Clar

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych jedno lub dwuśladach, szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Clar

Postprzez Adziu » piątek, 24 lipca 2009, 14:49

Witam , moje pytanie :
Czy lakierowi Tamiya nie stanię się nic gdy położę bezbarwny lakier samochodowy ?
Z góry dziękuję za pomoc ;o)
Adziu
 

Reklama

Re: Clar

Postprzez portalus » piątek, 24 lipca 2009, 15:09

Może zrobić dla tego konkretnego przypadku test.
Kombinacji coś na coś jest multum.
Byłem dzisiaj u znajomego lakiernika po utwardzacz do Zero 2K i jak zawsze miał jeden to teraz miał 2 i co zrobić. Brałem ten tzw. lepszy, zrobię test na boku i będę wiedział co i jak.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Clar

Postprzez Hoplita Bartolini » czwartek, 13 sierpnia 2009, 10:13

Witam
Może pomoże Ci opis sytuacji jaka przydarzyła mi się kilka miesięcy temu. Malowałem śmigłowiec, który miał być wykończony na wysoki połysk . Na model położyłem podkład , potem akryl Vallejo i na to ... lakier bezbarwny błyszczący Motipa , który akurat miałem pod ręką . Lenistwo wzięło górę i skorzystałem ze spraya zamiast użyć aero i lakieru np Vallejo. Przed malowaniem zrobiłem próbę odnośnie reakcji z farbą i wyszła pomyślnie ale nie była przeprowadzona na modelu. Po polakierowaniu śmigłowca okazało się ,że ten lakier nie ruszył farby ale rozpuścił maskol , który wszedł w reakcję z oszkleniem oraz generalnie zmiękczył model tak dokumentnie ,że z żalem musiałem go zutylizować :cry:

pozdrawiam
Bartek

Pisownia !!!
Hoplita Bartolini
 


Powrót do Pojazdy cywilne - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości