Nissan Skyline GTR SG [1/24 TAMIYA]

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Nissan Skyline GTR SG [1/24 TAMIYA]

Postprzez INsejn » sobota, 19 stycznia 2008, 18:55

Ja mam jakieś fotki podwozia. Mogę podesłać Ci na mejla.
Łukasz
Obrazek
Avatar użytkownika
INsejn
 
Posty: 225
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:41
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Re: Nissan Skyline GTR SG [1/24 TAMIYA]

Postprzez fly4fun » sobota, 19 stycznia 2008, 20:05

INsejn napisał(a):Przecież takie samochody rzadko łapie rdza w takich miejscach. Jak już coś to w jakiś zakamarkach, wydech, przy elementach zawieszenia ale to i też nie tak dużo. Żeby doprowadzić samochód do takiego stanu co u Ciebie to trzeba by specjalnie to uszkodzić i tak jeździć przez kilka dobrych lat. A jak wiadomo jak coś się niszczy to się naprawia albo wymienia części. Szczególnie w takich autach jak Skyline.


Głównie w takich. Powierzchniowy nalot na poobcieranym podwoziu to standard.

Poza tym to sprawdziłbym też czy Sky`e tej generacji miały zabezpieczenie antykorozyjne, czy lakier. Wiadomo mi o tym fakcie w R34, ale w R32 mocno w to wątpię.
fly4fun
 

Re: Nissan Skyline GTR SG [1/24 TAMIYA]

Postprzez INsejn » sobota, 19 stycznia 2008, 20:33

Z tego co się orientuję R32 miały zabezpieczenie antykorozyjne. Nawet znalazłem fotki takich już trochę jeżdżonych wozów i aż tyle rdzy nie ma. Jak już coś to na zawieszeniu, czy jakiś nakrętkach, złączkach i wydechu.
Łukasz
Obrazek
Avatar użytkownika
INsejn
 
Posty: 225
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nissan Skyline GTR SG [1/24 TAMIYA]

Postprzez fly4fun » niedziela, 20 stycznia 2008, 00:32

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fotografie, które opisują zabezpieczenie antykorozyjne tego modelu. Każde z powyższych zdjęć obrazuje korozję na tym modelu. Dotyczy ona również tunelu na wał napędowy, ale w zależności od przebiegu auta.Owszem był on zabezpieczony od spodu, ale poprzez warstwę lakieru, tak jak części zamienne- żeby nie korodowały jeszcze w magazynie. Myśląc zabezpieczenie, mam na myśli coś co chroni przed korozją, a nie jest środkiem pośrednim, bo za taki uważam lakierowanie podwozia...

jeśli ktoś będzie potrzebował dokładniejszych zdjęć tego modelu ( konstrukcja, wersja do sportu itp), to walić na PW jak w dym...
fly4fun
 

Re: Nissan Skyline GTR SG [1/24 TAMIYA]

Postprzez INsejn » niedziela, 20 stycznia 2008, 00:52

Teraz to podobno i nowe auta potrafią już mieć korozję. Ale co do rdzy na podwoziu to ja jakoś w modelach za tym nie przepadam, bo jakoś zawsze to dziwnie wychodzi. Wolę zrobić podwozie poddane jakiejś regeneracji albo wóz, które nie przeszedł za dużo. ;o)
Łukasz
Obrazek
Avatar użytkownika
INsejn
 
Posty: 225
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nissan Skyline GTR SG [1/24 TAMIYA]

Postprzez scigi » niedziela, 20 stycznia 2008, 00:54

Ja też tak zrobiłem, rozebrałem wszystko i pomalowałem jeszcze raz. Ino rdze zostawiłem na elementach zawieszenia i układu napędowego, zwashowałem też silnik. Jutro dam fotki.
Pozdrawiam Michał "Scigi" Ścigniejew
-------------------------------------------
WIP: BNR32 65% C10 20%
Avatar użytkownika
scigi
 
Posty: 84
Dołączył(a): sobota, 17 listopada 2007, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: Nissan Skyline GTR SG [1/24 TAMIYA]

Postprzez Świstak » niedziela, 20 stycznia 2008, 13:13

Jak widać, najważniejsze jest to, że podwozie nigdy nie jest matowo czarne. Zawsze jest szare, ponieważ kurz ma kolor piaskowy/szary. Zabrudzenia nigdy nie mają koloru ciepłego brązu. Pamietam, wrzucałem kiedyś na stary PWM tutorial o brudzeniu, ale nie przeszedł on cenzury ze względu na pisownię... Może teraz go odgrzebię popoprawiam i wkleję...


PS: http://www.modelarstwo.org.pl/forum/vie ... ht=#240966
Świstak
 

Re: Nissan Skyline GTR SG [1/24 TAMIYA]

Postprzez Tomasz Mańkowski » niedziela, 20 stycznia 2008, 13:25

Świstak napisał(a):Pamietam, wrzucałem kiedyś na stary PWM tutorial o brudzeniu, ale nie przeszedł on cenzury ze względu na pisownię...


Nie przeszedł, nie ze względu na pisownię, co ze względu na nie przestrzeganie przez kolegę regulaminu tamtego forum...
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1246
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: Nissan Skyline GTR SG [1/24 TAMIYA]

Postprzez INsejn » niedziela, 20 stycznia 2008, 14:46

Świstak napisał(a):Jak widać, najważniejsze jest to, że podwozie nigdy nie jest matowo czarne. Zawsze jest szare, ponieważ kurz ma kolor piaskowy/szary.


To zależy od auta, niektóre mają całkowicie czarne. Takie F50 wątpię, że będzie tak brudne :)
Łukasz
Obrazek
Avatar użytkownika
INsejn
 
Posty: 225
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nissan Skyline GTR SG [1/24 TAMIYA]

Postprzez Świstak » niedziela, 20 stycznia 2008, 18:36

Tomasz Mańkowski napisał(a):
Świstak napisał(a):Pamietam, wrzucałem kiedyś na stary PWM tutorial o brudzeniu, ale nie przeszedł on cenzury ze względu na pisownię...


Nie przeszedł, nie ze względu na pisownię, co ze względu na nie przestrzeganie przez kolegę regulaminu tamtego forum...



Owszem, teraz przeczytałem, go ponownie, i zauważyłem również że sam tutorial najwyższych lotów nie był, w porównaniu z tym co reprezentują obecnie modelarze w strefie cywilnej, i nieskromnie mówiąc, z moim obecnym poziomem modelarstwa. Jednakowoż, poprawię tamten tutorial i wkleję go tutaj, żeby chwilowo, zapchać niszę tutorialową, która jest obecnie, a w przyszłości (po sesji), postaram sie stworzyć cos od nowa, o wyższym poziomie merytoryczno -technicznym.

Pozdrawiam.

Odnośnie koloru podwozia zaś, to niemożna porównywać aut ulicznych z supersamochodami ligi F50, w której podwozie, jest niemalże gładkie, ze względów aerodynamicznych. W zwykłych samochodach podwozie posiada wiele przetłoczeń i wzmocnień, idą tamtędy nieraz przewody, paliwowe, i hamulcowe. Zazwyczaj pomalowane jest dla ochrony nie tyle co przed rdza, a co przed odbiciami lakieru przez kamienie, bitumicznym barankiem. U mnie w 8 letnim samochodzie podwozie ma kolor szaro - piaskowy, ze względu na kurz, pył i błoto. Co ciekawe widziałem ostatnio na podnośniku 3 miesięcznego Forestera, i mimo że został on całkowicie wypucowany, to podwozie miało generalnie taki sam wygląd minus plamki rdzy na zawieszeniu.
Świstak
 

Re: Nissan Skyline GTR SG [1/24 TAMIYA]

Postprzez scigi » środa, 20 lutego 2008, 13:49

Pomalowałem podwozie jeszcze raz. Najpierw wszystko to co było przeleciałem Pactrą A1 (czarną), następnie wymieszałem trochę pactry z metalizerem, co dało ciemny metaliczny szary (bardzo ciemny) i tym przejechałem wystające miejsca, następnie sam metalizer i technika suchego pędzla. A na koniec lekki wash rdzą.

Oto efekty, oto są skutki ;o) :

Obrazek

Teraz wydaje mi się że lepiej jest, chodź jak jest naturalne światło wygląda jakby zakurzone było, to te małe drobinki metalizera w farbie dają taki efekt.

I jak wam się podoba??
Pozdrawiam Michał "Scigi" Ścigniejew
-------------------------------------------
WIP: BNR32 65% C10 20%
Avatar użytkownika
scigi
 
Posty: 84
Dołączył(a): sobota, 17 listopada 2007, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości