[IN-BOX] Pz. III Engine Compartment - Verlinden 1215, 1:35

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

[IN-BOX] Pz. III Engine Compartment - Verlinden 1215, 1:35

Postprzez Jonak » środa, 19 września 2007, 16:58

Witam,

Taki tam nabytek... ponieważ w sieci nie widziałem żadnych recenzji tego zestawu to pstryknąłem parę zdjęć.

Schludne opakowanie:

Obrazek

Prosta i czytelna instrukcja:

Obrazek

I najważniejsze - zawartość:

"Podstawa", z elementami wałków skrętnych, oraz łożem silnika. Moim skromnym zdaniem najgorszy element zestawu. Nie dość, że ma okropny wlew, to będzie wymagał sporej dawki szlifowania by wałki skrętne pokryły się z ich wylotami na wannie. Co prawda ułatwia to montaż do starej wanny Dragona/Tamki (no i ogranicza liczbę elementów w zestawie), ale z nowym Dragonem będzie trzeba się trochę pomęczyć.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ściana ogniowa:

Obrazek

Zbiornik paliwa i akumulator:

Obrazek

I sam silnik:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie wiem ile wspólnego ma z oryginałem, ale wygląda całkiem ładnie.

Dalej są filtry powietrza:

Obrazek

Wyglądają na nieco za duże - nie chcą też "zmieścić się" do nowego Smart Kita.

Wentylatory:

Obrazek

Oraz elementy wydechu:

Obrazek

Jakość odlewów - bardzo dobra. Nie zauważyłem bąbelków powietrza i innych skaz.
Co do poprawności merytorycznej zestawu - nie mam pojęcia czy w ogóle przypomina silnik III. Poczekam, aż w tej materii wypowie się ktoś coś o tym widzący...

I jeszcze jedna uwaga - myślę, że zestaw nie jest wart swojej zwykłej ceny sklepowej (80 zł) - dostępny jest bardziej złożony, ładniejszy, dokładniejszy i do tego tańszy zestaw CMK, w którym wszystkie detale "podstawy" są wklejane bezpośrednio do wanny, co likwiduje problem z usuwaniem ogromnego kanału wlewowego i szlifowania ścianek...

Pozdrawiam,
Mateusz
Jonak
 

Reklama

modele polskich samolotów

Powrót do Pojazdy wojskowe - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości