Chevy Fleetside '72 Custom - AMT ERTL 1:25 - OPEN

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Chevy Fleetside '72 Custom - AMT ERTL 1:25 - OPEN

Postprzez fliper_nx » piątek, 25 stycznia 2013, 00:32

Witajcie!

Z przyjemnością dołączam do konkursu z modelem Chevroleta Fleetside z '72, produkcji znanej chodź mało lubianej firmy AMT ERTL w skali typowo amerykańskiej, mianowicie 1:25.
Model kupiłem kilka lat temu, próby nieudolnych prac "blacharskich" zamieszczam poniżej. Czemu zaczynam z modelem już zaczętym? Już wyjaśniam - z modelu użyję karoserię, kilka chromów które i tak ulegną drobnym przeróbkom (grill, zderzaki itp), możliwe że zostanie oryginalny silnik chodź nie wykluczam zmiany na nowszą jednostkę. Zastanawiam się czy zostawić wnętrze i je modyfikować czy całą "wannę" wykonać również od podstaw - to wyjdzie podczas budowy.
Do wykonania od podstaw zostaje mi cały dół - rama, zawieszenie, układ napędowy oraz wydechowy oraz wnętrze komory silnika.
Aby nie nudzić więcej zamieszczam zdjęcia:

Tak to jest jak pudełko trochę leży....
Obrazek

Obrazek

A więc zaczynamy....! 8-)
Obrazek
Obrazek

Nieszczęsne podwozie...
Obrazek
... pogięte podwozie :P .
Obrazek

Trochę szczegółów.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podsumowując - będzie ciekawie!
"I gotta thank the Lord !!" :)
"Gdy Subaru slajdem tnie dzika chuć ogarnia mnie, a gdy Misiek zatnie bok orgazm jest o krok" :D
Avatar użytkownika
fliper_nx
 
Posty: 194
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:52
Lokalizacja: wroclaw.pl

Reklama

Re: Chevy Fleetside '72 Custom - AMT ERTL 1:25 - OPEN

Postprzez fliper_nx » piątek, 25 stycznia 2013, 00:53

Co by nie było, że sam temacik wrzucam :P .

Czas na struganie... Etap I - usunięcie listew ozdobnych.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Do strugania używam nożyka Olfy AK 1, gąbki ściernej, klocka z papierem 1200, pilnika o grubym ziarnie. Elementy które przy takich pracach łatwo zarysować zabezpieczam elastyczną taśmą lakierniczą.
Na początku aby z grubsza zebrać materiał użyłem pilnika o grubym ziarnie oraz nożyka Olfy, następnie gąbka ścierna w finalnie wygładzałem całość klockiem bądź papierem wodnym 1200. Ewentualne retusze kształtu wykonywałem techniką "pod światło" przy pomocy nożyka. W kolejnym odcinku zaprezentują już oszlifowaną przednią część pojazdu wraz z zaszpachlowanymi ubytkami.

Pozdrawiam!
"I gotta thank the Lord !!" :)
"Gdy Subaru slajdem tnie dzika chuć ogarnia mnie, a gdy Misiek zatnie bok orgazm jest o krok" :D
Avatar użytkownika
fliper_nx
 
Posty: 194
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:52
Lokalizacja: wroclaw.pl

Re: Chevy Fleetside '72 Custom - AMT ERTL 1:25 - OPEN

Postprzez Challenger » piątek, 25 stycznia 2013, 18:50

Sam samochód mi się bardzo podoba, jednak koncepcja modelu bez listew i ogólnie custom mi mniej podchodzi, mam taki sam model ale planuję go zrobić jako serię może jedynie z innymi felgami, nadwozie w 2 kolorach. Jaki kolor planujesz na nadwozie? Podwozie planujesz zrobić od podstaw czy może wziąć z innego modelu? I jeszcze jedno pytanie, czy masz jakieś plany na urealistycznienie przednich świateł?
Challenger
 
Posty: 30
Dołączył(a): niedziela, 21 listopada 2010, 12:32

Re: Chevy Fleetside '72 Custom - AMT ERTL 1:25 - OPEN

Postprzez TomekWnęk » wtorek, 5 lutego 2013, 10:31

A dlaczego takie zdjęcia? Straszliwie "nieczytelne" są.
'Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.'
Avatar użytkownika
TomekWnęk
 
Posty: 1716
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:00
Lokalizacja: Rzeszów


Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

cron