New beetle - 1:24 Tamiya

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: New beetle (Tamiya 1/24)

Postprzez draz » niedziela, 21 października 2007, 21:35

Gosi radzę się przygotować na ściągniecie kleju z szyb. Na szczęście drapać nie będzie trzeba, wsio powinno zejść w jednym kawałku - taka jego zaleta. A jak już drapać - to tylko delikatnie wykałaczką.

Kolega z modelarni radzę podesłac na forum do mnie - z całym szacunkiem dla kolegi - toż to najgłupszy pomysł o jakim słyszałem (w modelarstwie). Clerfix ma gęstość smalcu, smaru, pasty, żelu do golenia - jak można go rozprowadzić równo po szybie. Może modelu w skali 1/72 ktoś by zaryzykował, ale model cywilny 1/24 ze względu na zasady fizyki jest niemożliwy do wykończenia w ten sposób.

Można spróbowac zanurzenia w sidoluxie z zachowaniem zasady odpowiedniego zanurzenia, wyciągnięcia i odsączenia. Małe elementy zamiast werniksowac i polerować ciacham w ten sposób czasami i jest cacy.

A szyby kolegi moim zdaniem za Chiny nie przypominają czegoś pacniętego Clearfixem. Raczej własnie Sidoluxem.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Reklama

Re: New beetle (Tamiya 1/24)

Postprzez Gośka » niedziela, 21 października 2007, 21:51

No nie wiem zobaczymy co z tego wyjdzie w piątek. Aż się boję iść na modelarnie :-| Ale tak już jest, że ja muszę walnąć jakąś głupotę na sam koniec roboty...
Gośka
 

Re: New beetle (Tamiya 1/24)

Postprzez draz » niedziela, 21 października 2007, 21:54

Nie masz się co bać - Clerfix nie jest mocnym klejem, nie rozpuszcza plstiku ani farby też nie powinien. Zejdzie ładną błonką. Tylko ostrożnie.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Re: New beetle (Tamiya 1/24)

Postprzez Gośka » niedziela, 21 października 2007, 22:05

Oki, Dzięki Draz za rady, ale i tak nerwówka do piątku murowana ;o)
Gośka
 

Re: New beetle (Tamiya 1/24)

Postprzez Gośka » sobota, 3 listopada 2007, 00:13

Parę słów na koniec ;o)

Tak jak przypuszczałam, posmarowanie clearfixem szyb okazało się porażką. Na szczęście wszystko ładnie zeszło, oprócz paru odprysków farby z "uszczelek" na szybach. Zamalowałam to pędzelkiem, nie wyszło zbyt ładnie, ale już trudno.
Nie woskowałam karoserii (próby były zwykłym woskiem samochodowym, ale nie wyglądało to zbyt przekonująco) tylko polerowałam filcem ;o)
Teraz jest już wszystko złożone w całość i można komentować w galerii modeli ukończonych ( beetle ) do czego gorąco zapraszam :)
Gośka
 

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości