Sherman 1/48 - który?

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

Sherman 1/48 - który?

Postprzez arhtus » środa, 1 sierpnia 2018, 21:20

Witam w gronie Pancerniaków :)
Od zawsze tkwię w modelarstwie lotniczym, ale już od dość dawna mam chęć popełnić jakiegoś czołga :mrgreen:
No i pojawiło się sporo dylematów, odnośnie skali 1/72 czy 1/48 (1/35 odpada ze względu na gabaryty) 72 znowu zbyt mała, modele wcale takie tanie nie są, a żeby wykonać w miarę dokładny model trzeba chyba trochę poprzerabiać detali patrząc na wypraski no i jako optimum wydaje się 48..
Oczywiście ma to być klasyk, czyli Sherman, dla mnie to taki P-51 Mustang tylko, że ziemny :)
Teraz moje zasadnicze pytanie, który ten Sherman, a raczej której firmy, bo jeśli chodzi o wersję to najbardziej podchodzi mi M4A3 76W, ale w sumie to może być też inny, byleby miał płytowe opancerzenie kadłuba, wieża raczej bez różnicy. Z tego co wiem pozostają do wyboru modele Tamki i HobbyBossa. Ten drugi ze względu na dostępność wersji M4A3 76W i cenę jest moim faworytem.
Czy model ten jest coś wart i w miarę dokładnie oddaje wygląd Shermana, czy lepiej dołożyć do Tamki?
Zaznaczę że model chciałbym wykonać w opcji "prosto z pudła" i nie chcę do niego podchodzić na zasadzie musi być na 100% zgodny z oryginałem, ale ma mieć w miarę precyzyjne detale w wersji pzp i dość dobrze przypominać Shermana :)
Z góry dziękuję za ewentualną pomoc.
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): piątek, 14 listopada 2014, 23:03

Reklama

Re: Sherman 1/48 - który?

Postprzez CzarekB » środa, 1 sierpnia 2018, 23:53

Tamiya nie robi M4A3 76W w 1/48.
Robi M4A3E8, w zasadzie bardzo podobne pojazdy poza zawieszeniem i gąsienicami. Teoretycznie mozna by bylo mu dać stary typ zawieszenia i zrobić z tego normalny M4A3 ale to są dodatkowe koszta i praca.
HobbyBoss w sumie sklejalny ale nie jest to dobry model.

Tamiya robi też M4 w tej skali, płytowy pancerz, można to spokojnie zrobić prosto z pudełka.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 22:30
Lokalizacja: Naples, FL.


Powrót do Pojazdy wojskowe - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości