Lamborghini Gallardo Le Mans - 1:24 Fujimi

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Lamborghini Gallardo Le Mans - 1:24 Fujimi

Postprzez draz » piątek, 21 września 2007, 00:51

Model mam zamiar wykonać w jakimś srebrnym metallicu, ale jasnym. Brałem pod uwagę lime green i jakiś fiolecik/róż metaliczny. Ale myślę że zostaniemy przy srebrnym. Wiadziałem fajnego motipa. Jutro mam bude, ale pewnie nie dotrwam do drugiego wykładu, więc skocze na zakupy.

Na pierwszy strzał poszło szpachlowanie jamek skurczowych. To samo co u portalusa. Następnym krokiem będzie wydłubanie zaślepki z przody oraz linii podziały blach z tyłu przed spoilerem. Gdyby portalus ich nie dłubał, to bym nie wiedział, dzięki niemu dokładnie wiem co i jak tutaj robić. Z góry dzieki.

Obrazek

Obrazek


A to jeszcze kolory o jakich myślałem

ObrazekObrazekObrazek

Gdy Julian dowiedział się że Gallardo będzie srebrne, powiedział "nooda".

Trzeba przyznać mu racje. Ale ja już kupiłem lakier.

I gdyby nie to, że ten lakier wygląda gorzej niż fatalnie po położeniu i zwerniksowaniu, byłoby srebrne.

Ale nie będzie (i tutaj na twarzy Juliana pojawia się uśmiech...).

Będzie takie:

Obrazek

Obrazek
foty z www.swisscarsightings.com

Tyle że bez spojlerka z tyłu i na normalnych, lecz nieco zmodyfikowanych felgach. No i może srebrne będzie zrobione z BMF'u, albo TS17.

Rozważam jeszcze takie coś

Obrazek
foto z www.kldconcept.com

lub

Obrazek
foto z www.automanie.net

OK. Szpachlowanie i wyrównywanie zajęło mi znacznie więcej czasu niż przypuszczałem. Było tego poprostu dużo. Ale chyba wyrównałem każdy babol.

Wygląda tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sory za foty, wyszły nieostre - moja wina.

Ponadto pomalowałem 5 minut temu podkładem, tylko że mi spadł z 1m. Fart że się nie połamał, ale podkład sie spaprał. Może nie będe musiał zmywać, wystarczy szlifowanie. Ale sie wku***łem.

Jakoś tak nie lubie malować metalikami. I tamiya moim zdaniem się nie popisała - motipy bywają lepsze. Ale cóż, jest jak jest:

Obrazek

Obrazek

Wieczorem linie podziału :)

Wątek także otrzymuje dopisek LeMans, gdyż z tego co widać na zdjęciach oryginału, nosi on taki przydomek.

Pozatym naszło mnie na szybki model w jeden dzień...
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Reklama

Re: Lamborghini Gallardo Le Mans Fujimi 1/24

Postprzez draz » piątek, 21 września 2007, 01:00

TS-19 lepiej wygląda nałożony z aerka. Jednak i tak trzeba mieć cierpliwość, jeden za wolny ruch i w tym miejscu jest ciemniejszy. Strasznie to męczące.

Portalus, zużyłem cały TS-19, zostało tylko troche na spoiler, więc jakbym musiał zmywać to użyję tego H222.

Wykonałem już srebrne pasy. Wyszło moim zdaniem bardzo dobrze, żadnych baboli, linie przejścia równe, symetryczne. Jedyne co mnie martwi to ślad jaki pozostał po BMF (bo maskowałem BMF) na dachu. Jest tam taka maleńka rysa, której na fotce nawet nie widać. Ale jest i to mnie drażni. Jak nałoże werniks mam nadzieję że zniknie.

Tak to wyszło.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jako że szykuje się kolejne malowanie, wykonałem tylni spoilerek, może starczy farby żeby wszystko psikąć za jednym razem. Jak nie to inny TS, chyba 50 w poniedziałek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Spoiler wykonany z balsy 1mm, wygięty w gotującej się wodzie. Teraz jest szpachlowany i będe dawał na niego podkład.


Jakoś tak mi sie nie chce sklejać. Mam modelarskiego lenia.

Ale i tak podłubałem troche przy spoilerku. Dużo z nim roboty - szpachlowanie, szlifowanie, malowanie, szpachlowanie, szlifowanie, malowanie i tak caly czas. I już jest blisko do zamierzonego efektu.

Obrazek


MiniMan chciał zobaczyć spoiler, oto on:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wygląd kasty to efekt uboczny powtórnego malowania. Jest też jeden plus, już nie będe musiał robic linii podziału, te sa bardzo dobrze widoczne a jednoczesnie delikatne.

Spoiler umocowany bluetack, tylko do zdjęcia, więc jest krzywo.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Re: Lamborghini Gallardo Le Mans Fujimi 1/24

Postprzez draz » piątek, 21 września 2007, 01:02

No to kto się podejmuje odlewania spiolera?

Zrobiłem dziś pasy na nadwoziu kolejny raz. Jutro kłade werniks.

Obrazek

Obrazek

no i pare lepszych fotek spoilera:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


INsejn, masz jakies foty tych felg albo linki? Strona fujimi chodzi po japońsku i nic nie wiem. Myśle żeby z pegasusa jakieś zamówić. Jakie? Jeszcz nie wiem.


Postęp w pracach. Robota zeszła na układ hamulcowy:

1. Gotowe do malowania:

Obrazek

2. Po warstwie surfacera:

Obrazek

Malował będę metalizerami MM. A zaciski zrobie na czerwono :twisted: choć może niebieskie bardziej by pasowały.

Obiecane foty z etapu maskowania. Mam nadzieję że kolejnego podejścia nie będzie.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Szykuje się przymusowe zwolnienie postępu w pracach. Dziś ukręciłem dysze w aerku. Spodziewałem się tego bo już od jakiegoś czasu puszczała powietrze, więc od razu pognałem do sklepu na Korfantego, tam wszystko maja więc też i to powinno być. Były dysze, iglice i same aerki. Kupiłem dysze i... też się ukręciła, na samym wstępie, w momencie wkręcania, nawrt nie zacząłem dokręcać. I tak oto jestem 46 zeta w plecy. Było od razu wziąć aerka. Wkleiłem starą na CA i w teorii powinno działać, w praktyce jakiś denny strumień farby leciał. Zrobiłem pasy i koniec życia aerografu chyba. Teraz moje pytanie, kupuje drugi, żeby była pewność że działa, i mam pytanie. Jak duża jest różnica w plamce z o,2 i o,3?

OK. Wnętrze już pomalowane. Zostały tylko retusze. Na moje nieszczęście użyłem podkładu MM który się strasznie złuszcza przy najmniejszym dotknięciu. Biały to mieszanka pactry biłej błyszczącej z matem przeźroczystym a czarny to miesznka czarnego półmatu tamiyi z ciemnym szarym (paznergrau chyba) pactry i paroma kroplami matu przeźroczystego.

Generalnie to chciałem żeby jakoś wzór w środku komponował się z tym co widac na zwenątrz. Chyba się udało.

Obrazek

Obrazek

Fotele jeszcze nie są dokończone.

Obrazek
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Re: Lamborghini Gallardo Le Mans Fujimi 1/24

Postprzez draz » piątek, 21 września 2007, 01:04

Prawie rok temu obiecałem fotkę koła z fujimi, ale jakoś słowa nie dotrzymałem. W wątku portalusa ktoś zauważył zresztą, że tez są klockowate. Tak wyglądają:

Obrazek

Obrazek

I właśnie ten wątek portalusa sprawił, że postanowiłem odgrzebać moje Gallardo. Jak skończę CGT to biorę się za Lambo - póki co wrzuciłem wnętrze do płynu hamulcowego, bo zmienię nieco kolory i także poprawię to, co fabryka niezbyt pięknie zrobiła.

Narazie tak prezentuje się z felgami:

Obrazek

Zastanawiam się czy nie zmyć chromu i zastąpić go Alcladem, oraz czy nie zwężyć nieco ramion felgi i wyciąć na wylot ten pasek pośrodku każdego z nich.


Popracowałem nad wnętrzem odrobinę - położyłem flock, kalki gdzie mi pasowało - i wyglądało tak:

Obrazek

Obrazek

Co mi jakoś smętnie wyglądało.
Dlatego pociągnąłem całość kolorkiem Plum Crazy (czyli szalona śliwka - mieszanka transparentnego niebieskiego z czerwonym)

Obrazek

Obrazek
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Re: Lamborghini Gallardo Le Mans Fujimi 1/24

Postprzez TomekWnęk » piątek, 21 września 2007, 09:38

Mam nadzieje że słowa dotrzymasz i gallardo na warsztat wróci. Zastanawiam się właśnie czy brać sie za gallardo czy za F50 i chętnie pooglądałbym dalszą relację, tak dla motywacji ;o)
'Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.'
Avatar użytkownika
TomekWnęk
 
Posty: 1716
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:00
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lamborghini Gallardo Le Mans Fujimi 1/24

Postprzez draz » piątek, 21 września 2007, 15:37

No niestety, muszę Cię zmartwić, gdyż szybko relacji nie wznowię. Kończę SLR'a, skończę CGT i biorę się za Lambo :)
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Re: Lamborghini Gallardo Le Mans Fujimi 1/24

Postprzez modelman » piątek, 21 września 2007, 18:34

Co tu dużo mówić, :roll: poprosty wspaniale to idzie :mrgreen: .K olorek piękny ładne i proste paski nie ma sie do czego przyczepić , ale nie pasuje mi wnętrze coś mi sie niepodoba lecz to rzecz gustu.
modelman
 

Re: Lamborghini Gallardo Le Mans Fujimi 1/24

Postprzez draz » niedziela, 28 października 2007, 22:44

Krótka aktualizacja:

Oto jak udało mi się zniszczyć tarcze hamulcowe:

Obrazek

Wyjście to albo zastąpić je trawionymi, albo w środek wstawić rurkę alu/mosiądz. W moim przekonaniu lepij spisza się trawione tarcze.

Oraz zabrałem się do robienia rantu w felgach:

Obrazek

Powyżej porównanie z rantem i bez.
Sprawa wygląda dosyć nieciakwie, gdyż felga nie jest prostokątem w przekroju, lecz trapezem, co uniemożliwia zrobienia rantu oklejając ją dookoła jednym paskiem polistyrenu. Chyba, że byłby to paseczke szerokości rantu plus parę mm na zakładkę. Ale do tego doszedłem za późno. Foto problemu i oklejanie na kilka razy:

Obrazek
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Re: Lamborghini Gallardo Le Mans Fujimi 1/24

Postprzez INsejn » poniedziałek, 29 października 2007, 01:07

Bartek, Pegasus robi opony z z takim rantem(na dodatek w różnym kolorze). Na przyszłość można zaoszczędzić sobie wysiłku :)
Łukasz
Obrazek
Avatar użytkownika
INsejn
 
Posty: 225
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lamborghini Gallardo Le Mans Fujimi 1/24

Postprzez draz » poniedziałek, 29 października 2007, 09:36

Ano robi robi. Średnica wewnętrzna 20mm. Średnica zewnętrzna felgi 22.5mm. Nie wejdą. Bartek przemyślał.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Re: Lamborghini Gallardo Le Mans Fujimi 1/24

Postprzez koksik750 » poniedziałek, 29 października 2007, 10:54

INsejn napisał(a):Bartek, Pegasus robi opony z z takim rantem(na dodatek w różnym kolorze). Na przyszłość można zaoszczędzić sobie wysiłku :)


Macie jakiś namiar na Pegasusa?? Robi też felgi czy same opony??
Avatar użytkownika
koksik750
 
Posty: 803
Dołączył(a): sobota, 27 października 2007, 00:04
Lokalizacja: z daleka...

Re: Lamborghini Gallardo Le Mans Fujimi 1/24

Postprzez michal.s » poniedziałek, 29 października 2007, 15:14

Najwięcej dodatków do strefy 24 znajdziesz na:

:arrow: www.hiroboy.com
:arrow: www.hlj.com
:arrow: www.mediamixhobby.com.sg

No i w Polsce:

:arrow: www.modelcentrum.pl

Wszystkie sklepy sprawdzone i nie ma z nimi problemu.
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lamborghini Gallardo Le Mans Fujimi 1/24

Postprzez portalus » poniedziałek, 29 października 2007, 17:41

Jak się Tobie udało tak zmasakrować tą piastę?
Nie da rady uratować tego co zostało wklejając taki wyprofilowany pierścień - koło na stałe i git.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Lamborghini Gallardo Le Mans Fujimi 1/24

Postprzez draz » poniedziałek, 29 października 2007, 18:40

Ano jakoś cię udało. Raz, że wiertara z leksza bije, dwa, wiertło było wykrzywione no i tak wyszło. I pewnie by się udało tam wkleić pierścień i byłoby OK. Spoko, mnie się nie spieszy. Pożyję, zobaczę, może coś się wyskrobie, coś wytrawi.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice


Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości