Mercedes, BMW - nazwy

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych jedno lub dwuśladach, szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Re: Mercedes, BMW - nazwy

Postprzez Maciek_66 » piątek, 26 września 2008, 19:19

mr.jaro napisał(a):O, widze, ze mamy tu dobrych, mercedesowych fachowcow... A czy moge zapytac, po czym da sie poznac, czy dziala nagrzewnica w W211 270 CDI? Mniemam, ze wowczas szybciej robi sie cieplo, ale nie mam pojecia, o ile szybciej. Moja zona twierdzi, ze rano, po wyjechaniu z zimnego garazu wnetrze nagrzewa sie w ciagu 3-5 minut. Natomiast dzisiaj powiedziano jej w warsztacie, ze na komputerze odczytano jakis tam blad i trzeba wymieniac nagrzewnice. Ale oni generalnie sa szybcy do "wymieniania"...

Analogiczne pytanie z dziedziny modelarstwa brzmiałoby mniej więcej tak:
"Pomalowałem model farbą i faktura powierzchni jest niejednolita. Czy to wina farby?"
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Mercedes, BMW - nazwy

Postprzez portalus » piątek, 26 września 2008, 21:58

mr.jaro napisał(a):O, widze, ze mamy tu dobrych, mercedesowych fachowcow...

I to najlepszych, którzy są z tego co pamiętam fanami Porsche.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Mercedes, BMW - nazwy

Postprzez Maciek_66 » piątek, 26 września 2008, 22:03

Dobrze pamiętasz, dobrze. Ale M-B też dłubię - Actrosa. Czarnego.Tylko teraz jestem na etapie polerowania i cholernie mnie to nudzi i denerwuje, więc robię sobie przerwy.
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mercedes, BMW - nazwy

Postprzez portalus » piątek, 26 września 2008, 22:12

Maciek_66 napisał(a):M-B też dłubię - Actrosa

To co widziałem do tej pory wymiata, czekam na kolejne mejle w tym temacie.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Mercedes, BMW - nazwy

Postprzez Kuba P. » piątek, 26 września 2008, 22:23

Panowie,

A ja tak nieśmiało - czy jest dostępny model BMW E-46 M3? Nie jakiś kosmiczny, zwyczajny M3 E-46.

Sorry jak śmieszne pytanie, ale ja się znam na BMW o mocy 1500 koni z Fw 190 ;)

Dzięki wielkie za pomoc z góry.

K.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Mercedes, BMW - nazwy

Postprzez draz » sobota, 27 września 2008, 10:57

Kuba Plewka napisał(a):A ja tak nieśmiało - czy jest dostępny model BMW E-46 M3? Nie jakiś kosmiczny, zwyczajny M3 E-46.


Nie ma. Niestety. Ja dłubię. Chciałbym kiedyś żywiczny zestaw wypuścić.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Re: Mercedes, BMW - nazwy

Postprzez Ladybird76 » sobota, 6 grudnia 2008, 22:53

Witajcie....

Nie wiem czy sikę ktoś tutaj jeszcze pojawia bo jesli tak to bardzo ale to bardzo potrzebowałabym pomocy...
Poczytałam sobie to co było wcześniej pisane o baumastrach - troszkę zapisałam sobie tutejszych informacji ale ciągle mi ich mało!
Potrzebuję dokładne objaśnienia baumastrów mercedesowych... Pracuję na recepcji w Mercedesie od niedawna i muszę się nauczyć a raczej rozpoznawania na ich podstawie modeli mercedesów - czy jest ktoś w stanie mi pomóc ???
Ladybird76
 

Re: Mercedes, BMW - nazwy

Postprzez portalus » niedziela, 7 grudnia 2008, 10:45

W którym salonie pracujesz?
Po co na recepcji baumustry to nie wiem, naucz się modeli, oznaczeń i wystarczy?
Koledzy z PKW/Trapo na pewno pomogą, zresztą jak się zorientujesz sami nie wszystko wiedzą bo poruszają się okręgu kilku kilkunastu najpopularniejszych modeli, które sprzedają.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Mercedes, BMW - nazwy

Postprzez Maciek_66 » niedziela, 7 grudnia 2008, 11:32

To nie jest takie proste, bo logika oznaczeń handlowych i Baumustrów zmieniała się, a co gorsza, nigdy nie stosowano konsekwentnie tych oznaczeń. Niby 6-cio cyfrowy BM mówi wszystko, ale np. wszystkie wersje Vaneo miały ten sam BM - 414700, a miały np. różne silniki itd. Dlatego nie da się powiedzieć jak to wygląda, po prostu w miarę pracy nabiera się doświadczenia, to zajmuje sporo czasu.
Jeśli bardziej skonkretyzujesz swój problem (co musisz rozpoznawać i w jakim celu, PKW/LKW czy Trapo, itp), to spróbuję pomóc.
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mercedes, BMW - nazwy

Postprzez portalus » niedziela, 7 grudnia 2008, 13:38

Wszystko OK., tylko powiedz mi Maciek po co to komu na recepcji???
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Mercedes, BMW - nazwy

Postprzez Maciek_66 » niedziela, 7 grudnia 2008, 17:48

portalus napisał(a):Wszystko OK., tylko powiedz mi Maciek po co to komu na recepcji???

Ja nie wiem, też się o to zapytałem, ale jak ktoś zainteresowany, to postaram się pomóc. Wiedzy nigdy za mało!
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mercedes, BMW - nazwy

Postprzez Ladybird76 » niedziela, 14 grudnia 2008, 23:32

Witajcie...
Cieszę się, że mi odpowiedzieliście bo praktycznie tego się nie spodziewałam...
PORTALUS I MACIEK źle napisałam moje pytanie wcześniej na które w chwili obecnej mam już odpowiedź. Chodziło mi dokładnie o oznakowanie mercedesów - modeli
Tutaj podaję link do świetnej pomocy czyli kalendarza modeli MERCEDESA od 1960 roku, z której dane będzie mi korzystać
http://pl.wikipedia.org/wiki/Szablon:Ch ... _Mercedesa

Pracuję od dwóch tygodni na recepcji działu serwisu. Chociaż z motoryzacją jestem związana od jakiegoś czasu a dokładnie od 15 lat tutaj uczę się wszystkiego od podstaw - nawet umawiania samochodów do serwisu.
Przeraziło mnie to, że w mercedesie umawianie na serwis nie jest takie łatwe - praktycznie wszystko obija się o diagnostę!!! ehhh mam wiele do nauczenia się, bardzo wiele i na razie dzięki bogu jestem pod skrzydłami innej dziewczyny i ciągle od niej się uczę!
Ladybird76
 

Re: Mercedes, BMW - nazwy

Postprzez Maciek_66 » poniedziałek, 15 grudnia 2008, 19:47

Jeszcze dość fajnie jest tu:
ttp://www.mercedes-seite.de
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mercedes, BMW - nazwy

Postprzez pawel934 » środa, 21 stycznia 2009, 20:34

Maciek_66 napisał(a):[...]B 180 CDI to B-klasa W 245 pojemność 1.8 l, diesel.[...]


:roll: B180 CDI ma silnik o pojemności 2.0 l.

To, że ma w nazwie 180 jeszcze o niczym nie świadczy. Tak samo jak Mercedesy w211 E280 CDI i E320 CDI mają taki sam silnik 3.0 l, różniący się od siebie w tych dwóch wersjach tylko oprogramowaniem. Przed 2006 rokiem były E-klasy 270 CDI i 320 CDI, wtedy te silniki miały pojemność odpowiednio 2.7 l i 3.2 l. 2.7 l był to pięciocylindrowy, rzędowy silnik, a 3.2 l - rzędowa szóstka. W połowie 2006 mercedes zastąpił jednak te jednostki jedną widlastą szóstką 3.0 l.
pawel934
 

Re: Mercedes, BMW - nazwy

Postprzez Ladybird76 » środa, 21 stycznia 2009, 21:34

Witajcie....

niestety strona www.mercedes-site.de nie działa - nie otwiera mi się jest jakiś błąs
Ladybird76
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości