MERCEDES-BENZ SLS - Revell - 1:24 - standard

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: MERCEDES-BENZ SLS - Revell - 1:24 - standard

Postprzez Reloaded » poniedziałek, 4 marca 2013, 03:17

Widzę, że Revell zastosował taki sam dziwaczny patent na montaż kół, co w mojej Californi. Będziesz to jakoś przerabiał?
Reloaded
 
Posty: 33
Dołączył(a): piątek, 1 lutego 2013, 00:15

Reklama

Re: MERCEDES-BENZ SLS - Revell - 1:24 - standard

Postprzez MesserDesign » sobota, 9 marca 2013, 00:30

Tak a propo malowania całego modelu ALC -> http://www.automotiveforums.com/vbullet ... ?t=1086931 jest potencjał :D

Paweł, jak tam działania??

Pozdrawiam
MesserDesign
Avatar użytkownika
MesserDesign

Animal Planet
 
Posty: 1198
Dołączył(a): wtorek, 2 listopada 2010, 22:40

Re: MERCEDES-BENZ SLS - Revell - 1:24 - standard

Postprzez DarkWing » sobota, 9 marca 2013, 08:32

Taaak ale to nie chrom... ewentualnie chrom polakierowany, który stracił "blask" i stał się srebrnym :roll:
Pozdrawiam
Sławek (DarkWing)
Avatar użytkownika
DarkWing

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 757
Dołączył(a): niedziela, 2 października 2011, 15:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: MERCEDES-BENZ SLS - Revell - 1:24 - standard

Postprzez powerpablo » sobota, 9 marca 2013, 09:24

Reloaded napisał(a):Widzę, że Revell zastosował taki sam dziwaczny patent na montaż kół, co w mojej Californi. Będziesz to jakoś przerabiał?


Nie za bardzo, gdyż jest to klasa STANDARD

MesserDesign napisał(a):Tak a propo malowania całego modelu ALC -> http://www.automotiveforums.com/vbullet ... ?t=1086931 jest potencjał :D

Paweł, jak tam działania??

Pozdrawiam
MesserDesign


Tomku watek oglądałem i tak jak Ty i ja również myślę ,że jest to wykonalne. Tak jak wspomniałem wcześniej bedę chciał zrobić próbę na dwóch zestawach:
1. ALC - chrom + transparenty niebieski
2. ALC - silver base + electric candy blue
wówczas zobaczymy jak to wszystko wyjdzie.
A model stoi w miejscu - totalny brak czasu na modelowanie i tak na dobrą sprawę pewnie ruszę po świętach.

DarkWing napisał(a):Taaak ale to nie chrom... ewentualnie chrom polakierowany, który stracił "blask" i stał się srebrnym :roll:


Autor wątku nie wspomniał jakiego koloru bazowego użył, jedynie wspomniał, że bezbarwny i baza pochodzą z palety ALC
Nic nie wspomniał, że to chrom czy inny kolor. Jak Tomek zauważył jakiś potencjał jest. Farby High Shine Finish a do takich zalicza się Chrom można maskować i malować innymi farbami. Tak więc zobaczymy co z tego wyjdzie.

pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 21:41
Lokalizacja: Łomża

Re: MERCEDES-BENZ SLS - Revell - 1:24 - standard

Postprzez stachu18 » sobota, 9 marca 2013, 10:01

Reloaded napisał(a):Tomku watek oglądałem i tak jak Ty i ja również myślę ,że jest to wykonalne. Tak jak wspomniałem wcześniej bedę chciał zrobić próbę na dwóch zestawach:
1. ALC - chrom + transparenty niebieski
2. ALC - silver base + electric candy blue
wówczas zobaczymy jak to wszystko wyjdzie.
A model stoi w miejscu - totalny brak czasu na modelowanie i tak na dobrą sprawę pewnie ruszę po świętach.

pozdrawiam
Paweł



Hej jakiś czas temu widziałem na YT filmiki, które mogą pomóc Ci z podaniem efektu łączenia ALC + farby i nie tylko.

http://www.youtube.com/watch?v=kXK7d4mbUWM
http://www.youtube.com/watch?v=r3EbBVuHZNE
stachu18
 
Posty: 23
Dołączył(a): sobota, 17 marca 2012, 13:09

Re: MERCEDES-BENZ SLS - Revell - 1:24 - standard

Postprzez powerpablo » poniedziałek, 11 marca 2013, 22:40

Hej...
Tak nawiązując jeszcze do lakieru chrom.
Na AF natknąłem się na wątek w którym można uzyskać ciekawy efekt karoserii w chromie ALC po lakierze bezbarwnym 2k:

http://www.automotiveforums.com/vbullet ... ?t=1086969

Można?...można...
Warto spróbować.

pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 21:41
Lokalizacja: Łomża

Re: MERCEDES-BENZ SLS - Revell - 1:24 - standard

Postprzez powerpablo » sobota, 27 kwietnia 2013, 12:21

Koniec legactwa...czas wziąć się do pracy :P
Przyszła chemia tak więc niebawem przeprowadzę testy na łyżeczkach :mrgreen:

Obrazek

Za nim karoseria dostała podkład powalczyłem z niedopasowanymi drzwiami.
Pod gorącą wodą delikatnie podgiąłem drzwi na słupkach i w miarę możliwości dopasowałem. kilka razy czynność powtarzałem ale efekt jest bardzo dobry.

Obrazek

Karoseria jest już za podkładowana i jak schła zacząłem szykować elementy silnika i przeniesienia napędu pod podkład. Następnie taki sam kolej rzeczy trafił na elementy zawieszenia i podłogi.
Teraz wszystko jest w podkładzie potem trafi pod odpowiedni kolor.

Obrazek
Obrazek

I teraz jeszcze jedna kwestia... a miano wicie zrezygnowałem z przerobienia przedniej atrapy... :(

pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 21:41
Lokalizacja: Łomża

Re: MERCEDES-BENZ SLS - Revell - 1:24 - standard

Postprzez powerpablo » piątek, 3 maja 2013, 12:50

Miałem trochę wolnego czasu to go rzetelnie wykorzystałem.

Po podkładzie i wstępnym przeszlifowaniu wyszły delikatne ubytki do po szpachlowania. To delikatne ryski, które wyszły zapewne w trakcie pogłębiania linii podziału.
Szpachla dwu składnikowa Tamiya.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Elementy podwozia i napędu pomalowane i gotowe do montażu:

Obrazek
Obrazek

A tak się to wszystko prezentuje po złożeniu w całość.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niektóre elementy wymagają jeszcze delikatnego retuszu. Czyli etap I już prawie zakończony.
Teraz czas na wnętrze modelu a obróbka karoserii będzie robiona i przygotowywana w między czasie.

c.d.n....

pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 21:41
Lokalizacja: Łomża

Re: MERCEDES-BENZ SLS - Revell - 1:24 - standard

Postprzez cayman » piątek, 3 maja 2013, 13:19

Widzę ,że robota Paweł ruszyła na dobre.Jest duża szansa ,że do końca konkursu zdążysz.Jedynie przy fajkach świec zapłonowych proszą się kabelki :( no ale to kategoria standard.
Pozdrawiam Piotrek

A kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.
cayman

Carbon Master
 
Posty: 820
Dołączył(a): czwartek, 20 października 2011, 02:30

Re: MERCEDES-BENZ SLS - Revell - 1:24 - standard

Postprzez powerpablo » czwartek, 9 maja 2013, 21:59

Mała aktualizacja:
Przygotowałem elementy wnętrza i nie tylko do podkładowania. Tutaj będę używał dwóch podkładów: biały i szary.
Na biały podkład przewidziany jest kolor niebieski na szary srebrny i czarny.

Obrazek

Tutaj wykorzystałem pomysł forumowego kolegi przy łączeniu dwóch elementów a dokładnie mówiąc przy oddzieleniu a potem łączeniu. Umożliwi mi to pomalowanie bez konieczności maskowania elementu. To dobry przykład jak warto przeglądać wątki warsztatowe bardziej doświadczonych kolegów - bardzo przydatne.

Obrazek

Następnie jak wcześniej zauważyłem po połączeniu maski z elementem "zawiasów" okazało się, że maska odstaje w przednim prawym roku od reszty karoserii i postanowiłem ją delikatnie przygiąć na ciepło.
Delikatnie bynajmniej się starałem podgrzewałem suszarką i starałem się przygiąć. jak się okazało po kilku próbach delikatnie się zdeformowała przy środkowym i prawym pasie maski i musiałem poszpachlować.

Obrazek

Za pewne szpachlowanie będzie jeszcze kilka razy dla jak najlepszego rezultatu.
No cóż czasami tak bywa.

pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 21:41
Lokalizacja: Łomża

Re: MERCEDES-BENZ SLS - Revell - 1:24 - standard

Postprzez Mr_Benz » piątek, 10 maja 2013, 16:46

No proszę, ruszyło się ;)
Z tego co widać na zdjęciach to mogę napisać - ładna, czyta robota.

Co prawda dawno mnie tu nie było, ale z rzadka zaglądam no i z ciekawością czekam na dalsze efekty prac.

Szczególnie mnie interesują te testy "łyżeczkowe" i to, która opcja wygra i jak to będzie finalnie wyglądało.
.
Obrazek
MERCEDES SLK 230 AMG /FUJIMI 1:24/
Avatar użytkownika
Mr_Benz
 
Posty: 94
Dołączył(a): czwartek, 18 sierpnia 2011, 14:01
Lokalizacja: WAW

Re: MERCEDES-BENZ SLS - Revell - 1:24 - standard

Postprzez Jiloo » piątek, 10 maja 2013, 17:43

Będę kładł Candy na takie jedno futurystyczne latadło, więc chętnie poobserwuję Twoje postępy.
Pierwsze testy Candy + lakier Gaia mam za sobą i jestem zadowolony, ale nie kładłem na ich bazę tylko na Gunze SM.
| keep-disco-evil |
Avatar użytkownika
Jiloo
 
Posty: 666
Dołączył(a): sobota, 19 listopada 2011, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: MERCEDES-BENZ SLS - Revell - 1:24 - standard

Postprzez powerpablo » sobota, 15 czerwca 2013, 16:55

Czasu ostatnio coraz mniej ładna pogoda to i się nie chce w domu siedzieć a do końca konkursu tuz tuż.

Lecimy z aktualizacją.
Walczyłem cały czas z maską, którą wcześniej starałem się na ciepło wyprostować a teraz muszę szpachlą nadrabiać.
Oto rezultatu mozolnego szpachlowania i szlifowania - ok 5 razy powtarzana procedura.

Obrazek
Obrazek

Potem felgi i inne części z kąpieli i bez fabrycznego chromu.

Obrazek

Felgi zostały pryśnięta na biały kolor w macie.

Obrazek

No i tak mnie naszło na trochę wiercenia przygotowania jakiś plan i do dzieła - walka z atrapą przednią.

Obrazek
Obrazek

Średnio z tego zabiegu jestem zadowolony nie symetrycznie mi te dziurki powychodziły i nie które nie w tym miejscu co trzeba, - poprawka...
Tutaj maskowanie oszklenia a potem malowanie przy okazji kładzenia bazy pod kolor...

Obrazek
Obrazek

A tutaj obiecany i przeprowadzony tak zwany "TEST ŁYŻECZKOWY"
Łyżeczka z lewej jak i z prawej jest tak samo przygotowana do malowania pod chrom i silver.
Czyli podkład (akryl z puszki + black gloss base ALC 305) . Kolejno na lewą łyżeczkę położyłem dwie cienkie warstwy bright silver candy base ALC-701, natomiast na prawą w tej samej ilości warstw na tą sam podkład czarny chrome ALC-107.
Jak na zdjęciach widać silver jest bardziej matowy i bez połysku ani odbicia jak w przypadku farbki chrome. łyżeczki zostały prze polerowane delikatną ściereczką. Efekt lustra się pogłębił na chromie a na silver nie ma żadnej różnicy.
Kolejnym krokiem było pryśnięcie kolejnych dwóch cienkich warstw koloru transparentnego - candy electric blue ALC-709.
Na podkładzie silver kolor dostał takiej jakby głębi i jest bardziej wyrazisty, natomiast na łyżeczce z podkładem chrom kolor wyszedł taki mleczny i wyszło jakieś ziarno.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W realu jak patrzymy na obie łyżeczki efekt na podkładzie dedykowanym do lakierów candy bardziej mi się podoba i chyba tak tarz zrobię malowanie na bazie silver. Chciałem jeszcze przeprowadzić test z transparentną X-23 tamiya clear blue, ale za mało jej miałem.

Pewnie w tym tygodniu zajmę się malowaniem karoserii.

pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 21:41
Lokalizacja: Łomża

Re: MERCEDES-BENZ SLS - Revell - 1:24 - standard

Postprzez 2004tomek » poniedziałek, 17 czerwca 2013, 22:24

Bardzo fajnie wyszedł ten przedni grill.
Próba z lakierem na łyżeczkach też super.
Jestem bardzo ciekawy jak ten kolor wyjdzie na karoserii.
Sądzę, że końcowy efekt będzie szałowy.

Pozdrawiam
Tomek
2004tomek
 
Posty: 171
Dołączył(a): wtorek, 7 sierpnia 2012, 14:07

Re: MERCEDES-BENZ SLS - Revell - 1:24 - standard

Postprzez powerpablo » poniedziałek, 17 czerwca 2013, 22:54

Mała aktualizacja...

Machnąłem wnętrze pierwszym kolorem a miano wicie tamiyowską farbką XF-8 flat blue...trochę tak delikatnie za ciemna mi wyszła ta niebieska powłoka, ale źle nie wygląda.

Obrazek

Teraz sporo maskowania bo jak i deska z fotelami to również i boczki i reszta wnętrza będzie mozolnie maskowana pod drugi czarny kolor.
A tu już pryśnięta bright silver base karoseria pod niebieski transparentny kolorek. Jest gdzie nie gdzie kilka dosłownie delikatnych paproszków do usunięcia i można kłaść powłokę kolejną na model.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

c.d.n.

pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 21:41
Lokalizacja: Łomża

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości