Jak i czym szlifować i polerować lakier na błysk

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Jak i czym szlifować i polerować lakier na błysk

Postprzez xenomorph » wtorek, 22 stycznia 2008, 19:44

Dzięki wszystkim za przemiłą rozmowę, z której sporo wyniosłem, oraz dowiedziałem
się kilku rzeczy o ciekawych produktach, które oczywiście zamówię, ponieważ nie byłbym sobą. :D

A tak poważnie, to Micro-mesh w dwóch wersjach, oraz Tamiya Coarse są zamówione,
więc na ostatni gwizdek, ale mam nadzieję się na koniec projektu wyrobić. ;o)

Czymże byłoby modelarstwo bez takich ludzi jak Wy?! 8-)


p.s. Mam nadzieję, że nikogo w plusach nie pominąłem.
Obrazek
Jarosław Rzemiński
Avatar użytkownika
xenomorph
 
Posty: 1640
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 11:35
Lokalizacja: Olsztyn

Reklama

Re: Jak i czym szlifować i polerować lakier na błysk

Postprzez Świstak » wtorek, 22 stycznia 2008, 20:08

A ja pozwolę sobie się wychylić z tłumu, i napisać, ze pany modelarze wszystkie pikne, i mądre rzeczy piszecie, ale moim skromnym zdaniem racji w tym wypadku nie macie... Na moje oko rysy powstały jeszcze na polistyrenie, ale były tak drobne że aż niezauważalne, i dopiero po dokładnej polerce wyszły na światło dzienne...

Wot choroba... Wątek mi wybył zanim posta wysłałem... :evil:


Ufff... już mój post trafił na swoje miejsce :mrgreen:
Świstak
 

Re: Jak i czym szlifować i polerować lakier na błysk

Postprzez xenomorph » wtorek, 22 stycznia 2008, 20:28

Świstak oglądnij może poprzednie strony mojego warsztatu, to zobaczysz, że ani na polistyrenie, ani na farbie rys nie ma, to tylko lakierowe ryski. 8-)
Obrazek
Jarosław Rzemiński
Avatar użytkownika
xenomorph
 
Posty: 1640
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 11:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jak i czym szlifować i polerować lakier na błysk

Postprzez Świstak » wtorek, 22 stycznia 2008, 20:33

Ależ relację śledzę z uwagą!

Wiem również o czym mówię!... Postaram się znaleźć zdjecie z identycznymi rysami na dachu mojej Impali, które wyszły równiez dopiero podczas polerowania...

Jak to sie dzieje? Niewiem...
Świstak
 

Re: Jak i czym szlifować i polerować lakier na błysk

Postprzez xenomorph » środa, 23 stycznia 2008, 00:57

Naprawdę nie wiem, co Ty w ogóle opowiadasz za dziwne historie. Nawet, jeśli na karoserii
zostałyby jakiekolwiek nierówności, podkład wszystko by wyrównał, bo po to jest.

Tym bardziej, iż były trzy warstwy podkładu, każda delikatnie przeszlifowana papierem
o gradacji 2000 oraz 2500 wodnym. Potem poszło jak byś się wczytał, kilka warstw farby,
które również były lekko zmatowione wodnym 2500. Więc o jakichkolwiek ryskach, czy
innych nierównościach na karoserii można zapomnieć, a to co w tym temacie jest omawiane,
dotyczy małych rys, powstałych podczas procesu polerowania.

Jest już wyjaśniony powód powstania tych nieciekawych artefaktów, przyczyna i rozwiązanie, dlatego uważam Twoją wypowiedź
za co najmniej pozbawioną sensu oraz argumentów, których nawet znać nie chcę.
Ale dzięki za chęci. :twisted:
Obrazek
Jarosław Rzemiński
Avatar użytkownika
xenomorph
 
Posty: 1640
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 11:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jak i czym szlifować i polerować lakier na błysk

Postprzez michal.s » środa, 23 stycznia 2008, 01:42

Świstak, xenomorph, spokojnie, oboje macie racje :)

Świstak, mówi o "zapadaniu" się podkładu - szpachlówki, czyli zmianie objętość podczas procesu schnięcia farby, jest to jak najbardziej możliwe i występuje w naturze.

xenomorph, Ty też masz rację bo wiadomo że nie kleiłeś maski, nie przerabiałeś, szpachlowałeś itp, więc nie możliwe jest to aby podkład, szpachlówka czy farba zmieniła swoją objętość i zapadała się w rysach na plastiku, bo ich tam wcześniej po prostu nie było ;o)

Proszę o zakończenie dyskusji na temat, jeśli macie sobie coś do wyjaśnienia proszę komunikować się poza forum (gadu-gadu, PW, e-mail)
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 09:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jak i czym szlifować i polerować lakier na błysk

Postprzez Świstak » środa, 23 stycznia 2008, 09:18

O to, to!
Michał, właśnie o tym mówię. Nie zdarzyło się wam nigdy, że po wyszpachlowaniu jakiegoś elementu, zapodkładowaniu, położeniu bazy i werniksu, wyszedł schodek na wcześniej równej powierzchni? Tak samo mogło być tutaj. Nie przetarłeś maski, powiedzmy papierem 800 - 1000?

Xenomorph, oczywiście, że nie chcę ci wmawiać, że zrobiłeś coś czego nie zrobiłeś.
Poprostu rysy wydają mi sie za duże, jak na powstałe w czasie polerki.
I z mojego doswiadczenia pamietam, jaki może byc inny powód powstania takich rys!

Tak więc bez cisnienia! :mrgreen:

Pozdrawiam, z lubelszczyzny
Świstak
 

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości