Strona 1 z 1

Ferrari F430 Scuderia 1/24- Fujimi

PostNapisane: piątek, 14 grudnia 2012, 18:53
przez cayman
Coś ostatnio mnie naszło na modele Ferrari i w drodze wymiany z kol.Krzyśkiem pozyskałem model F430 Scuderia.
Jako że to model Fujimi to przy karoserii pracy trochę było ,wloty boczne w zderzaku przednim były wklejane od wewnątrz i potem musiałem po szpachlować i oszlifować miejsca łączenia.Linie podziału standardowo pogłębiłem a w szczególności te wokół ramek drzwiowych i imitacji uszczelki przedniej szyby żeby później nie było problemu z maskowaniem elementów malując ramki i uszczelki czarnym półmatem.Przy tylnych lampach też było trochę pracy ze spasowaniem(tu się Fujimi też nie popisało).
Listwy boczne były el.doklejanymi i po wklejeniu okazało się że próg od przodu jest za krótki o jakieś 1-2 mm i nie dochodzi do rantu błotnika przedniego.Dokleiłem kawałki polistyrenu i po obróbce jest okey.Szyby jako jeden el.też pasowały jak pięść do oka ale to normalka w przypadku modeli Fujimi i ta grubość jak szyby pancerne ale po przeszlifowaniu i polerce jest w miarę okey.
Decale imitujące pasy wzdłuż kasty po namoczeniu rozpadły się i chcąc nie chcąc zamówiłem nowy komplet z firmy Dexter Models.
Kolor bazowy jaki wybrałem to Grigio Silverstone z palety Ferrari a clear to moja ulubiona Gaia 007.
Siatki i dodatki z zestawu HD i E.JAN

I tak się prezentuje na dzień dzisiejszy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I dodatki

Obrazek

Pas tylny w carbonie.Światło stopu dorabiałem z rozciągniętej ramki przeźroczystej bo Fujimi o tym detalu zapomniało.

Obrazek

Szybę tylną dozbroiłem w nity-śruby o śr.1 mm z zasobów warsztatowych HD

Obrazek

Re: Ferrari F430 Scuderia 1/24- Fujimi

PostNapisane: piątek, 14 grudnia 2012, 21:04
przez powerpablo
Ależ chłopie ty masz czasu wolnego - też bym tak chciał...
Model jak zwykle na wysokim poziomie, bardzo ładnie się prezentuję..

pozdrawiam
Paweł

Re: Ferrari F430 Scuderia 1/24- Fujimi

PostNapisane: piątek, 14 grudnia 2012, 21:21
przez Mr. Headshok
Jak zwykle super!!!

Czy Twoja codzienna praca polega na sklejaniu modeli? Zazdroszczę tempa i wolnego czasu :)

Re: Ferrari F430 Scuderia 1/24- Fujimi

PostNapisane: piątek, 14 grudnia 2012, 22:19
przez koksik750
Wszystko wyszło super - jedynie końcówki wydechów - ciut za grube :-/

Re: Ferrari F430 Scuderia 1/24- Fujimi

PostNapisane: piątek, 14 grudnia 2012, 22:59
przez cayman
koksik750 napisał(a):Wszystko wyszło super - jedynie końcówki wydechów - ciut za grube :-/


Końcówki idą do wymiany bo jest za mała średnica zew.i jak przymierzyłem siatkę to po zmierzeniu dam z rurek alu. o średnicy 4 mm.

Re: Ferrari F430 Scuderia 1/24- Fujimi

PostNapisane: piątek, 14 grudnia 2012, 23:40
przez zmorka
Lakier jak zawsze wypieszczony :) do granic.

Re: Ferrari F430 Scuderia 1/24- Fujimi

PostNapisane: sobota, 15 grudnia 2012, 02:27
przez krzysiekg
Widzę, że model trafił w dobre ręce :) Kasta wygląda świetnie, ale czuję mały niedosyt związany z brakiem przyjemności śledzenia warsztatu krok po kroku. A tu bach - połowa modelu gotowa!

Znaczek Ferrari na błotnikach to sticker czy blaszka z kalką?

Krzysiek

Re: Ferrari F430 Scuderia 1/24- Fujimi

PostNapisane: sobota, 15 grudnia 2012, 10:20
przez bartek piękoś
Dawno nie widziałem tak finezyjnie wykończonej karoserii. Bardzo delikatnie ale i ostro wyszły linie podzialu, bardzo fajny detal, zwłaszcza wokół tylnej szyby no i na całym pasie tylnym.
Coś niedobrego dzieje sie chyba z okienkiem bocznym z prawej (szpara w spasowaniu?).

Re: Ferrari F430 Scuderia 1/24- Fujimi

PostNapisane: sobota, 15 grudnia 2012, 10:48
przez Kazik
Mam dla Ciebie Piotr ksywkę na to forum - DOMINATOR!

Re: Ferrari F430 Scuderia 1/24- Fujimi

PostNapisane: sobota, 15 grudnia 2012, 11:46
przez cayman
krzysiekg napisał(a):Widzę, że model trafił w dobre ręce :) Kasta wygląda świetnie, ale czuję mały niedosyt związany z brakiem przyjemności śledzenia warsztatu krok po kroku. A tu bach - połowa modelu gotowa!

Znaczek Ferrari na błotnikach to sticker czy blaszka z kalką?

Krzysiek


To kalka z zestawu Dexter Models ,fajna bo lekko wypukła a robota to się dopiero zacznie z carbonowaniem kabiny i komory silnika Ufff.....

Re: Ferrari F430 Scuderia 1/24- Fujimi

PostNapisane: niedziela, 16 grudnia 2012, 19:50
przez TomekWnęk
Bardzo podobają mi się linie podziału blach. Takie delikatne i 'w skali'.

Re: Ferrari F430 Scuderia 1/24- Fujimi

PostNapisane: czwartek, 3 stycznia 2013, 13:50
przez cayman
Kolejny etap to podłoga z kabiną.I tu też było nie mało carbonowania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tarcze hamulcowe fuknięte Tamiya Smoke

Obrazek

I komora silnika wzbogacona w przewody i okablowanie

Obrazek