VW Vento

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

VW Vento

Postprzez kdz » środa, 27 lutego 2008, 00:07

Robie tym razem replikę Venta Mapeta... model jest na zamówienie :P
http://www.mapet-tuning.com/index.php?id=vento

Na razie mam seryjny model z pudla... (kilka godzin temu zakupiony...) ale prace ostro już dziś ruszają, zaczynam od przodu potem będę robił kufer :mrgreen:

Obrazek Obrazek Obrazek

trochę dziś zrobiłem... front już nabiera kształtów, grill jeszcze nie jest ostatecznie oszlifowany, brak jeszcze wkładów lamp. wyciąłem także wlot na błotniku ala Sprinter oraz wygładziłem przedni zderzak oraz usunąłem nakładki nadkoli na przednich błotnikach. Dorobiłem 2 felgi na których będzie stal model Borbet T 7,5" i 9" x16"

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

poprawiłem grill, oszlifowałem to i owo oraz dorobiłem wkłady lamp, teraz jeszcze trzeba zrobić odbłyśniki i kierunki. Poprawiłem także zderzak bo nie bym do końca gładki ;)
następny krok to kufer ;)

Obrazek Obrazek Obrazek

No i trochę kufer zrobiłem.. choć jeszcze jest masę roboty z nim... :roll: jeszcze parę dobrych godzin szpachlowania i szlifowania. Ale już mam szkielet, teraz tylko muszę zrobić wszystkie kształty, przetłoczenia, wycięcia itp... a na koniec zostanie mi przeróbka zderzaka od golfa na zderzak vento ;) Na chwile obecna mam wstępnie oszlifowane błotniki. ;) Zrobiłem także pasek w lampach tam gdzie Mapet ma kierunki.
W wolnej chwili skończyłem felgi i dałem opony
Miedzy czasie jak wczoraj szpachla wysychała, wziąłem się za wnętrze... :P
- poprawiłem boczki drzwiowe
- tyły foteli i zagłówków
- zagłówki tylne
- przerobiona tylna polka na vento
- zapięcia pasów
- nowa obudowa od hamulca ręcznego
- nowy lewarek zmiany biegów
- radio
- pokrętła od ogrzewania
- przycisk światłem awaryjnych
- kierownica
- 6 głośników
- podpórka na lewa nogę, nadkole od strony pasażera

Teraz wnętrze idzie do malowania a potem położę flock ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

kolejny dzień i noc szlifowania :P kufer już zaczyna mieć zarys końcowy... teraz muszę skończyć otwór na lampy bo zrobiłem go tylko po jednej stronie ;) i potem szpachlowanie dziur i potem końcowy szlif - zabawa z załamaniami i przetłoczeniami. A na deser zderzak :mrgreen:

Obrazek Obrazek

prace na kufrem trochę sie zatrzymały na rzecz wnętrza :mrgreen:
Pomalowałem wnętrze na czarny matt, dałem flock na podłogę a następnie pomalowałem wszystkie czerwone wstawki (paski na fotelach, boczkach, zapięcia pasów, szwy na mieszkach i kierownicy). Potem były chromowane wstawki (pierścienie wokół pokręteł, gałka zmiany biegów, pedały). Na koniec pomalowałem radio, starałem sie zrobić takie jak ma Mapet :P ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

... po paru szpachlowaniach i szlifowaniach... tak to teraz wygląda... ale jeszcze jest parę szpachlowań przed mną... m.in zderzak... na chwile obecna mam szkielet zderzaka... teraz trzeba po szpachlować i szlif... :P Kufer już ma kształty końcowe... ale jeszcze muszę dopracować zaokrąglenia i ten spoilerek na klapie...
Słupek został już oszlifowany do właściwej długości ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dbaj o pisownię.
michal.s
Ostatnio edytowano czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00 przez kdz, łącznie edytowano 1 raz
kdz
 

Reklama

modele polskich samolotów

Re: VW Vento

Postprzez Kazik » środa, 27 lutego 2008, 13:31

Sporo pracy, podziwiam.
Co do malowania wnętrza - paski na fotelach malowałeś z ręki? Mogłeś się pokusić o malowanie aero, wyglądało bu ciut lepiej. Proste maskowanie a nie było by widać miejsc zatrzymania pędzla a co za tym idzie była by równomierność w ilości farby.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: VW Vento

Postprzez kdz » środa, 27 lutego 2008, 14:37

Kazik napisał(a):Co do malowania wnętrza - paski na fotelach malowałeś z ręki? Mogłeś się pokusić o malowanie aero, wyglądało bu ciut lepiej. Proste maskowanie a nie było by widać miejsc zatrzymania pędzla a co za tym idzie była by równomierność w ilości farby.


wiem... ale robiłem to jak jeszcze nie miałem aero... a po za tym czekam na ten wąż co mi poleciłeś ;o) Paski były malowane na ostrzoną wykałaczką... bo takiego cienkiego pędzla nie mam :? A z maskowaniem probowałem ale jakoś mi to nie wychodziło, dlatego zdecydowałem sie na ręczne malowanie
kdz
 

Re: VW Vento

Postprzez Celesta » środa, 27 lutego 2008, 15:23

Co to za środek felg bo chętnie wsadził bym takie do swojego Vento. pozdro

Proszę używać polskich ogonków !
michal.s
Ostatnio edytowano czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00 przez Celesta, łącznie edytowano 1 raz
Celesta
 

Re: VW Vento

Postprzez kdz » środa, 27 lutego 2008, 16:02

Celesta napisał(a):Co to za środek felg bo chętnie wsadził bym takie do swojego Vento


felgi są zrobione z rotora od felg z Toyoty Celicy GT-S Maisto i rantu od Focusa WRC Bburago ;o)
kdz
 

Re: VW Vento

Postprzez kdz » niedziela, 9 marca 2008, 01:49

Pierwsza wersja "tyłeczka" tzw robocza :P w 95% skończona praca nad buda... jeszcze zrobić linie podziału, oraz pogłębić istniejące, blenda na rejestracje, blenda na szybie, wycięcie na wydech w hokeju tylnym, spasowanie słupków i klapy z szyba, ewentualne jeszcze drobne poprawki przetłoczeń itp :P

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
kdz
 

Re: VW Vento

Postprzez fliper_nx » poniedziałek, 10 marca 2008, 09:05

Linia boczna obwódki szyby tylnej jest zbyt okrągła :), na zdjęciu [link poniżej] zaznaczyłem prostą krawędź na czerwono, a lekko zaokrągloną tuż przy końcu szyby, a dachu na żółto.
http://img510.imageshack.us/my.php?imag ... 41bcb1.jpg

Chętnie zobaczę budę w podkładzie wtedy będzie widać każde nie równości, teraz ciężko ocenić ale wygląda przyzwoicie.
"I gotta thank the Lord !!" :)
"Gdy Subaru slajdem tnie dzika chuć ogarnia mnie, a gdy Misiek zatnie bok orgazm jest o krok" :D
Avatar użytkownika
fliper_nx
 
Posty: 194
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:52
Lokalizacja: wroclaw.pl

Re: VW Vento

Postprzez kdz » wtorek, 25 marca 2008, 16:36

Buda skończona w 100% na etapie rzeźbienia ;) , jedynie co muszę poprawić to wycięcie na wydech bo trochę nie tak je zrobiłem jak trzeba... :roll: ale to zrobię jak zmontuje podwozie i będę montował próbnie wydech ;) kolejna rzeczą którą muszę zrobić przy budzie to lekko zaokrąglić rant nadkola bo teraz jest kwadratowy :? ale to zrobię przy składaniu zawiasu... a tak to już buda skończona, jedynie dorobić blendę pod blachę i klosze przednie i tylne.
Została dorobiona i spasowana szyba (pokaże ja jak będę montował szyby...) z słupkami linia dachu i bagażnika, potem dorobiłem blendę na szybie, następne były linie podziału blach kufra. Miedzy czasie połatałem ubytki w szpachli oraz wyrównałem linie świateł, bo doszły mnie słuchy ze jest krzywo... a powodem były warstwy styrenu które są głębiej i one nie były szlifowane na odpowiednia szerokość... ale poprawiłem to podcinając je nożykiem ;)
Buda jest gotowa do lakierowania, ale najpierw zmontuje podwozie i zawieszenie :P
Daje tez zdjęcie podwozia, które zostało wydłużone do rozmiarów modelu oraz usunąłem seryjny wydech żeby w jego miejsc wstawić nowy przelotowy z nowa końcówka wydechu ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
kdz
 

Re: VW Vento

Postprzez gracjan » poniedziałek, 7 kwietnia 2008, 16:26

Piękna robota, ale uwierz, że gdybyś kiedykolwiek sprzedawał prawdziwe auto to bym niestety od Ciebie nie kupił (zwłaszcza sedana) :)

pozdrawiam
gracjan
 
Posty: 61
Dołączył(a): piątek, 23 listopada 2007, 16:34

Re: VW Vento

Postprzez kdz » piątek, 11 kwietnia 2008, 20:36

No i wreszcie nadeszła ta długo oczekiwana chwila... :mrgreen: po 2 miesiącach rzeźbienia Vento jest na etapie lakierowania... ;) jedynie jeszcze musi przejść parę poprawek bo trochę dziurek i rys wyszło na podkładzie i trzeba parę miejsc jeszcze podszlifować lub podszpachlować żeby było idealnie ;) Maski jeszcze nie ma bo jeszcze nie skończyłem podmaszcza, grill tez sie jeszcze robi... a lusterek nie ma bo zapomniałem założyć, ale do drugiego podejścia do podkładu będą już założone ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
kdz
 

Re: VW Vento

Postprzez fliper_nx » sobota, 12 kwietnia 2008, 01:20

No nieźle wygląda , lecz nie wiem czy ta blenda z tyłu to najlepszy pomysł .. Ale to rzecz gustu.
"I gotta thank the Lord !!" :)
"Gdy Subaru slajdem tnie dzika chuć ogarnia mnie, a gdy Misiek zatnie bok orgazm jest o krok" :D
Avatar użytkownika
fliper_nx
 
Posty: 194
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:52
Lokalizacja: wroclaw.pl

Re: VW Vento

Postprzez kdz » poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 21:25

No i poprawki zrobione... Vento gotowe do lakieru :P

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
kdz
 

Re: VW Vento

Postprzez fliper_nx » wtorek, 15 kwietnia 2008, 19:44

Z tyłu zderzak na samym kancie po prawej i lewej wygląda na niedoszlifowany, oraz progi dziwnie wyglądają :). Na tylnym lewym błotniku wgniecenie :P.
Pozdro
"I gotta thank the Lord !!" :)
"Gdy Subaru slajdem tnie dzika chuć ogarnia mnie, a gdy Misiek zatnie bok orgazm jest o krok" :D
Avatar użytkownika
fliper_nx
 
Posty: 194
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:52
Lokalizacja: wroclaw.pl

Re: VW Vento

Postprzez kdz » środa, 7 maja 2008, 21:11

Już widać koniec powoli... :mrgreen: Vento złożone w 90%, brak tylnych kloszy, silnik tez jeszcze nie zrobiony, podmaszcze tez nie pomalowane, brak anteny na dachu i wycieraczek oraz stożków w felgach. Podwozie zostało złożone a następnie trochę je przybrudziłem (mój pierwszy raz...). Klosze lamp przednich są jedynie poglądowe, gdyż jeszcze nie robiłem docelowych, a te pochodzą z mojego golfa mk3 VF...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
kdz
 

Re: VW Vento

Postprzez fliper_nx » środa, 7 maja 2008, 22:21

Pomaluj ośke bo strasznie wygląda, a poza tym model wygląda świetnie :).
"I gotta thank the Lord !!" :)
"Gdy Subaru slajdem tnie dzika chuć ogarnia mnie, a gdy Misiek zatnie bok orgazm jest o krok" :D
Avatar użytkownika
fliper_nx
 
Posty: 194
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:52
Lokalizacja: wroclaw.pl

Następna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości