większy ( Airfix/Heller, Hasegawa) jednak ciekawa zabudowa skrzyni skłoniła mnie do zakupu modelu PST. W ofercie producent ma kilka różnych wersji obu pojazdów - klasyczne "cargo", warsztaty, strażackie, ciągniki z naczepami itd - więc każdy znajdzie coś dla siebie. Ciekawostką są "polskie kalki" LWP do US6 (plus 3x Armia Czerwona), do GMC jest tylko jedno malowanie amerykańskie. Dodam że oba modele to ok 115-120 części każdy, długość po złożeniu to ok 90 -95mm. Bardzo podobne ramki posiada Ford6, również z "polskim" malowaniem LWP. Do Studebackera blachy duży arkusz robi PART. Ja obie blachy z "grilami" dostałem od Kolegi Iliana z Bułgarii - każda zawiera po kilka wersji osłony chłodnicy i napisy.

Fotki US6:

Obrazek
ramka 1 wspólna dla obu modeli - detale podwozia, kabiny i silnik.

Obrazek
ramka 1 zbliżenie detali - widać niewielkie nadlewy i sporo śladów po wypychaczach oraz jamy skurczowe

Obrazek
ramka 2 "paka" Studebackera

Obrazek
ramka 2 detale

Obrazek
ramka 3 wspólna dla trzech modeli Stu/GMC/Forda

Obrazek
ramka 3 zbliżenie detali felg i opon

Obrazek
kabina Studebackera i blaszka z grillami

Obrazek
zabudowa warsztatowa M7 dla GMC - minusem jest brak wnętrza ( które dostaniemy np w przypadku sowieckich PARM-ów z UM), oraz nieprzezroczyste "okienka" zabezpieczone siatką ( choć tu akurat mogły być zamalowane :?: )

Obrazek
kabina GMC i blaszka z grillami.

Przed montażem modele wydają się niezłym materiałem wyjściowym do dobrych miniatur, jednak od kilku osób słyszałem złe opinie o spasowaniu Studebackera ( a pochwały dla Forda). Wkrótce wątek warsztatowy o US6 ( dojdzie do winietki ze Stalińcem).

Pozdrawiam
Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 822
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Reklama

Powrót do Pojazdy wojskowe - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

cron