Lotus Super 7 - Tamiya 1:24

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Lotus Super 7 - Tamiya 1:24

Postprzez Kazik » niedziela, 10 lutego 2013, 13:05

Dawno już nie zaczynałem nowego warsztatu, po ok. 1,5 roku zmagań z Yamahą postanowiłem wrzucić coś małego.
Ostatnio zagustowałem w prostych modelach.
Mój ostatni nabytek

Obrazek

model bardzo prosty, raptem dwie ramki części + dwie kolejne małe z elementami przeźroczystymi i pochromowanymi

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

do tego jeszcze ciekawostka metalowa kratka grilla

Obrazek

Jakość zestawu raczej słaba jak na Tamiya ale to wczesna produkcja. Instrukcja jest z 1984 roku.
Po próbnym montażu i postawieniu na kołach, nie przepraszam na kółeczkach

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

owe kółeczka

Obrazek

Obrazek

one chyba jeździły na 13nastkach.
Ogólnie cały model jest bardzo filigranowy, coś w stylu Mini jak ktoś miał go w rączkach.
Dla porównania fotka z kołem w słusznym rozmiarze 20”

Obrazek

Niebawem pierwsze działania.
Oczywiście jak to w moim przypadku nie ma się co spodziewać PZP. Tym razem jednak nie będę się z góry chwalił do czego dążę, będzie ciekawiej.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Lotus Super 7 - Tamiya 1:24

Postprzez Sanders » niedziela, 10 lutego 2013, 13:11

Bardzo mnie cieszy, że osoba z takim doświadczeniem zaczyna budowę lotusa, w dodatku pomijając pzp. Również czaję się na ten model i każda, rozbudowana relacja okraszona własną inwencją będzie dla mnie inspirująca.
Wielkie dzięki i trzymam kciuki :)
Rysunki, obrazy, prace na zamówienie
http://www.sandersk.deviantart.com
Sanders
 
Posty: 110
Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2011, 14:38

Re: Lotus Super 7 - Tamiya 1:24

Postprzez zmorka » niedziela, 10 lutego 2013, 15:28

"Model bardzo prosty" ale ja i tak go skomplikuję :mrgreen: .
zmorka
 
Posty: 467
Dołączył(a): poniedziałek, 1 lutego 2010, 22:33

Re: Lotus Super 7 - Tamiya 1:24

Postprzez portalus » niedziela, 10 lutego 2013, 15:49

zmorka napisał(a):"Model bardzo prosty" ale ja i tak go skomplikuję :mrgreen: .

...i skończę za rok lub dwa.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Lotus Super 7 - Tamiya 1:24

Postprzez Kazik » niedziela, 10 lutego 2013, 16:37

No ładnie mi koledzy wjechali,
to tak dla zmotywowania rozumiem.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lotus Super 7 - Tamiya 1:24

Postprzez wuen » niedziela, 10 lutego 2013, 17:28

Ja na twoim miejscu pokazałbym, że są w błędzie i skończyłbym w miesiąc - czego Tobie życzę
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: Lotus Super 7 - Tamiya 1:24

Postprzez Sanders » niedziela, 10 lutego 2013, 18:07

zmorka napisał(a):"Model bardzo prosty" ale ja i tak go skomplikuję :mrgreen: .


Ale za to jakie są tego efekty.
Świat byłby nudny, gdyby wszyscy składali modele prosto z pudła. Ja tam liczę na kolejny, fascynujący warsztat (mam nadzieję Marku, że nie poobijasz go tak jak R1 ;o) )
Rysunki, obrazy, prace na zamówienie
http://www.sandersk.deviantart.com
Sanders
 
Posty: 110
Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2011, 14:38

Re: Lotus Super 7 - Tamiya 1:24

Postprzez cayman » niedziela, 10 lutego 2013, 18:21

Sanders napisał(a):
zmorka napisał(a):"Model bardzo prosty" ale ja i tak go skomplikuję :mrgreen: .


Ale za to jakie są tego efekty.
Świat byłby nudny, gdyby wszyscy składali modele prosto z pudła. Ja tam liczę na kolejny, fascynujący warsztat (mam nadzieję Marku, że nie poobijasz go tak jak R1 ;o) )


Kolega dostał ode mnie przykaz że ma go zrobić w PZP bez większych przeróbek i ukończyć w ciągu miesiąca. :P
A w tym czasie odpocznie od Raptownego.
Tak Marku.????
Pozdrawiam Piotrek

A kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.
cayman

Carbon Master
 
Posty: 820
Dołączył(a): czwartek, 20 października 2011, 02:30

Re: Lotus Super 7 - Tamiya 1:24

Postprzez Kazik » niedziela, 10 lutego 2013, 18:30

wuen napisał(a):Ja na twoim miejscu pokazałbym, że są w błędzie i skończyłbym w miesiąc - czego Tobie życzę

Musiałbym się zwolnić z roboty, ale będę się starał.
Dzięki bardzo Waldek!
Sanders napisał(a): ...(mam nadzieję Marku, że nie poobijasz go tak jak R1 ;o) )...

Hymm....
cayman napisał(a):...ma go zrobić w PZP bez większych przeróbek...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

It's impossible!
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lotus Super 7 - Tamiya 1:24

Postprzez portalus » niedziela, 10 lutego 2013, 20:33

Sanders napisał(a):Świat byłby nudny, gdyby wszyscy składali modele prosto z pudła.

Nie zgodzę się. Uważam, że bardzo ciekawa byłaby relacja PZPR z użyciem minimum niezbędnych narzędzi a prowadząca do spektakularnego efektu.
Coś w stylu, mamy igłę, obcążki do paznokci, wykałaczkę, superglue, spray, 3 kolory i prymitywne aero i robimy model, który na końcu prezentuje się nie gorzej jak ten co to go uzbroiliśmy w pierdyliard tocznych elementów czy też innych blaszek. Rozumiecie, to co zalega w domu pod ręką i modelarze lub majsterkowicze mogą mieć na zapleczu. Rozgrzebałem 2 lata temu taki projekt jako SBS dla początkujących ale się tak złożyło, że zalega gdzieś zapomniany.

kazik napisał(a):wuen napisał(a):Ja na twoim miejscu pokazałbym, że są w błędzie i skończyłbym w miesiąc - czego Tobie życzę

Musiałbym się zwolnić z roboty, ale będę się starał.

Poka nam, poka i nie dramatyzuj z czasem - jak wracam z pracowni po 23.00 to też na drugi dzień mam do 9.00 piasek w oczach.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Lotus Super 7 - Tamiya 1:24

Postprzez Kazik » niedziela, 10 lutego 2013, 21:12

portalus napisał(a):Nie zgodzę się. Uważam, że bardzo ciekawa byłaby relacja PZPR z użyciem minimum niezbędnych narzędzi a prowadząca do spektakularnego efektu.
Coś w stylu, mamy igłę, obcążki do paznokci, wykałaczkę, superglue, spray, 3 kolory i prymitywne aero i robimy model, który na końcu prezentuje się nie gorzej jak ten co to go uzbroiliśmy w pierdyliard tocznych elementów czy też innych blaszek. Rozumiecie, to co zalega w domu pod ręką i modelarze lub majsterkowicze mogą mieć na zapleczu. Rozgrzebałem 2 lata temu taki projekt jako SBS dla początkujących ale się tak złożyło, że zalega gdzieś zapomniany.

To w zasadzie coś takiego robi kolega DarkWing.

portalus napisał(a):...nie dramatyzuj z czasem...

Chętnie rozwinął bym ten temat ale nie ma co robić za dużego OT.
portalus napisał(a):... jak wracam z pracowni ...

no i weź pod uwagę że nie wszyscy mają pracownie.

Tymczasem co by rozmyć OT pokażę co zacząłem robić.

Tak jak wspominałem zestaw jest średniej jakości,
boczne ścianki mają przesunięcia form, jamki skurczowe i pokaźne szwy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

od spodu trochę wypychaczy

Obrazek

ja postanowiłem pozbyć się tych skrzydełek, błotników więc i poprawka wszystkich wymienionych powyżej uchybień będzie łatwiejsza

Obrazek

po usunięciu obu błotników i poszpachlowałem wszystkie miejsca poliestrową szpachlówką Tamiya

Obrazek

Obrazek

Obrazek

po wyszlifowaniu

Obrazek

z tyłu znajdował się otwór do zmocowania koła zapasowego. Nie przewiduję zapasu więc otwór zakleiłem kawałkiem pręcika polistyrenowego

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lotus Super 7 - Tamiya 1:24

Postprzez Sanders » niedziela, 10 lutego 2013, 21:26

portalus napisał(a):Coś w stylu, mamy igłę, obcążki do paznokci, wykałaczkę, superglue, spray, 3 kolory i prymitywne aero i robimy model, który na końcu prezentuje się nie gorzej jak ten co to go uzbroiliśmy w pierdyliard tocznych elementów czy też innych blaszek. Rozumiecie, to co zalega w domu pod ręką i modelarze lub majsterkowicze mogą mieć na zapleczu. Rozgrzebałem 2 lata temu taki projekt jako SBS dla początkujących ale się tak złożyło, że zalega gdzieś zapomniany.

Nie mówię, że pzp jest złe i pisząc, że byłoby nudne nie mam też na myśli konieczności korzystania z pełnego zestawu dodatków waloryzacyjnych, trawionych blaszek czy żywicznych konwersji, nie o to chodzi. Proste nawinięcie sprężynki na pręcik zamiast pudełkowych amortyzatorów pozwala zminimalizować technologiczne skróty wyprasek i zwiększa atrakcyjność, a powszechnie wiadomo, że można taki zabieg wykonać w domowym zaciszu, właśnie z tego co znajdziemy pod ręką (i zgadzać się będzie oczywiście ze skalą). I nie twierdzę też, że model wykonany prosto z pudła byłby słaby, tylko dlatego, że nie jest obwieszony "biżuterią", bo sporo dodatków widać wyłącznie w warsztatach, na co dzień schowane są pod np karoserią. Po prostu wydaje mi się, że Marek nie byłby sobą budując model prosto z pudełka.


Marku, widzę, że zdjęcia pod tytułem "niedźwiedzie polarne na śniegu" :)
Jak oceniłbyś spasowanie elementów?
Rysunki, obrazy, prace na zamówienie
http://www.sandersk.deviantart.com
Sanders
 
Posty: 110
Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2011, 14:38

Re: Lotus Super 7 - Tamiya 1:24

Postprzez TomZak » niedziela, 10 lutego 2013, 22:26

3 modele na raz? Wow... A te wypychacze to chyba specjalnie zrobili w takiej ilości ;o)
P.S. Twoja szpachlówka też się rozwarstwia w tubce?
Avatar użytkownika
TomZak
 
Posty: 442
Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2011, 21:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lotus Super 7 - Tamiya 1:24

Postprzez cayman » niedziela, 10 lutego 2013, 22:34

portalus napisał(a):
Sanders napisał(a):Świat byłby nudny, gdyby wszyscy składali modele prosto z pudła.

Nie zgodzę się. Uważam, że bardzo ciekawa byłaby relacja PZPR z użyciem minimum niezbędnych narzędzi a prowadząca do spektakularnego efektu.
Coś w stylu, mamy igłę, obcążki do paznokci, wykałaczkę, superglue, spray, 3 kolory i prymitywne aero i robimy model, który na końcu prezentuje się nie gorzej jak ten co to go uzbroiliśmy w pierdyliard tocznych elementów czy też innych blaszek. Rozumiecie, to co zalega w domu pod ręką i modelarze lub majsterkowicze mogą mieć na zapleczu. Rozgrzebałem 2 lata temu taki projekt jako SBS dla początkujących ale się tak złożyło, że zalega gdzieś zapomniany.


Chciałbym zobaczyć ten spektakularny efekt ,bo jak przeglądałem Maciej twoje warsztaty i galerie to wszystko dopakowane różnymi dodatkami(blaszki,dodatki żywiczne,el.toczone,carbony ...).W modelarstwie 21-go wieku jak w motoryzacji,już widzę klienta jak wchodzi do mnie na plac i mówi ,chcę auto ,nie metalik,bez ESP,ABS,alufelg,klimy,innych dodatków i żeby nie miał za dużo elektryki a i nie chętnie jak ma wspomaganie kierownicy itp.Wprost przeciwnie,nie ma tego i tamtego to jedno stare stwierdzenie"eee tam golas".

No dobra do tematu,widzę Marku że robota wre,czyli ten termin ukończenia realny.
Pozdrawiam Piotrek

A kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.
cayman

Carbon Master
 
Posty: 820
Dołączył(a): czwartek, 20 października 2011, 02:30

Re: Lotus Super 7 - Tamiya 1:24

Postprzez Kazik » niedziela, 10 lutego 2013, 23:20

Sanders napisał(a):Marku, widzę, że zdjęcia pod tytułem "niedźwiedzie polarne na śniegu" :)

Postanowiłem trochę odmienić z tłem bo cały czas na ciemnym jadę. Po za tym ten biały na ciemnym też by wyszedł nie lepiej bo były by za duże kontrasty.
Muszę sobie odświeżyć tła bo się już lekko wybrudziły.
Korci mnie też poprawa oświetlenia do zdjęć :)
Sanders napisał(a):Jak oceniłbyś spasowanie elementów?

Bez szału, może nie poziom AMT ale dużo lepiej nie jest. Inna sprawa że nie ma za dużo elementów do pasowania.
TomZak napisał(a):Twoja szpachlówka też się rozwarstwia w tubce?

Na razie nie zauważyłem. Jadę już drugie opakowanie.
cayman napisał(a):...widzę Marku że robota wre,czyli ten termin ukończenia realny.

Zobaczymy, w planach jest jeszcze trochę cięcia i dopasowywania.
Na razie zajmuję się głównym elementem podwozio-nadwozia i zawieszeniem, później będzie silnik.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości