Co o tym sądzicie ? Nowy Airfix gift set.

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

Co o tym sądzicie ? Nowy Airfix gift set.

Postprzez cezar2002 » środa, 11 czerwca 2014, 07:45

Witam ostatnio natknąłem się na coś takiego http://www.mojehobby.pl/products/D-Day- ... t-Sea.html oraz takiego http://www.mojehobby.pl/products/D-Day- ... t-Set.html . Proszę o jakieś opinie w sprawie tych zestawów. Rozważa ich kupno :mrgreen:
cezar2002
 
Posty: 62
Dołączył(a): wtorek, 25 marca 2014, 21:13

Reklama

Re: Co o tym sądzicie ? Nowy Airfix gift set.

Postprzez radoslaw6363 » środa, 11 czerwca 2014, 08:18

Opinie może wydać ten kto miał rzeczone zestawy w ręku :lol: Ja mogę tylko podejrzewać że zapakowano w te kolorowe pudełeczka zestaw starych klamotów, wyprodukownych jeszcze za czasów Tow. Leonida Ilicza Breżniewa lub nawet wcześniej ;o) W czasach kiedy Tow. Chruszczow walił butem w mównicę http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Nikita_Chruszczow
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2546
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Co o tym sądzicie ? Nowy Airfix gift set.

Postprzez Tomasz Mańkowski » środa, 11 czerwca 2014, 09:00

Źle podejrzewasz Radosław
W zestawach jedynie figurki to stary Airfix - modele to nowości z ostatnich miesięcy ( a Jeep czy Higginsy w ogóle jeszcze nie pojawiły się na półkach w wersji "solo"... )
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1242
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: Co o tym sądzicie ? Nowy Airfix gift set.

Postprzez Seweryn » środa, 11 czerwca 2014, 09:17

Tomku ten Jeep też nowy jest? Stary całkiem niezły był.
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2075
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: Co o tym sądzicie ? Nowy Airfix gift set.

Postprzez Tomasz Mańkowski » środa, 11 czerwca 2014, 20:57

W tym zestawie jest nowy Jeep - pokazywany byl w Norymberdze.
A Jeep pojawić ma się i solo, i w zestawie z Dakotą...
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1242
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: Co o tym sądzicie ? Nowy Airfix gift set.

Postprzez Sherman » środa, 11 czerwca 2014, 22:32

Bo "stary" to Heller, od kiedy Airfix i francuska firma poszły swoimi drogami Anglicy musieli opracować własny model.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Co o tym sądzicie ? Nowy Airfix gift set.

Postprzez Tomasz Mańkowski » środa, 11 czerwca 2014, 22:44

Sherman napisał(a):...Anglicy musieli opracować własny model.

Musieli i nie musieli, bo do wiosny tego roku Hellerowy Jeep pojawiał się w dostawach w pudle Airfixa...
Podobnie jak w pudle Airfixa była Dakota z Italerki - a też Anglicy zrobili swoją, nową.
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1242
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: Co o tym sądzicie ? Nowy Airfix gift set.

Postprzez Sherman » środa, 11 czerwca 2014, 22:50

No możliwe... nie mniej model jest nowy i chyba będzie w kilku wersjach.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Co o tym sądzicie ? Nowy Airfix gift set.

Postprzez Tomasz Mańkowski » środa, 11 czerwca 2014, 22:59

Pewnie będzie...
Na targach był i z przyczepką, i z armatką, i z Dakotą, i z przecinakiem do lin, i na barce Higginsa...
Możliwości wariacji na temat zestawu z Jeepem Airfix ma wiele...

Zresztą ten model Jeepa (a raczej jego zapowiedzi) był ostatecznym argumentem za drukiem kalkomanii :arrow: http://www.toro-model.com.pl/pliki/72d19e.htm
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1242
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: Co o tym sądzicie ? Nowy Airfix gift set.

Postprzez radoslaw6363 » środa, 11 czerwca 2014, 23:29

Czyli jednak część zestawu (figurki)to raczej odgrzewany kotlet. Ja bardzo lubię nowe modele Airfixa . Jakość nie najgorsza i cena przystępna, ale jest pewien problem. W tych atrakcyjnych kolorowych pudełeczkach siedzą nowe modele i starocie.
Kiedyś nabrałem się na Me-109. Byłem przekonany że kupuję nowy wypust, w domu okazało się że to staroć z modelarskiej epoki brązu :lol: Dałem dzieciom do zabawy i od tej pory najpierw zaglądam do pudełeczka,a później płacę ;o)
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2546
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Co o tym sądzicie ? Nowy Airfix gift set.

Postprzez Sherman » środa, 11 czerwca 2014, 23:57

radoslaw6363 napisał(a):i od tej pory najpierw zaglądam do pudełeczka,a później płacę ;o)

Bystrzak :lol:

Na ramkach jest też Vickers K więc może będzie i LRDG lub SAS.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Co o tym sądzicie ? Nowy Airfix gift set.

Postprzez Tomasz Mańkowski » czwartek, 12 czerwca 2014, 00:01

radoslaw6363 napisał(a): W tych atrakcyjnych kolorowych pudełeczkach siedzą nowe modele i starocie.

To prawda, trzeba uważać ale...
radoslaw6363 napisał(a): Kiedyś nabrałem się na Me-109. Byłem przekonany że kupuję nowy wypust, w domu okazało się że to staroć z modelarskiej epoki brązu :lol:

Stare 109tki z Airfixa nie występowały w nowych (czerwonych) pudełkach
Stary 109E ostatnio (jak był, ładnych kilka lat temu) był bodajże szaro-żółto-niebieskim pudełku.
A "czerwono-pudełkowe" 109E-3/-4/-7 czy G-6 to modele z nowych form (najstarszy z 2009 roku...)
No i stare miały zupełnie inne numery katalogowe...

Jeśli kupiłeś np. starego 109E w czerwonym pudełku to sprzedawca (zapewne Alledrogo, lub giełda) zrobił Cię w jajo...
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1242
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: Co o tym sądzicie ? Nowy Airfix gift set.

Postprzez GUDMUNDUR » czwartek, 12 czerwca 2014, 00:07

radoslaw6363 napisał(a):W tych atrakcyjnych kolorowych pudełeczkach siedzą nowe modele i starocie.
Kiedyś nabrałem się na Me-109. Byłem przekonany że kupuję nowy wypust, w domu okazało się że to staroć z modelarskiej epoki brązu :lol:


Ja się na takich " modelach " już prawie zraziłem do plastikowego modelarstwa :( . Córka mi kiedyś kupiła polskiego Jaka-9 - bo sprzedawca powiedział , że nowy - a tam nawet kalkomanie do kitu . A teraz widziałem , że średniowieczną Catalinę też opakowali w ładne pudełko :roll: . To już po prostu jawne naciąganie , nawet jak parę groszy kosztuje .

EDIT : " Naciąganie " ze strony Airfixa .
Teraz zgadzam się z Tomaszem w następnym poście :-> .
Ostatnio edytowano czwartek, 12 czerwca 2014, 20:17 przez GUDMUNDUR, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
GUDMUNDUR
 
Posty: 1209
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:59
Lokalizacja: za siedmioma pędzelkami ...

Re: Co o tym sądzicie ? Nowy Airfix gift set.

Postprzez Tomasz Mańkowski » czwartek, 12 czerwca 2014, 08:59

GUDMUNDUR napisał(a):A teraz widziałem , że średniowieczną Catalinę też opakowali w ładne pudełko :roll: . To już po prostu jawne naciąganie , nawet jak parę groszy kosztuje .

To żadne "naciąganie" tylko brak wiedzy (zarówno u kupującego jak i sprzedawcy).
Airfix w chwili obecnej nie dostarcza modeli w innych niż "czerwono-pudełkowe" - a co w środku to zawsze można w sklepie zapytać lub sprawdzić...
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1242
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: Co o tym sądzicie ? Nowy Airfix gift set.

Postprzez cezar2002 » czwartek, 12 czerwca 2014, 14:51

No dobra bo panowie trochę odeszli od tematu. Mnie najbardziej interesują opinie o barkach desantowych :)
cezar2002
 
Posty: 62
Dołączył(a): wtorek, 25 marca 2014, 21:13

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości