Packard Landaulet 1912 - 1:32 Smer

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Packard Landaulet 1912 - 1:32 Smer

Postprzez Piotr Kostecki » środa, 19 września 2007, 20:02

Witam w dziale samochodów cywilnych!

Jest to mój pierwszy cywilny samochodzik. Ma być małą odskocznią od Panzerwaffe itp., więc projekcik typowo pudełkowo-lajtowy.
Po wstępnych oględzinach nie da się nie zauważyć opon, które są z gumy, i są gorzej jak złe. Przez środek leci "piękna" linia podziału, której nie da rady ani wyszlifować, ani wyciąć. No ale mówi się trudno...
W kwestii spasowania części czeski wyrób prezentuje się całkiem nieźle. Fakt, faktem są niewielkie nadlewki, no ale co to by było gdyby ich nie było :)

No ale co ja was będę zanudzał jakimiś bzdurami w tym momencie jestem na takim etapie prac, wszystko zmontowane na sucho tylko do zdjęcia:

Obrazek

Podwozie po pierwszym malowaniu:
Obrazek


A tu po położeniu podkładu:
Obrazek

i planowany kolor docelowy:
Obrazek

Natknięty nowym forum poczułem chęć modelowania. Niedługo postępy prac.
Piotr Kostecki
 

Reklama

Re: Packard Landaulet 1912 1/32

Postprzez portalus » wtorek, 25 września 2007, 23:53

Jakiej firmy jest ten niecodzienny wynalazek?
Ten szew to może uda się wyszlifować zamrażając oponę, nigdy jeszcze nie miałem potrzeby stosować tej metody ale jest podobno bardzo skuteczna.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Packard Landaulet 1912 1/32

Postprzez Piotr Kostecki » środa, 26 września 2007, 17:56

Ten wynalazek to produkt czeskiego Smer'a.

Jedną próbę zamrażania już poczyniłem i wynik był raczej średniozadowalający. Dało się to szlifować może 20-30 sekund. A potem znowu to samo... Zaraz ponownie oponki wsadze do zamrażalnika i dam im posiedzieć naprawdę dłuuuuuuuuuuuugo. Zoabczymy jak to będzie. Efektami oczywiście pochwalę się.
Piotr Kostecki
 


Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości