Mitsubishi Lancer Evolution VII GSR ( 1:24 Fujimi)

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Mitsubishi Lancer Evolution VII GSR ( 1:24 Fujimi)

Postprzez Kuba2507 » niedziela, 21 czerwca 2009, 14:51

wuen

I jak sie pracuje taka gabka ??
Kuba2507
 

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Mitsubishi Lancer Evolution VII GSR ( 1:24 Fujimi)

Postprzez maciuSS » niedziela, 21 czerwca 2009, 15:08

Papiery ścierne już kupiłem, kupiłem 1000, 1200, 2000 i 2500. Którym mam zacząć obrabianie kasty?
Niestety pojechałem do sklepu przed przeczytaniem Twojego postu Michale.s i nie popatrzałem na firmy. Kupiłem zwykłe papiery jakie były w Castoramie.

Kazik masz racje że się nie opłaca zbytnio malować sprayami Tamiya ale niestety nie mam jak malować w garażu, ten aerograf nie jest nawet odpieczętowany i czeka grzecznie na przeprowadzkę.
maciuSS
 

Re: Mitsubishi Lancer Evolution VII GSR ( 1:24 Fujimi)

Postprzez michal.s » niedziela, 21 czerwca 2009, 15:15

Jeśli masz jakieś 'szwy' na karoserii to przejedź je delikatnie 1000, później całość delikatnie (na mokro w sumie możesz) przeleć 1200. Wyższych gradacji nie trzeba stosować pod podkład.

Jeszcze coś o czym nikt tutaj nie napisał a sam zapomniałem, będziesz musiał pogłębić linie podziału, wystarczy Ci do tego igła krawiecka (od maszyny lub do szycia ręcznego) Mama pewnie jakąś ma :)

Owiń sobie tępy koniec taśmą by się lepiej trzymało i przejedź po wszystkich liniach podziału blach, tak by wyskrobać z nich trochę plastiku, staną się przez to głębsze i będą lepiej wyglądać na ukończonym modelu :)
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mitsubishi Lancer Evolution VII GSR ( 1:24 Fujimi)

Postprzez Kuba2507 » niedziela, 21 czerwca 2009, 16:05

Tylko przy robieniu lini podzialu musisz uwazac zeby ci nie zjechala. Mi sie to pare razy zdarzylo no i czeka cie potem szpachlowanko:/
Kuba2507
 

Re: Mitsubishi Lancer Evolution VII GSR ( 1:24 Fujimi)

Postprzez michal.s » niedziela, 21 czerwca 2009, 16:21

Jak Ci zjedzie to później pozalewasz zadrapania CA i wyszlifujesz, 10 min roboty :)
W szpachlowanie szpachlą się nie baw, bo szkoda czasu na schnięcie i kolejne poprawki :)
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mitsubishi Lancer Evolution VII GSR ( 1:24 Fujimi)

Postprzez Kuba2507 » niedziela, 21 czerwca 2009, 17:18

michal.s
Kod: Zaznacz cały
Jak Ci zjedzie to później pozalewasz zadrapania CA

Co masz na mysli??
Kuba2507
 

Re: Mitsubishi Lancer Evolution VII GSR ( 1:24 Fujimi)

Postprzez Kazik » niedziela, 21 czerwca 2009, 17:43

Kiedy igła podczas pogłębiania linii podziału niechcący wyskoczy Ci po za linie i w ten sposób powstanie zadrapanie to wtedy możesz na to zadrapanie nanieść trochę kleju CA który po wyschnięciu wyszlifujesz do gładkiej powierzchni. Po lakierowaniu nie będzie śladu.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mitsubishi Lancer Evolution VII GSR ( 1:24 Fujimi)

Postprzez wuen » niedziela, 21 czerwca 2009, 19:53

I jak sie pracuje taka gabka ??

Bardzo fajnie - jest na tyle miękka, że fajnie przylega do krzywizn. Można stosować z wodą i na sucho.
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: Mitsubishi Lancer Evolution VII GSR ( 1:24 Fujimi)

Postprzez GRZEGORZ N. » niedziela, 21 czerwca 2009, 20:57

Co do malowania sprejami musisz je dobrze pomieszać, a potem je trochę ogrzać. Ciepłym sprejem lepiej się maluje. Sam spróbuj. Zaczynaj malować przed modelem i kończ za nim. Maluj w jedną stronę, nie wracaj. Uzyskasz lepszy efekt nakładanej farby i podkładu. Tamijowskie spreje są trochę śmierdzące i wymagają dobrej wentylacji. Jak prawie każdy błyszczący lakier nie lubi w powietrzu pyłków ani kurzu. Przyciąga je jak magnes. :)
GRZEGORZ N.
 

Re: Mitsubishi Lancer Evolution VII GSR ( 1:24 Fujimi)

Postprzez maciuSS » niedziela, 21 czerwca 2009, 21:12

Witam wszystkich teraz dopiero mogę sobie porobić przy modelu, wcześniej udało mi się częściowo zmatowić lakier papierem 1000
i postaram się dzisiaj skończyć matowienie i zrobić linie podziału blach. Jednak mam pytanie ponieważ będę kupował fototrawione części do Lancera Evo VII ale rajdowej wersji.

Zdjęcie podglądowe:
Obrazek

Na pewno większość części trzeba będzie przerobić jednak np. grill wraz ze znaczkiem oraz znaczek tylny będą pasować i teraz mam takie pytanie, czy zeszlifować znaczek z tyłu? I czy wyciąć "znaczek" z grilla który jest według mnie nie potrzebny jak na grillu fototrawionym jest to wszystko.

Co do malowania sprayem dzięki za rade, na pewno to wykorzystam, z zapachem zbytnio nie będzie problemu bo mam maskę taką jak używa bodajże Draz którą kupiłem jak bawiłem się w tak zwaną sztukę uliczną.
maciuSS
 

Re: Mitsubishi Lancer Evolution VII GSR ( 1:24 Fujimi)

Postprzez GRZEGORZ N. » niedziela, 21 czerwca 2009, 21:53

Czy to jest zestaw z Tamiji. Jak u nich z twardością blaszki. Jeżeli będą twarde proponuje je wygrzać pod palnikiem kuchennym. Powinny zmięknąć. Lepiej będą się wyginać. Uważaj przy malowaniu sprejem żebyś nie pozatykał siatek.
GRZEGORZ N.
 

Re: Mitsubishi Lancer Evolution VII GSR ( 1:24 Fujimi)

Postprzez maciuSS » niedziela, 21 czerwca 2009, 21:56

FIRMA: Hobby Design tak jest napisane na aukcji, zamierzam je dopiero zamówić, są one do Mitsubishi Lancer EVO VII WRC Tamiya myślicie że będą one pasować? Czy może jakaś forma robi takie blaszki konkretnie do tego modelu, i co zrobić ze znaczkami na karoserii?
maciuSS
 

Re: Mitsubishi Lancer Evolution VII GSR ( 1:24 Fujimi)

Postprzez michal.s » niedziela, 21 czerwca 2009, 22:43

Poszukaj w zagranicznych sklepach (www.hlj.com, www.hiroboy.com, www.mediamixhobby.com.sg) być może ktoś wydał blaszkę konkretnie do tego modelu który sklejasz.

Spasowanie tej blaszki może być kłopotliwe, ale nie musi ;o)
Musiałby się tutaj wypowiedzieć ktoś kto robił taki "przeszczep" :)

Edit: znaczek według mnie chyba musisz zostawić i lekko go spiłować, na niego dopiero później nakleić znaczek z blaszki.
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mitsubishi Lancer Evolution VII GSR ( 1:24 Fujimi)

Postprzez draz » niedziela, 21 czerwca 2009, 23:32

Ja Ci radzę uważać z tym wygrzewaniem blaszki na płomieniem. Zrobią się wszędzie przebarwienia i będziesz miał po tarczach i innych duperelach, które powinny mieć stalowy kolor.

Tamiya, Studio27, Hobby Design, KA Models, Crazy Modeller - robią trawionki z blach stalowych. Fajnie to wygląda, mają ekstra kolor. Ale nie da się ich ani swobodnie kształtować, ani spokojnie wycinać z ramki (stracisz komplet ostrzy) ani lutować. SMS, Aber robią trawionki w nowym srebrze, da się lutować, da się elegnacko wyginać, ale ta mała twardość oznacza niejszą sztywność, co bywa ważne, a i kolor nowego srebra nie taki, jak stali, toteż trzeba trochę czasu poświęcić na polerowanie właściwych elementów.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Re: Mitsubishi Lancer Evolution VII GSR ( 1:24 Fujimi)

Postprzez maciuSS » poniedziałek, 22 czerwca 2009, 00:10

No to co radzicie kupić? Na hiroboy znalazłem coś takiego: http://www.hiroboy.com/catalog/product_ ... cts_id=892 Jednak nie wiem co lepsze, na razie udało mi się sprzedać dwa modele i będę miał około 290zł czyli na pewno za to kupie farby i felgi, będę musiał kupić jeszcze czarny flock, tylko że nie mogę go nigdzie znaleźć. Ale doradźcie mi w sprawie tych znaczków bo nie wiem czy zostawiać czy nie?

Już obrałem docelowy wygląd samochodu:
- biały lakier TS-7 Racing White
- czarna maska tylna klapa oraz dach
- felgi 18'' Volk Racing TE37 w kolorze takim jak felgi w tym modelu
Obrazek

- we wnętrzu będzie czarno biało tak jak na karoserii
- model zostanie obniżony

Teraz w końcu panuje moda na styl JDM i myślę że ten Lancer do tego stylu będzie pasować idealnie.
Na razie trwają pracę nad kasta, została ona wyszlifowana papierem 1000, jutro z rana przejadę ją papierem 1200 i zrobię linie podziału. wszystko tak jak mi radzicie.

Czy Tamiya produkuje lakier w sprayu koloru białego matu? Jeżeli tak to poprosił bym o kod.

Zastanawiam się również nad spojlerem czy go dawać czy nie. Bez niego model wygląda całkiem nieźle, a z takim spojlerem można spotkać każdego Lancera. Ale jutro skleję spojler,przypasuję go na sucho i zrobię zdjęcia w dziennym świetle jak wygląda z i bez.
maciuSS
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości