Ferrari F2003-GA

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Ferrari F2003-GA

Postprzez blueYeti » niedziela, 5 czerwca 2022, 13:00

Piekna robota ! Inspirujace !

Moj Jordan191 i F60 rozgrzebane juz prawie 10lat w pudle :shock: :mrgreen:
pozdrawiam
blueYeti
blueYeti
 
Posty: 371
Dołączył(a): sobota, 16 listopada 2013, 22:11

Reklama

Re: Ferrari F2003-GA

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 6 czerwca 2022, 07:48

Jak widać powroty po latach wychodzą dobrze.
Do boju więc!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9932
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ferrari F2003-GA

Postprzez PiterATS » środa, 10 sierpnia 2022, 15:11

Witam ponownie

Od ostatniej aktualizacji minęło dość sporo czasu, ale rzeczy do zrobienia przy modelu było dużo a wolnych chwil mniej, niż by człowiek chciał.

Do rzeczy. Po zrobieniu kół i dokończeniu silnika zabrałem się za pozostałe elementy, głównie pakiet aerodynamiczny.
Na początek poszedł nos wraz z przednim skrzydłem. Potem boczne deflektory, pokrywa silnika, którą od spodu wykleiłem dodatkowo folią samoprzylepną imitującą izolację termiczną. Dalej tylne skrzydło oraz klapki wlewu paliwa (w pozycji otwartej) i kamera telewizyjna, umieszczona na szczycie górnego wlotu powietrza do silnika.

Niby nie ma tego dużo, ale pojedynczy deflektor to 4 elementy, tylne skrzydło 5 części, ale już nos składa się z 23 elementów a pokrywa silnika to aż 39 części. Do tego trzeba było to wszystko sklecić, położyć kalkomanie zestawowe i dodatkowe z imitacją karbonu i polakierować.
Wkleiłem też już tylne koła wraz z nakrętkami

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Do zrobienia zostały już tylko lusterka, nakrętki przednich kół, anteny komunikacji radiowej i przesyłu danych z telemetrii i czujników samochodu oraz rurka Pitota.
To jednak zrobię gdy model powędruje na docelową podstawkę, którą też już robię. Z dodatków zrobię jeszcze wózek do transportu nosa bolidu oraz stojaki pod pokrywę silnika.

To jednak na koniec. Na razie to tyle, pozdrawiam
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 788
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 15:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ferrari F2003-GA

Postprzez PiterATS » piątek, 16 września 2022, 14:49

Witam w ostatnim wpisie relacji, będącym jednocześnie zapowiedzią galerii końcowej.

Model powędrował na podstawkę, którą zaprojektowałem w tej samej konwencji, co podstawę pod mój ostatni "pootwierany" model F1, czyli Tyrella 003 z Tamiyi. Zamiast koloru niebieskiego użyłem, co oczywiste, czerwieni, a miejsce aluminium zastąpiło włókno węglowe.

Obrazek

Potem przykleiłem już na stałe model do podłoża oraz dodałem brakujące anteny i rurkę Pitota na nosie. Lusterka były ostatnim elementem samochodu do przyklejenia.
Kończąc budowę, zrobiłem od podstaw stojaki pod pokrywę silnika oraz wózek do transportu nosów bolidu. Użyłem tutaj drutu miedzianego 0,8mm, rurek aluminiowych 1,0mm oraz płytek polistyrenowych.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Podsumowując- był to najbardziej skomplikowany model auta cywilnego jaki miałem okazję zrobić. Zestaw Fujimi, mimo że czasem bezsensownie poszatkowany, skleja się bardzo dobrze. Jest bardzo dobrze spasowany, części odlane są czysto, a detali jest dużo. Sklejony nawet prosto z pudełka będzie wyglądać efektownie. Co do zestawu waloryzującego z Top-Studio, to jest to klasa w sobie. Elementy żywiczne, blaszane i toczone z metalu pasują bardzo dobrze zarówno do siebie, jak i do modelu Fujimi. Sklejanie tego wszystkiego w całość było bardzo przyjemne, ale też wymagające sporo uwagi i dokładności, bo mikroskopijnych części było aż nadto.

Dziękuję wszystkim oglądającym oraz komentującym i zapraszam do galerii:

viewtopic.php?f=22&t=92610

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 788
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 15:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ferrari F2003-GA

Postprzez sama_rama » środa, 21 września 2022, 18:13

Powiedziałbym prosto; Sztuka!
Bardzo ładna robota, i zakończenie.
sama_rama
 
Posty: 77
Dołączył(a): sobota, 13 marca 2021, 12:54

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości