Pantera - Takom czy Rye field

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

Pantera - Takom czy Rye field

Postprzez Gujos » środa, 18 kwietnia 2018, 10:42

Cześć, mam pytanie do ekspertów - chodzi za mną Pantera a jestem zupełnie nie czołgowy. Chciałbym skleić model z wnętrzem, widzę że są na rynku dwie, Takom i Rye field. Nie bardzo wiem co wybrać. Nie mam też "czołgowych farbek" i znalazłem dwa zestawy które powinny pasować hataki i Miga, ale nie wiem czy brać, czy też rozrabiać z tego co mam (czyli kolory lotnicze):
Obrazek
Obrazek

Nie malowałem do tej pory Hataką i Migiem, używałem Tamyi i Gunze z olejnych Model Mastera i Humbroli. Mam rozcieczlnik Gunze, ale oczywiście mogę dokupić dedykowany.
Pozdrawiam, G.
Poszukuję fotki/rysunku ściany ogniowej KI-84.
Avatar użytkownika
Gujos
 
Posty: 620
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 11:01
Lokalizacja: W-wa

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Pantera - Takom czy Rye field

Postprzez Atlis » środa, 18 kwietnia 2018, 15:34

Na rynku jest Panter tak koło pięćdziesiąt. Tak samo jak firm robiących do nich farb. Z proponowanych Hataka, chyba, że z jakiegoś powodu musisz mieć akryli.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Pantera - Takom czy Rye field

Postprzez Slash » środa, 18 kwietnia 2018, 15:49

Ja tam jestem uczulony na dedykowane zestawy farbek. Te MiGowe są wybitnie aktywnie reklamowane. Niestety to dalej akryle na bazie winylu czy tam innego polimeru. Znaczy takie sobie do aerografu. Była kiedyś taka mocno reklamowa relacja we wspomnianym periodyku, gdzie jakiś turbo modelarz malował nimi niemiecki czołg. Niestety i tak było widać na zdjeciach odkurz z kamuflażu. Myślę, że jeśli masz jakieś w miarę podstawowe kolory z akryli Tamiya, szczególnie Buff i Deck Tan to spokojnie wymieszasz to czego potrzeba.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 16:50

Re: Pantera - Takom czy Rye field

Postprzez Gujos » środa, 18 kwietnia 2018, 17:34

Atlis napisał(a):Na rynku jest Panter tak koło pięćdziesiąt.

Gujos napisał(a):Chciałbym skleić model z wnętrzem, widzę że są na rynku dwie, Takom i Rye field.

Wiem ze na rynku jest od groma Panter, ale chciałem taka z wnętrzem. Jeśli chodzi o farby, to do tej pory unikałem Miga, może rzeczywiście nie ma co kombinować. Z drugiej strony dla laika taki zestaw jest w sam raz.
Pozdrawiam, G.
Poszukuję fotki/rysunku ściany ogniowej KI-84.
Avatar użytkownika
Gujos
 
Posty: 620
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 11:01
Lokalizacja: W-wa

Re: Pantera - Takom czy Rye field

Postprzez Gamagori-kun » czwartek, 3 maja 2018, 18:54

Pantera od RFM zostawia w tyle konkurencje pod względem jakości wykonania. Krok do przodu względem bezkonkurencyjnych dotychczas SmartKitów Dragona. Dodatkowo Takom oferuje Pantery ausf. A w których każda posiadała zimmerit, więc to też może ułatwić wybór :P
Gamagori-kun
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 22 kwietnia 2016, 10:41


Powrót do Pojazdy wojskowe - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Greif i 6 gości