Volvo VN 780 Italeri 1:24

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Volvo VN 780 Italeri 1:24

Postprzez fliper_nx » środa, 6 lutego 2008, 22:24

Obrazek
Oryginał.

Przedstawiam Wam relacje z budowy mojego pierwszego truck'a, jest nim Volvo VN 780, producent to Italeri skala dosyć standartowa jak dla Nas bo 1:24. Ogólne założenia to zrobienie elektryki, pozycyjne, halogeny, awaryjne oraz obrysówki, urzeczywistnienie układu hamulcowego. Do samego ciągnika prawdopodobnie podepnę naczepę [fotki wkrótce] do przewodu lekkich ładunków w wersji US. W naczepie również planuję zrobienie pełnej elektryki, obrysówki, pozycyjne, awaryjne. Ale temat o samej naczepie umieszczę oddzielnie.

IN-BOX

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


A teraz zdjęcia z prac:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
_______________________________________________________________________
Większa część przygotowana do malowania podkładem, wszystko widoczne [kilka elementów nie ma - nie oszlifowane].
Obrazek

1 warstwa podkładu:
Obrazek

_______________________________________________________________________
Kolor wybrany, dziś zakupiony, orginał Volvo [srebrny metalic]:
Obrazek
Obrazek



Pozdrawiam
Ps liczę na Waszą pomoc :).
Ostatnio edytowano czwartek, 21 lutego 2008, 01:19 przez fliper_nx, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
fliper_nx
 
Posty: 194
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:52
Lokalizacja: wroclaw.pl

Reklama

Re: Volvo VN 780 Italeri 1:24

Postprzez Maciek » środa, 6 lutego 2008, 22:38

Witam.
Generalnie nie zajmuję się cywilnymi modelami, ale tym razem zrobię wyjątek... ze względu na elektrykę.:D Miałem już 2 podejścia w tym kierunku (Łoś-już się rozpadł i F117 jeszcze nie skończony) więc jakby co postaram się pomóc.
Będziesz chciał zamykać baterie./akumulatory w środku (ja tak robię), czy jakieś zewnętrzne zasilanie?
Pozdrawiam.
Maciek
 

Re: Volvo VN 780 Italeri 1:24

Postprzez Truckman » środa, 20 lutego 2008, 18:04

VN-ka nie ma silnika.Jak nie będzie wstawiał silnika od innego volva to miejsce na baterie już jest.Ja kiedyś też sie bawiłem w robienie swiateł mijania w ciężarówkach.Baterie miałem w baku :)
Truckman
 


Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości