Warszawa M-20 DEA 1:8

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Warszawa M-20 DEA 1:8

Postprzez Adas' » czwartek, 29 października 2015, 13:13

Z opona? Jeszcze nic. Felge pomalowalem. Tak po prostu...
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 725
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Reklama

Re: Warszawa M-20 DEA 1:8

Postprzez posejdon » czwartek, 29 października 2015, 13:23

Przy tej skali dobrze by było gdyby coś jednak tą minią było zamalowane. Jakieś wżery, purchle, dziury w lakierze. Duże toto i nie wiem czy same malunki wystarczą. Powinien być chyba trójwymiar. Choć nie ukrywam, że felgi wyglądają bardzo fajnie. Twoja decyzja :)
Avatar użytkownika
posejdon
 
Posty: 876
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 16:05
Lokalizacja: Bródno

Re: Warszawa M-20 DEA 1:8

Postprzez Adas' » czwartek, 29 października 2015, 13:39

Lipne zdjecie, ale pokazuje co jest pod czerwonym:

Obrazek
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 725
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: Warszawa M-20 DEA 1:8

Postprzez Coppercat » czwartek, 29 października 2015, 14:09

Adas' napisał(a):Z opona? Jeszcze nic. Felge pomalowalem. Tak po prostu...


Wydawało mi się, że jest fajnie ugięta:

Obrazek

Ale może to tylko złudzenie ?
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Warszawa M-20 DEA 1:8

Postprzez Adas' » czwartek, 29 października 2015, 14:38

Jest ugieta. Ale sama z siebie... Model wazy w tym stanie okolo 15 kilo...
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 725
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: Warszawa M-20 DEA 1:8

Postprzez Adas' » poniedziałek, 2 listopada 2015, 10:18

No, przyjaciele Polskiej Muzyki Rozrywkowej. W weekend nie dzialo sie zbyt wiele, ale costam jednak dlubalem. Najwazniejsza zmiana od zeszlej relacji to kolor. Na calej budzie.

Tu na cieplo:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu przy normalnym swietle:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jestem bardzo zadowolony z "transformacji", kolor jednak zmienia ten samochod, i w tym niebieskim jest jej chyba bardziej do twarzy niz w czerwonym (choc im wiecej szukam, tym wiecej odremontowanych wydaje sie byc czerwonymi). Sam kolor bym juz chcial troche inny bo znalazlem zdjecia ktore kiedys sobie zasejfowalem, i o ktorych zapomnialem. Ale juz nie bede dziwaczyl i kolor zostanie jak jest.

Zbudowalem deske rozdzielcza, ale nie jestem z niej do konca zadowolony. Bede ja jeszcze meczyl, przedewszystkim brud jest malo przekonujacy, ale za to zrobilem w zegarach "prawdziwe" wskazowki. Zegar wyszedl dobze, predkosciomierz jako tako. Zastanawiam sie czy nie zrobic predkosciomierza jeszcze raz, choc na zywo nie rzuca sie tak strasznie w oczy...

Obrazek

Tu jeszcze pare zdjec prawdziwych, specjalnie ta pierwsza garbuska jest raczej tak jak chce umeczyc moj model...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I teraz pytanie za sto punktow.

Wedlug planow w Modelarzu, napis Warszawa na bokach maski byl na czerwonym tle. Pare mi znanych Warszaw tak ma, Ruskie tak maja, a w filmie o tej pierwszej (Tu link: https://www.youtube.com/watch?v=8oeB_e9 ... uQ&index=1 ), widac ze tlo jest w kolorze karoserii. Ta ex papieza ma ten napis na chromie. Co robic?

Obrazek
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 725
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: Warszawa M-20 DEA 1:8

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 2 listopada 2015, 11:32

Zegary czerwone? Pamiętam tylko szare.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9985
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Warszawa M-20 DEA 1:8

Postprzez potez » poniedziałek, 2 listopada 2015, 11:34

przyoszczędzili i wsadzili ruskie do polskiej warszawy 8-)
nie pamietam, zeby na zegarze w warszawie było masło, no chyba, że w ładzie ;o)
krój liter też niepolski...
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4711
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Warszawa M-20 DEA 1:8

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 2 listopada 2015, 12:50

I znaczek FSO, a nie M, na centralnej konsoli
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9985
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Warszawa M-20 DEA 1:8

Postprzez Adas' » poniedziałek, 2 listopada 2015, 12:52

Zegary byly czerwone w pierwszych latach. Nikt nie pamieta bo malo sie ich zostalo. Wiem o dwoch czy trzech Warszawach z czerwonymi zegarami. Tak samo M, bylo na samym poczatku i napis Licencja Gaz na schowku. Szybko to wymienili na nasze...

A ruskie litery, coz, takie DeAgostini. Aby nie robic se za wiele roboty (az zaluje ze ta ruska Pobieda byla we wlasnie tym grillu, bo by musieli sie postarac i pewnie zrobili by ten szeroki Polski usmiech, a tak wymienili tylko kolpaki, i trzy inne elementy i maja Warszawe. I niema sie co czarowac, jakby ruskie nie dostali swojej, to Warszawa by nigdy nie wyszla w tej serii gazetkowej).
A na szare zegary nie chcialo mi sie tych naklejek przerabiac bo sa dobze wydrukowane, ja nie potrafil bym tak ich wydrukowac, tylko bez tych wskazowek byla lipa.
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 725
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: Warszawa M-20 DEA 1:8

Postprzez Adas' » wtorek, 3 listopada 2015, 10:21

Pospawalem drzwi:

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 725
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: Warszawa M-20 DEA 1:8

Postprzez karambolis8 » wtorek, 3 listopada 2015, 10:27

Podziwiam i zazdraszczam :)
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Re: Warszawa M-20 DEA 1:8

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 3 listopada 2015, 11:21

"A taki był ładny, amerykancki..."
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9985
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Warszawa M-20 DEA 1:8

Postprzez Adas' » piątek, 6 listopada 2015, 10:14

piotr dmitruk napisał(a):"A taki był ładny, amerykancki..."


A czy choc szkoda?

Pomalowalem tylne drzwi, zrobilem ramki dookola przednich okien.

Troche duzo minii, ale wyprobowalem zaprawki kolorem, znaczy zlewam farbe z puszki i pedzluje po zadrapaniach i ubytkach, takze w jakims stopniu da sie tez czesciowo zamalowac to czerwone o ile efekt bedzie lipny. Najpierw zepsuje do konca, ta na ktorej sie wzoruje ma jeszcze wiecej czerwonego, caly dach jest w podkladzie, ale drzwi nie sa az tak pozarte (trudno jest tez malowac to wszystko z osobna, i chcialbym juz skrecic tego grata na tyle ze karoseria choc byla by w jednym kawalku, bo bedzie mi latwiej sortowac te wszystkie zacieki i zadrapania, na samych drzwiach zamalowalem lub zeszlifowalem wczoraj moze 70% bo za duzo bylo).

Zastanawiam sie, i chyba tak zrobie, nad pomalowaniem jednego blotnika z pedzla... Kolor niby taki sam, a jednak bedzie sie odcinal, i bedzie mial fakture lukrowanej powierzchni...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 725
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: Warszawa M-20 DEA 1:8

Postprzez Dorotka » piątek, 6 listopada 2015, 10:52

Model super, hiper i takie tam różne… Nie przekonują mnie jednak te „plamy” na drzwiach od pasażera. Na zdjęciach samochodów, które sam zamieściłeś, nigdzie takich nie zobaczysz. Popatrzyłem trochę w sieci na te umęczone maszynki i też nie widziałem czegoś takiego w tych miejscach. Wydają mi się też zbyt regularne, zbyt "okrągłe" na krawędziach. Nie wiem co jest po drugiej stronie, ale chyba „symetrycznie” nie pojechałeś?

8-)
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości