TKS Combat Group Dynamix 1:48 [In box]

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

TKS Combat Group Dynamix 1:48 [In box]

Postprzez Andzin » czwartek, 17 października 2019, 12:21

Nabyłem drogą kupna za ciężko wydane pieniądze model Karalucha w skali bezdyskusyjnie jedynie słusznej ...
Nasycenie ciężkiego wydania jest tym większe, im bardziej porówna się je (te pieniądze) z wielkością modelu ... no ale wiedziałem co robię ... w odróżnieniu od mojej małżonki ;-)
Pudełko nie grzeszy urodą, ale samo w sobie jest solidne, a dodatkowo było jeszcze schowane w większym kartonie
Obrazek
Model nie grzeszy ani wielkością, ani liczbą części, jednak dla chcących TKS-a w tej skali nie ma innego wyboru, poza skraczem oczywiście
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Czego na zdjęciach nie widać - to wielkiej dziury od spodu kadłuba (tak zaprojektowano formę), ale wycięcie plastikowej płytki z polistyrenu chyba nie sprawi mi kłopotu, z drugiej strony można po prostu model przykleić do podstawki i nie będzie widać 8-)
Andzin
 
Posty: 151
Dołączył(a): środa, 24 maja 2017, 14:50

Reklama

modele polskich samolotów

Re: TKS Combat Group Dynamix 1:48 [In box]

Postprzez hamp » sobota, 19 października 2019, 07:00

Świetna wiadomość, wygląda nieźle.
hamp
 
Posty: 278
Dołączył(a): piątek, 8 marca 2013, 10:08
Lokalizacja: Olesno

Re: TKS Combat Group Dynamix 1:48 [In box]

Postprzez Michal » sobota, 19 października 2019, 10:34

Od razu zwróć uwagę na dwie sprawy:
1) oś lufy nkm-u nie powinna być w centrum jarzma tylko mocno przesunięta w lewo - jeżeli dobrze widzę w modelu jest centralnie, z poprawieniem tego może być problem
2) podstawa do strzelań przeciwlotniczych w wersji z nkm-em nie jest potrzebna - żaden problem, po prostu nie przyklejać.
Czyli na ile widzę na fotkach powtórzone niedoróbki z modelu FTF w 1:72.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:51
Lokalizacja: Kraków

Re: TKS Combat Group Dynamix 1:48 [In box]

Postprzez Andzin » sobota, 19 października 2019, 11:18

Dzięki za uwagi, o podstawie plot masz oczywiście rację, ale łatwiej zaszpachlować miejsce pod nią, niż dorobić :-)
Zdjęcie przekłamuje perspektywą, lufa nkm jest przesunięta, musze jeszcze skonfrontować ze zdjęciami i modelem IBG czy wystarczająco.
Dziś dopiero zauważyłem, że na włazie brak peryskopu, no ale to się dorobi :-)
Jedno co mnie drażni w tym modelu naprawdę to wielgachne dziury na poręcze, ale się załata i wyklepie 8-)
Andzin
 
Posty: 151
Dołączył(a): środa, 24 maja 2017, 14:50

Re: TKS Combat Group Dynamix 1:48 [In box]

Postprzez jarekk » sobota, 19 października 2019, 21:35

Widzę w modelu poważny problem jak na 48. Wszystkie luki i wizjery są wystające, co jest ewidentnym błędem.
Obrazek
Avatar użytkownika
jarekk
 
Posty: 259
Dołączył(a): środa, 18 lutego 2009, 08:19

Re: TKS Combat Group Dynamix 1:48 [In box]

Postprzez Andzin » niedziela, 20 października 2019, 11:13

Ewidentnie masz rację. Ale mnie to osobiście kompletnie nie przeszkadza. Śledzę z uwagą Twoją budowę TKS na sąsiednim forum (czemu tak dawno nic nie wrzuciłeś?), i wykorzystam to przy IBG. W tym Karaluchu oprócz zaszpachlowania dziury po podstawie plot, peryskopie i wymianie poręczy nie zrobię nic więcej. Ma stać się częścią kolekcji pojazdów z Września, która w tej skali na szczęście się powiększa, choć nie tak szybko jak bym chciał.
Andzin
 
Posty: 151
Dołączył(a): środa, 24 maja 2017, 14:50

Re: TKS Combat Group Dynamix 1:48 [In box]

Postprzez Wojciech Perkowski » piątek, 25 października 2019, 13:13

Andzin napisał(a):...... Ma stać się częścią kolekcji pojazdów z Września, która w tej skali na szczęście się powiększa, choć nie tak szybko jak bym chciał.


Coś poza ofertą Toro z polskich pojazdów 1939 w tej skali można jeszcze zdobyć ?
Wojtek
Wojciech Perkowski
 
Posty: 704
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 13:07
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Re: TKS Combat Group Dynamix 1:48 [In box]

Postprzez Andzin » poniedziałek, 28 października 2019, 11:56

Z polskich pojazdów, oczywiście poza Toro, zdobyć można niewiele, a to co jest, poza Toro, nie powala jakością. Ale na Shapeways można znaleźć projekty i druki 3D.
Andzin
 
Posty: 151
Dołączył(a): środa, 24 maja 2017, 14:50

Re: TKS Combat Group Dynamix 1:48 [In box]

Postprzez Tomasz Mańkowski » poniedziałek, 28 października 2019, 15:33

Andzin napisał(a):Ale na Shapeways można znaleźć projekty i druki 3D.

Tyle że jakość stosunkowo marna, a ceny... wręcz przeciwnie ;o)
Zamawiałem zarówno 7TP jak i TKSa - stoją obecnie w Muzeum Polskiej techniki Wojskowej czyli na Forcie Czerniakowskim w Warszawie.
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1237
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 23:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: TKS Combat Group Dynamix 1:48 [In box]

Postprzez Andzin » poniedziałek, 28 października 2019, 19:24

Mówiąc wprost, to jakość jest odwrotnie proporcjonalna do ceny :twisted:
Ale za to od ręki można mieć 4TP, 7TP, 10TP i Vickersa E.
Andzin
 
Posty: 151
Dołączył(a): środa, 24 maja 2017, 14:50

Re: TKS Combat Group Dynamix 1:48 [In box]

Postprzez pszum » wtorek, 29 października 2019, 13:59

Na tylnej części kadłuba na fotografii widać warstwice wydruku 3D czy tak jest w rzeczywistości czy tylko ja odniosłem takie wrażenie?
pszum
 
Posty: 16
Dołączył(a): czwartek, 29 lipca 2010, 16:30

Re: TKS Combat Group Dynamix 1:48 [In box]

Postprzez Andzin » wtorek, 29 października 2019, 14:14

pszum napisał(a):Na tylnej części kadłuba na fotografii widać warstwice wydruku 3D czy tak jest w rzeczywistości czy tylko ja odniosłem takie wrażenie?

Tak są widzoczne, w rzeczywistości jednak są bardzo subtelne. Zdjęcia nawet nie powiększone są 4 razy większe niż model, który ma ok. 4cm szerokości.
Andzin
 
Posty: 151
Dołączył(a): środa, 24 maja 2017, 14:50

Re: TKS Combat Group Dynamix 1:48 [In box]

Postprzez jarekk » środa, 30 października 2019, 19:01

Andzin napisał(a):Ewidentnie masz rację. Ale mnie to osobiście kompletnie nie przeszkadza. Śledzę z uwagą Twoją budowę TKS na sąsiednim forum (czemu tak dawno nic nie wrzuciłeś?), i wykorzystam to przy IBG. W tym Karaluchu oprócz zaszpachlowania dziury po podstawie plot, peryskopie i wymianie poręczy nie zrobię nic więcej.


Jak to zwykle bywa jakiś ciekawy model wepchnie się w kolejkę. Mało zostało. :( Raczej w grudniu wrócę do niego.
Obrazek
Avatar użytkownika
jarekk
 
Posty: 259
Dołączył(a): środa, 18 lutego 2009, 08:19

Re: TKS Combat Group Dynamix 1:48 [In box]

Postprzez Recenzjemodeli.pl » wtorek, 5 listopada 2019, 11:23

Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1409
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 12:08


Powrót do Pojazdy wojskowe - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości