[GAL] Spitfire IXC, ZX1, 1/32 konwersja Hasegawy

Złośnice gotowe na bal...

Re: [GAL] Spitfire IXC, ZX1, 1/32 konwersja Hasegawy

Postprzez el Rozito » wtorek, 8 czerwca 2010, 00:06

Reasumując wycieki na spodzie wypucowanego spita ze zdjęć zamieszczonych przez Kubę wyglądają zupełnie inaczej niż na Twoim modelu, może stąd rodzące się zarzuty o brak realizmu. Co do uwalania łapami to nie wiem Kuba czy bywasz na air show w Radomiu, ale prezentowane tam maszyny są bardziej precyzyjne od Spita, a brudne paluchy odciśnięte były w wielu miejscach. Chyba, że ja byłem na pokazach ursusów, a ty oczywiście na tym właściwym. A to zdjęcie maszyny przygotowanej na "święto lotnictwa" w Radomiu właśnie.
Obrazek
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Re: [GAL] Spitfire IXC, ZX1, 1/32 konwersja Hasegawy

Postprzez Kuba P. » wtorek, 8 czerwca 2010, 00:10

Bywałem na pokazach w Radomiu i widziałem tam Tornado. I nawet pytałem się jego pilota o los załogi Su 27 kilka minut po katastrofie. Niemiecki znam słabo, ale wystarczyło. Chociaż Twoje zdjęcie jest z 2007, wtedy z Niemcami nie gadałem, niestety po wypadku Żelaznych w sobotę, niedzielne pokazy odwołano. Może stąd moja znikoma wiarygodność w temacie odcisków rąk. Mam jakieś fotki Tornado z 2005, poszukam czy tam też jakiś misio popalcował lakier.
Ad rem - zawsze możesz sobie takie ślady łapek zrobić na modelu. W końcu lans i błysk, prawda? Wszystko przed Tobą.
O ile pamiętam, to Twój piękny Ju 88 A-1 (jakby nie było, taki praprzodek Tornado IDS) wyglądał jak świeżo z salonu. ;o)

Dobranoc!
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [GAL] Spitfire IXC, ZX1, 1/32 konwersja Hasegawy

Postprzez K.Y.Czart » piątek, 11 czerwca 2010, 01:18

Oglądałem sobie DVD z serii Battle for the Skies poświęcony Spitfirowi. I jako przyczynek do brudnego spodu wkleję taki oto kadr:

Obrazek

Wprawdzie Spit (MH424) to wspólcześnie latający, odrestaurowany egzemplarz, ale spód to chyba nie są "artystyczne" malunki dla uatrakcyjnienia wyglądu ;o)
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: [GAL] Spitfire IXC, ZX1, 1/32 konwersja Hasegawy

Postprzez spiton » piątek, 11 czerwca 2010, 02:06

Bardzo fajny model. Bardzo efektownie pomalowany. Szczególnie podobają mi się odpryski farby na styku skrzydła i kadłuba.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: [GAL] Spitfire IXC, ZX1, 1/32 konwersja Hasegawy

Postprzez Kuba P. » piątek, 11 czerwca 2010, 08:10

Tu jest też kilka ciekawych ujęć gdzie widać spody Spitfire:

http://www.youtube.com/watch?v=62Rf97Nipn8
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [GAL] Spitfire IXC, ZX1, 1/32 konwersja Hasegawy

Postprzez K.Y.Czart » piątek, 11 czerwca 2010, 10:47

Kuba Plewka napisał(a):Tu jest też kilka ciekawych ujęć gdzie widać spody Spitfire:

http://www.youtube.com/watch?v=62Rf97Nipn8


Ładny montaż. :) To kompilacja ujęć z czeskiego filmu "Dark Blue World". Niestety w dużej mierze wygenerowanych elektronicznie. Materiał dodatkowy na DVD pokazuje "kuchnię" tego filmu. Choć oczywiście kilka przawdziwych Spitów też brało udział w zdjęciach (co widać po różnorodności wersji). Jak pisałem przy innej okazji, wielka szkoda, że nikt w Polsce nie wpadł na pomysł nakręcenia filmu o polskich lotnikach. Jak widać na przykładzie Czechów, jest to przedsięwzięcie realne. A oni zrobili też film o "swoich" w Tobruku. Sorry za mały OT. ;o)
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: [GAL] Spitfire IXC, ZX1, 1/32 konwersja Hasegawy

Postprzez Kuba P. » piątek, 11 czerwca 2010, 10:49

Tak tak, tam są ujęcia zarówno z Tmavomodry Svet (lubię to po czesku) jak i Pearl Harbour i albo w tym albo w drugim, podobnym montażu z piosenką Republiki także z Battle of Britain.

Tam widać m.in. Mk IX umalowanego na wczesnego Spita no i bezcenne jest to ujęcie startującej maszyny która leci na kamerę i wciąga podwozie. Piękne.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [GAL] Spitfire IXC, ZX1, 1/32 konwersja Hasegawy

Postprzez RAV » piątek, 11 czerwca 2010, 11:26

K.Y.Czart napisał(a):wielka szkoda, że nikt w Polsce nie wpadł na pomysł nakręcenia filmu o polskich lotnikach.

Była taka akcja jakieś 10 lat temu - promocyjna strona WWW, zbiórka kasy... Tylko nie wiem do końca, czy to był pomysł na zrobienie filmu, czy wydojenie frajerów.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: [GAL] Spitfire IXC, ZX1, 1/32 konwersja Hasegawy

Postprzez tomhajzler » piątek, 11 czerwca 2010, 20:03

Mnie też te filmiki się podobały i żałuję, że nie ma polskiego filmu o naszych lotnikach.
Wracając do tematu wycieków oleju, widzę, że mamy ładną już galerię zdjęć. Ale może ktoś coś napisze o zaciekach w pustynnych spitach, bo taki właśnie samolot jest tematem wątku. Co z wszechobecnym kurzem, pyłem i piaskiem?
Może jakieś zdjęcia, bo wszystko to co zaprezentowano dotyczy europejskiego teatru działań.
Tomasz Hajzler.
tomhajzler
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 18 października 2009, 20:36

Poprzednia strona

Powrót do Merlin Spitfire - Galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość