Subaru Impreza

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Subaru Impreza

Postprzez Kazik » niedziela, 26 października 2008, 22:37

Pomysł niezły (tym bardziej że rurki mam) gorzej z tarczami zegarów bo niestety nie miałem takich kalek a nie mam dostępu do drukarki która by taką drobnice wydrukowała.
Następnym razem nie omieszkam przetestować Twojego sposobu.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Subaru Impreza

Postprzez Kazik » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 01:10

Z końcem roku udało mi się z radością wrócić do modelarskiego dłubania.
Tuż przed Świętami z ambitnymi planami przysiadłem w pierwszej kolejności do rozgrzebanej Imprezy (jak się później okazało na niej się tylko skończyło).

Dla odmiany skoncentrowałem się na przodzie pojazdu.
Początkowym zamierzeniem było osiągnięcie czegoś zbliżonego do poniższej fotki (o czym zdaje się wspominałem już wcześniej)
Obrazek
Pomijam jedynie poszerzenia błotników, były by już zbyt ekstremalne.
Prawdopodobnie fotka jest tzw. wirtualnym tuningiem wzorowanym na maszynie Cucso Advan Impreza Racing bo nie udało mi się znaleźć drugiego podobnego zdjęcia w sieci a wyścigowa wersja posiada trochę inny przodek
Obrazek

W pierwszej kolejności chcąc poszerzyć centralny wlot powietrza musiałem przenieść mocowania podwozia z nadwoziem
Obrazek
Obrazek
zacząłem więc piłować
Obrazek
Obrazek
i z połączenia styrenu z rurkami i drucikiem wyszło coś takiego
Obrazek
Obrazek
Obrazek
wyszła tak kombinacja w celu osiągnięcia w miarę precyzyjnego składania (na tym samym poziomie co pierwotne) a przy tym żeby po kilkudziesięciu składaniach/rozkładaniach nic się nie wyrobiło lub ułamało.
Następne kroki to kolejne modyfikacje zderzaka: skrócenie od spodu i zaślepienie bocznych wlotów powietrza
Obrazek
później poszła w ruch Epoxy Putty z Tamiya
Obrazek
używałem jej pierwszy raz i nie byłem pewien co mnie czeka, jednakże miło mnie zaskoczyła. Nadaje się bardzo dobrze do tzw. „grubych spraw”. W pudełku są dwa materiały/listki po połączeniu których modeluje się je jak plastelinę.
Przy okazji przymaskowałem mało ciekawie wyglądające elementy nowego mocowania
Obrazek
po 24 godzinach szpachla twardnieje i można ją swobodnie szlifować. Najlepiej szlifować na mokro ponieważ papier zapycha się bardzo szybko. Szlifowałem papierem 800, 1000 a potem na gładko 2000.
Obrazek
Wlot został jeszcze bardziej poszerzony robiąc tym samym miejsce na mające wkrótce pojawić się kolejne elementy zderzaka
Obrazek
zacząłem też odtwarzać te elementy które wyciąłem wcześniej, ale już dostosowane do nowej szerokości otworu
Obrazek
Obrazek
potem było szpachlowanie, szlifowanie, szpachlowanie, szlifowanie, odtworzenie linii podziału przy pomocy wzorników które zrobiłem wcześniej i szary podkład w celu sprawdzenia jak to wygląda
Obrazek
przy okazji udało mi się wyłamać dolną poprzeczkę, która pewnie i tak w końcu poszła by do wycięcia.
Z racji dość trudnego do odwzorowania kształtu dolnej części zderzaka z mojego wzoru postanowiłem go podzielić na minimum 3 części tj. boczne/narożne i środkową.
Zacząłem od narożnych i przy drugim podejściu i zmianie sposobu wykonania powstało coś takiego
Obrazek
Obrazek
kontynuując dorobiłem lekko skośne elementy zderzaka tworzące wloty powietrza
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Robiłem jeszcze drugą narożną część zderzaka i na tym stanęło.

Liczyłem że przez przerwę Świąteczno/Noworoczną uda mi się zrobić przynajmniej cały zderzak (nie wspominając że chciałem wreszcie dokończyć Copena) i pokażę go od początku do końca jednak 3miesięczny synek mocno zweryfikował moje plany.

Zrobiłem sobie dziś przymiarki jak to będzie wyglądało jak auto stoi na kołach (bardzo mi ułatwia sprawę identyczny model Subaru który w wykonaniu oryginalnym - jak z pudła - popełniłem jako mój pierwszy model) i wyszło że zanim zabiorę się za środkową część będę musiał jeszcze zrobić trochę poprawek na częściach narożnych.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Subaru Impreza

Postprzez michal.s » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 01:40

Fajny warsztat :)
Jak ją dokończysz to pewnie będzie to pierwsza Subarka która mi się podoba ;o)
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Subaru Impreza

Postprzez t310 » czwartek, 29 stycznia 2009, 01:11

Jak narazie bardzo mi się podoba ten model. Robię przymiarki do kupna takiego, ale twoje arcydzieła to nie moja liga. Jestem początkującym wiec nawet jak się wezmę to nie wyjdzie mi to dobrze, ale trening czyni mistrza. Model super. Czekam na dalszy postęp 8-) 8-)
t310
 

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

cron