Pytanie-malowanie

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Pytanie-malowanie

Postprzez Browarek90 » niedziela, 24 maja 2015, 10:09

Witam ma pytanie odnośnie malowania samochodów. Przeglądam forumowe warsztaty już od ładnych paru miesięcy ale nie trafiłem na interesujące mnie odpowiedzi. Znalazłem rozpiske czynności wykonywanych przez jednego z forumowiczów przy malowaniu samochodów ale parę rzeczy jest dla mnie niejasnych. Mianowicie interesuje mnie jak mam po pomalowaniu kolorem dotrzeć powierzchnie kasty żeby usunąć zacieki czy inne niedoskonałości. Wiem ze trzeba użyć do tego albo gąbki sciernej albo papieru wodnego o gradacji 2500-3000 . Ale jak mam to zrobić? Docierać papierem pod strumieniem wody czy w wodzie i czy farba nie zejdzie? Używałem do pomalowania podkladu w sprayu i farb akrylowych model master. Dodaje poglądowe zdjęcie moich wypocin, wiem ze daleko temu do chociażby przyzwoitego wyglądu. Na razie też męczę się malując pędzle( ps. Na tym zdjęciu kasta jest po pierwszej warstwie, w miedzy czasie udało mi się drugą pomalować i lepiej to wygląda ale nie zrobiłem foto)
Obrazek

Jedno jeszcze pytanie odnośnie lakieru bezbarwnego czy można używać lakierów akrylowych w sprayu? Takie jak można kupić w sklepach malarskich. Z góry dzięki za odpowiedź Pozdrawiam Michał
Avatar użytkownika
Browarek90
 
Posty: 56
Dołączył(a): sobota, 23 maja 2015, 18:49

Reklama

Re: Pytanie

Postprzez Dorotka » niedziela, 24 maja 2015, 16:49

Browarek90 napisał(a):interesuje mnie jak mam po pomalowaniu kolorem dotrzeć powierzchnie kasty żeby usunąć zacieki czy inne niedoskonałości.


Starać się pomalować bez zacieków i niedoskonałości, cokolwiek masz na myśli.

Browarek90 napisał(a):Wiem ze trzeba użyć do tego albo gąbki sciernej albo papieru wodnego o gradacji 2500-3000 .


Ja używam papieru od 3 do 12 tys.

Browarek90 napisał(a):Docierać papierem pod strumieniem wody czy w wodzie i czy farba nie zejdzie?


Ja docieram w "pojemniku". Po każdej gradacji papieru zmieniam wodę i spłukuję kastę. Przetarcia zawsze są możliwe.Trzeba działać ostrożnie i z wyczuciem. Zawsze można zmyć w Dot3 lub psiknąć jeszcze jedną warstwę.

Browarek90 napisał(a):Dodaje poglądowe zdjęcie moich wypocin, wiem ze daleko temu do chociażby przyzwoitego wyglądu.


Jak na malowaną pędzlem wygląda bardzo dobrze. Ale trzeba powiedzieć jasno, że pędzlem raczej nigdy nie uzyskasz takiego efektu jak aero.

Browarek90 napisał(a):Jedno jeszcze pytanie odnośnie lakieru bezbarwnego czy można używać lakierów akrylowych w sprayu? Takie jak można kupić w sklepach malarskich. Z góry dzięki za odpowiedź


Pewnie można. Tylko, że przy różnych "zamiennikach" rewelacji nie należy się spodziewać. Może inaczej - ja bym się nie spodziewał.

Pozdrawiam

P.S. Wszystkie moje uwagi odnoszą się do farb olejnych, którymi maluje.
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: Pytanie

Postprzez Browarek90 » poniedziałek, 25 maja 2015, 10:11

Dzięki za odpowiedź nie długo po próbuje docierania a z tym pędzlem to zdaje sobie z tego sprawę, chociaż po dwóch warstwach juz trochę łapię jak malować bez zacieków i na małych elementach lepiej to wychodzi. Mam taki plan nabycia aeorografu i jakiegoś kompresorka ale to dopiero po wakacjach może ;) w końcu jak zdążyłem zauważyć warsztaty potrafią ciągnąć się latami^^ Jak znajdę czas to pomaluje fotele i środek i dam znać czy się udało. Przy okazji sprawdziłem to na podwoziu, że świetnie nadaje się do jego malowania czarny matowy spray kupiony jakieś 5 lat temu :p nie długo może wstawię jakieś lepsze zdjęcia.

Pozdrawiam Michał
Avatar użytkownika
Browarek90
 
Posty: 56
Dołączył(a): sobota, 23 maja 2015, 18:49

Re: Pytanie

Postprzez wuen » poniedziałek, 25 maja 2015, 21:30

skoro masz zamiar kupić aerograf to lepiej poczekaj z malowaniem - przecież nikt nie zmusza Ciebie abyś już malował pędzlem...
zamiast malować i potem szlifować - poczekaj na aero + kompresor i maluj kilkoma cienkimi warstwami - będzie bez zacieków i duuuuuużo lepiej niż pędzel + ścieranie zacieków
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: Pytanie-malowanie

Postprzez Browarek90 » środa, 10 czerwca 2015, 09:28

Z uwagi na to że niestety chyba w najbliższym czasie nie dam rady zakupić aerografu, zmalowałem wstępnie środek jeszcze przede mną 1 -2 warstwy i pomału będę składał do kupy wszytko:) Ogólnie chce zakończyć tego pontiaca, ponieważ jakość jego wykonania w porównaniu z revellem jest kiepska nie porównując już do tamiyi. Następne auto planuje sklejać o wiele staranniej i prawdopodobnie po prowadzę warsztat. Ale to pewnie po sezonie urlopowym :D Zdaje sobie sprawę że nie mam się co porównywać do większości kolegów z forum ale myślę że pomału osiągnę akceptowalny poziom:-) Wieczorem jak córka pozwoli postaram się wrzucić lepsze fotki
Obrazek

Obrazek

P.s.
przyznaje się od razu spartoliłem zagłówek ;/ Może ktoś polecić dobry darmowy hosting zdjęć?
Avatar użytkownika
Browarek90
 
Posty: 56
Dołączył(a): sobota, 23 maja 2015, 18:49

Re: Pytanie-malowanie

Postprzez pawelc » piątek, 12 czerwca 2015, 00:27

Może ktoś polecić dobry darmowy hosting zdjęć?


http://pokazywarka.pl/

Używam, jest ok ;o)
Avatar użytkownika
pawelc
 
Posty: 503
Dołączył(a): czwartek, 3 lutego 2011, 00:12

Re: Pytanie-malowanie

Postprzez Browarek90 » niedziela, 14 czerwca 2015, 12:13

Dziś przyłożyłem wstępnie parę elementów na sucho i od razu parę baboli wyskakuje ale po kolei:

Kasta ze środkiem:
Obrazek
środek musze nie stety jeszcze conajmniej raz pomalować

Tu widać sporą szparę między podszybiem a deską rozdzielczą, oraz niedoskonałości na słupku :
Obrazek
Tak myślę że może szyba ją zlikwiduje ale już nie przykładałem

A tu przymiarka zestawowych kół, niestety są słabej jakości:
Obrazek
Obrazek

Na koniec jeden element zestawu, który bez żadnej obróbki wygląda na prawdę dobrze (na innych elementach chromowanych ten chrom wyglada słabo a tu nawet się telefon odbija jak w lustrze ;p
Obrazek

Przede mną jeszcze malowanie środka podstawą a potem szczegóły. Zamontowanie silnika i wydechu oraz (czego się boje :P ) lakierowanie kasty
Avatar użytkownika
Browarek90
 
Posty: 56
Dołączył(a): sobota, 23 maja 2015, 18:49

Re: Pytanie-malowanie

Postprzez Browarek90 » sobota, 20 czerwca 2015, 12:29

Witam mam pytanie czym polerować kasę? Tzn wiem ze pastą np tamiya ale chodzi mi jaką szmatką np czy ich będzie dobra?
Avatar użytkownika
Browarek90
 
Posty: 56
Dołączył(a): sobota, 23 maja 2015, 18:49

Re: Pytanie-malowanie

Postprzez Dorotka » sobota, 20 czerwca 2015, 20:38

Browarek90 napisał(a):czy ich będzie dobra?


Będzie :->
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: Pytanie-malowanie

Postprzez Browarek90 » sobota, 20 czerwca 2015, 20:53

Ten cholerny słownik na telefonie :twisted: miało być ircha
Avatar użytkownika
Browarek90
 
Posty: 56
Dołączył(a): sobota, 23 maja 2015, 18:49

Re: Pytanie-malowanie

Postprzez Dorotka » sobota, 20 czerwca 2015, 21:25

Browarek90 napisał(a):Ten cholerny słownik na telefonie :twisted: miało być ircha


Tego nie wiem... Ale "szmatek" do polerowania jest na rynku bardzo dużo...

:-/
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31


Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości