Solo // lotnictwo // S-F

czyli Twoje dokonania na pwm.org.pl

Solo // lotnictwo // S-F

Postprzez Solo » niedziela, 30 listopada 2014, 01:26

Niedługo miną już dwa lata od mojego powrotu do modelarstwa, postanowiłem więc założyć sobie własne portfolio na forum.
Mój modelarski dorobek jest raczej skromny, bo dopiero jest to równe 10 modeli, na chwilę zakładania tego wątku.

Jak wiele osób na tym forum wie, mój obszar zainteresowań modelarskich na razie jest dość wąski, bo są to tylko odrzutowe samoloty, od mniej więcej okresu Zimnej Wojny. S-F to jak na razie wyłącznie tematyka Gwiezdnych Wojen, ale kto wie co będzie kiedyś.

Portfolio to także fajny sposób na chronologiczny przegląd moich modelarskich prac - w trakcie przygotowywania zdjęć do tego tematu przekonałem się jak wiele zmieniło się w moim podejściu do modelarstwa, technik i samych modeli.
Nie mam pojęcia czy wszystkie te zmiany są czymś dobrym. :)

Tak więc - oto moje modele:

F-86F-40 Sabre // 1/72 // Hobby Boss
Pierwszy model i pierwszy pomalowany aerografem.
Brak jakichkolwiek technik modelarskich poza skromnymi próbami z suchym pędzlem.
GALERIA // WARSZTAT

Obrazek
Obrazek

F-8E Crusader // Academy // 1/72
Przyjemny model pracę nad którym bardzo miło wspominam.
Po raz pierwszy spróbowałem preshadingu, choć nie wyszło to zbyt dobrze. Także pierwsze próby brudzenia.

GALERIA // WARSZTAT

Obrazek
Obrazek

F-5F Tiger // AFV Club // 1/48
Pierwszy model w skali 1:48 i chyba pierwszy z którego byłem zadowolony.
Bardzo trudny jak dla mnie 3-kolorowy kamuflaż, z dodatków użyłem blaszek Eduarda, głównie w kabinie, także eduardowskie rakiety Sidewinder, kalkomanie do nich Two Bobs, oraz kalkomanie do modelu od Authentic Decals.

GALERIA // WARSZTAT

Obrazek
Obrazek

A-7E Corsair II // Hobby Boss // 1:48
To chyba mój ulubiony jak do tej pory model, głównie ze względu na zastosowanie pustynnego kamuflażu.
Sporym wyzwanie była też budowa od podstaw wnętrza komór podwozia.
Do modelu użyłem blaszek Eduarda, kalkomanii Cam Decals oraz Two Bobs, zestawu anten i czujników QuickBoost, zestawu świateł tej samej firmy.

GALERIA // WARSZTAT

Obrazek
Obrazek

F-102A Delta Dagger (Case XX) // Meng // 1:72
Piękny model Menga i znowu 3-kolorowy kamuflaż. Samodzielnie odtworzyłem wnęki podwozia oraz komorę uzbrojenia.
Do modelu dodałem: blaszki Eduarda, maski, nos QB, tej samej firmy także światła pozycyjne oraz antenty i różne czujniki, także siłowniki do komory uzbrojenia, rurkę Pitota od Mastera.

GALERIA // WARSZTAT

Obrazek
Obrazek

F-100D Super Sabre // Trumpeter // 1:48
Kolejny model w skali 1:48, do tego kamuflaż SEA, czterokolorowy.
Model dał mi w kość, głównie ze względu na pierwszą próbę zastosowania żywicznych dodatków, takich jak wnęki podwozia.
Poza nimi użyłem do budowy: Aires - hamulec, koła, dysza silnika, blaszki Eduarda, sonda paliwowa Quick Boost, rurka Pitota od Mastera, owiewka Crystal Clear Squadron, bomba atomowa od Belcher Bits, kalkomanie Caracal Models oraz Two Bobs, plus parę własnych dodatków.

GALERIA // WARSZTAT

Obrazek
Obrazek

F-14A Tomcat // Academy // 1:72
Miły w montażu model i do tego mojego ulubionego samolotu.
Praca była bardzo przyjemna, a z dodatków użyłem rakiety AIM-9, AIM-7 oraz AIM-54 Eduarda, fotele Airesa, czujniki Mastera plus własne dodatki.

GALERIA // WARSZTAT

Obrazek
Obrazek

F-16I SUFA // Hasegawa // 1:72
Praca nad modele nie była łatwa, ale też ilość dodatków jakie zapragnąłem do niego wsadzić nie była mała, do tego kamuflaż IAF okazał się sporym wyzwaniem.
Do modelu dodałem: Aires - kabina, wnęki podwozia, dysza silnika, blaszki i maski Eduarda, kalkomanie IsraDecal, czujniki Mastera, owiewka Taurusa, uzbrojenie i zasobniki: Eduard oraz SkunkModel Workshop, plus samodzielne dodatki.

GALERIA // WARSZTAT

Obrazek
Obrazek

TIE Fighter // Fine Molds // 1/72
Model rozpoczęty kilkanaście lat temu i w końcu ukończony.
Przyjemna praca nad modelem pięknego statku.

GALERIA // WARSZTAT

Obrazek
Obrazek

TIE Interceptor // Fine Molds // 1/72
Kolejny imperialny myśliwiec od Fine Molds. Dorobiłem kilka dodatków w kabinie oraz na podstawce.

GALERIA // WARSZTAT

Obrazek
Obrazek
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Reklama

Re: Solo // lotnictwo // S-F

Postprzez GUDMUNDUR » niedziela, 30 listopada 2014, 01:38

Solo , wszystko bardzo ładne :D . Postawiłeś sobie od początku wysoko poprzeczke . Teraz tylko nie zapominać o wpadkach i każdy następny będzie jeszcze lepszy .
Czy modele z Gwiezdnych Wojen są zrobione w realnej skali ? Jakie są duże w centymetrach ?
Avatar użytkownika
GUDMUNDUR
 
Posty: 1209
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:59
Lokalizacja: za siedmioma pędzelkami ...

Re: Solo // lotnictwo // S-F

Postprzez karambolis8 » niedziela, 30 listopada 2014, 01:43

Fajnie, że założyłeś portfolio. Mi najbardziej przypadł do gustu F-102 Delta jak dotychczas.
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Re: Solo // lotnictwo // S-F

Postprzez Solo » niedziela, 30 listopada 2014, 01:47

GUDMUNDUR napisał(a):Czy modele z Gwiezdnych Wojen są zrobione w realnej skali ? Jakie są duże w centymetrach ?


Czy są w skali to nie wiem, ale mam nadzieję, że w związku z tym iż Fine Molds miało licencję na te modele, to może komuś chciało się polecieć do Kaliforni żeby pomierzyć modele prawdziwych TIE użytych w filmach.
To są bardzo małe modele, dla przykładu - "kulka" kabiny ma średnicę ok. 3,5 cm.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Solo // lotnictwo // S-F

Postprzez Solo » piątek, 23 stycznia 2015, 16:35

J-35J Draken // Hasegawa // 1:48

Znakomity model Hasegawy, praca nad nim była czystą przyjemnością.
Znakomite spasowanie części i piękny detal. Merytorycznie modelowi także trudno coś zarzucić.
Bardzo przyjemnie się go malowało - kamuflaż nie jest zbyt skomplikowany a daje spore możliwości wykazania się malarską inwencją.
Do modelu dodałem: Aires: wnęki podwozia, dysza silnika, fotel oraz koła podwozia głównego, Eduard: blaszki do kabiny, maski, rakiety Sidewinder, QuickBoost: wloty powietrza, do tego rakiety Falcon z zestawu uzbrojenia Hasegawy, oraz czujniki z zestawu Mastera.

Obrazek
Obrazek
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Solo // lotnictwo // S-F

Postprzez Solo » piątek, 1 maja 2015, 17:55

Zapomniałem dodać do powyższego modelu:

GALERIA // WARSZTAT
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Solo // lotnictwo // S-F

Postprzez Solo » piątek, 19 czerwca 2015, 16:42

Dassault Rafale M // Revell // 1:48

Kapitalny produkt Revella, bodaj najlepszy jaki do tej pory miałem w swoich rękach.
Znakomita jakość części, bardzo dobre spasowanie, wzorowa wręcz merytoryka modelu, a do tego kapitalne kalkomanie Cartografa i bogaty zestaw uzbrojenia.
Praca nad tym myśliwcem to w zasadzie czysta przyjemność, choć nawet tak wyborny model można i warto zwaloryzować.
Do zestawu dodałem rakietę Exocet od North Star Models, zestaw blaszek Eduarda, w niewielkiej części wykorzystane kalkomanie Syharta i Zotza, maski Montexu (uwaga: nie do wszystkich części pasują), maski do powierzchni antypoślizgowych z tego samego zestawu Syharta, pylony na końcówkach sprzydeł (o dziwo Revell dał nieprawidłowe) z zestawu Wolfpack Design.
Model uświetniłem waloryzując: wnętrza wnęk podwozia, golenie podwozia, kabinę, wnętrze owiewki, zbiorniki paliwa oraz drobne elementy na kadłubie. Zbudowałem także od zera pylon pod rakietę Exocet.
Model tradycyjnie malowany farbami Gunze C, H, Tamiya oraz Alclad, plus szeroko rozumiana chemia wszelkiej maści.


GALERIA // WARSZTAT

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Solo // lotnictwo // S-F

Postprzez pavlo » piątek, 19 czerwca 2015, 16:48

Oj ładniutki :)
A to drugie super ujęcie. :D
pavlo
 
Posty: 59
Dołączył(a): środa, 27 lipca 2011, 20:11


Powrót do Portfolio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości