Jagdpanther academy czy warto?

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

Jagdpanther academy czy warto?

Postprzez titus » niedziela, 30 października 2022, 20:13

Czołgiem!
Mam pytanie do szanownych użytkowników forum czy mieli doczynienia z modelem Jagdpanther ausf. G1 firmy Academy nr 13539? Czy to przepak czy też twórczość własna? Jeżeli jest to ich autorski projekt to na jakim poziomie? Z góry dziękuję za ewentualne opinie / odpowiedzi.
titus
 
Posty: 28
Dołączył(a): niedziela, 18 sierpnia 2013, 14:53

Reklama

Re: Jagdpanther academy czy warto?

Postprzez Thalgonis » niedziela, 30 października 2022, 20:23

Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1390
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 17:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Jagdpanther academy czy warto?

Postprzez marder » niedziela, 30 października 2022, 23:14

W tej samej cenie masz zdecydowanie lepszego z Meng Model.
https://www.mojehobby.pl/products/Germa ... sf.G1.html
Rafał B - Entuzjasta HIPS-u
marder
 
Posty: 648
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 20:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Jagdpanther academy czy warto?

Postprzez Cypis2010 » wtorek, 1 listopada 2022, 03:00

Podepnę się pod temat , jakie są wg Was najlepsze modele Jagdpanther (wczesnego i późnego) w skali 1/35 ?
Cypis2010
 
Posty: 92
Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2010, 21:28

Re: Jagdpanther academy czy warto?

Postprzez titus » wtorek, 1 listopada 2022, 14:28

Z tego co zrozumiałem to jest nowy produkt Academy. Niestety nigdzie nie widzę zdjęć wyprasek także na stronie producenta. Dlatego ponawiam prośbę o opinie jeżeli ktoś miał ten model w rękach. Ostatni model tego producenta jaki robiłem to bodajże Achiles a było to z trzydzieści lat temu wtedy był mniej więcej na poziomie Italierii. Co do modeli innych marek to problem w tym że szukam jagdpanther-y wczesnej wersji małe jarzmo, jednoczęściowa lufa. Obecnie jest chyba jeden taki zestaw ale z wnętrzem więc drogi i nie mam pewności czy jeszcze dostępny.
titus
 
Posty: 28
Dołączył(a): niedziela, 18 sierpnia 2013, 14:53

Re: Jagdpanther academy czy warto?

Postprzez Tomek Hejmo » wtorek, 1 listopada 2022, 17:40

Coś tam można wywnioskować

https://www.1999.co.jp/eng/10898226
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00

Re: Jagdpanther academy czy warto?

Postprzez titus » wtorek, 1 listopada 2022, 20:34

Dzięki. Faktycznie trochę pomogło. :) Trochę namieszało. :-/ Zastanawiają mnie pojedyncze koła z wewnętrzną amortyzacją i brak zimeritu który jest widoczny na stronie producenta. Ilość detalu niezbyt nachalna, gąski dziwaczne. Chyba warto zaryzykować. Numeracja ramek jak u MENG-a ???
titus
 
Posty: 28
Dołączył(a): niedziela, 18 sierpnia 2013, 14:53

Re: Jagdpanther academy czy warto?

Postprzez cooper69 » wtorek, 1 listopada 2022, 22:10

Jak coś to mam do pozbycia się Jagdpanther Dragon 6393 z dodatkami: blachy i błotniki przednie Aber, liny Eureka, lufa i monografia z blaszką Kagero.
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 863
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 11:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jagdpanther academy czy warto?

Postprzez Thalgonis » wtorek, 1 listopada 2022, 22:26

titus napisał(a):Z tego co zrozumiałem to jest nowy produkt Academy. Niestety nigdzie nie widzę zdjęć wyprasek także na stronie producenta. Dlatego ponawiam prośbę o opinie jeżeli ktoś miał ten model w rękach. Ostatni model tego producenta jaki robiłem to bodajże Achiles a było to z trzydzieści lat temu wtedy był mniej więcej na poziomie Italierii. Co do modeli innych marek to problem w tym że szukam jagdpanther-y wczesnej wersji małe jarzmo, jednoczęściowa lufa. Obecnie jest chyba jeden taki zestaw ale z wnętrzem więc drogi i nie mam pewności czy jeszcze dostępny.


Nie mam wprawdzie od nich Jagda, ale mam ich dwa nowe wypusty: Panzer II (2021) i Panzer III (2020). Jakość wyprasek robi wrażenie. Robiłem kiedyś Hetzera od Academy (z 2013) i nie nawet nie leżał on obok tych dwóch ww. Więc jeżeli ten Jagdpanther jest z tego roku to może być naprawdę niezły :)

PS. mam na myśli tylko jakość wyprasek, o merytoryce danych modeli się nie wypowiem bo się nie znam :mrgreen:
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1390
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 17:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Jagdpanther academy czy warto?

Postprzez titus » poniedziałek, 21 listopada 2022, 20:32

Zdecydowałem się na zakup i po pobieżnym przejrzeniu mogę potwierdzić że tragedii nie ma. Co prawda niektóre detale mogłyby być wykonane jako osobne elementy np. peryskopy w płycie stropowej, klapy rewizyjne w tylnej ścianie kadłuba itp., ale poza tym i dziwnym podziałem gąsienic nie ma się czego czepnąć. Detale delikatne, takie jak i gdzie potrzeba, układ jezdny ok, na elementach które w oryginale były odlewane faktura odlewu. Jam skurczowych w zasadzie nie ma – delikatne zapadnięcie na deklu koła napędowego, ślady po wypychaczach w widocznych miejscach tylko na gąsienicach które i tak zasłonięte będą kołami. Schurzen-y grubawe i w jednym kawałku jednak jest to część łatwa do skorygowania. Na modelu faktury zimmerit-u nie ma za to jest osobna kartka instrukcji z zaznaczonymi powierzchniami na których powinien się znajdować. Wymiarów nie sprawdzałem nie mam wiarygodnych planów. Podsumowując za tą cenę można się pokusić.
titus
 
Posty: 28
Dołączył(a): niedziela, 18 sierpnia 2013, 14:53


Powrót do Pojazdy wojskowe - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości