Mosquito NF Mk. II - Tamiya 1/48 - open

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Mosquito NF Mk. II - Tamiya 1/48 - open

Postprzez c3p0 » czwartek, 24 grudnia 2009, 21:31

Witajcie po latach mojego tutaj niebytu. Obiecałem dziś (tj. 24.12) jednemu z nas - tzw. pracę synchroniczną i że słowa dotrzymać trzeba to ..... . Kto jest tą osobą niedługo się dowiecie. Przechodząc zaś do meritum:
oto i pudło:
Obrazek
a oto i dowód iż od zera startuję:
Obrazek
Maszyna będzie nosiła oznakowanie EW-Z czyli DZ288 czyli samolot Pana Damszowy :) który to osobnik za nawigatora miał imć (m.in.) Sylwestrowicza. Samolot pierwszy raz lot operacyjny w Dywizjonie 307 odbył w styczniu 1943 a ostatni nocą 18-19.V.1943 r.. Z ORB Dywizjonu wynika iż tym samolotem latali głównie moi "bohaterowie". Latali, latali i latali aż do momentu kiedy nowa załoga w składzie F/O Dzięgielewski F/O Węgiel (radionawigator) wystartowała (o 23:35) na "Ranger Patrol" po trasie Nantes - Angers - le Mans - Alencon -St. Pierre. Niestety już z lotu nie powrócili. Co się tak naprawdę z nimi stało do dziś nie wie nikt. Nadmienić zaś trzeba że inż. arch. Węgiel był plastykiem 307, to właśnie on zaprojektował m.in okładki do księgi pamiątkowej i haft na szaliki (turkusowe - jakby ktoś pytał :) ). Tak czy siak DZ288 został ze stanu skreślony a Damsz zmuszony był latać na DD700 (wg ORB).
pozdrawiam
marcin

P.S. Na razie mam tylko starą poczciwą blachę Parta S48-052 ale obładowany różnymi publikacjami coś będę dolepiał :) .
Powrót w "komarzym" stylu :P
Avatar użytkownika
c3p0
 
Posty: 103
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:28
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Mosquito NF Mk. II - Tamiya 1/48 - open

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » piątek, 25 grudnia 2009, 21:31

Np to iście Świąteczna niespodzianka. Witaj !!!
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości