T-34/76 mod.1942, Zvezda, 1/35

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

T-34/76 mod.1942, Zvezda, 1/35

Postprzez Mecenas » sobota, 18 lutego 2023, 11:07

Zestaw 3535, pakowany bodajże od 30 lat.

Proszę o pomoc bo głupieję już z wariantami i wersjami tego czołgu. Im więcej czytam i szukam tym mniej wiem. Z czołgami mam tyle wspólnego co Kargulowa krowa na polu minowym.

Co tak na prawdę przedstawia model z tego pudełka? Jeśli dobrze patrzę i interpretuję detale to wieża mniej więcej odpowiada produkcji STZ: wykonana z płyt walcowanych, z tylną płytą z ostrymi krawędziami bocznymi. Kadłub natomiast dla maszyny STZ powinien mieć "prostokątną" klapkę dostępu do silnika natomiast w modelu jest okrągła. Czy takie połączenie występowało faktycznie czy to inwencja Zvezdy? Z tego co zrozumiałem wieże z płyt walcowanych zastępowano w 1942 wieżami odlewanymi i dla STZ walcówka to w zasadzie od wiosny był wyjątek.
1. Czy takie połączenie wieży i kadłuba jak w modelu występowało faktycznie w przyrodzie czy to tylko inwencja Zvezdy?
2. Czy tą charakterystyczną "szpiczastą" osłonę jarzma armaty stosowały także jakieś inne zakłady produkujące T-34 oprócz STZ?
3. Czy spotkaliście się z taką maszyną z STZ z dospawanymi na wieży i kadłubie uchwytami dla piechoty?
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Reklama

Powrót do Pojazdy wojskowe - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości