Lamborghini Gallardo - 1:24 Fujimi

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Lamborghini Gallardo - Fujimi 1/24

Postprzez TomekWnęk » piątek, 16 listopada 2007, 23:42

Ostatni odcinek tego serialu. Tym razem w wersji tekstowej.
Karoserię pomalowałem lakierem w spray'u z Gunze. Po słyszanych zachwytach nad nim postanowiłem go wypróbować. Nakładać go trzeba umieć, jak każdą farbę ze 'spreja', ale schnie niesamowicie szybko. Po ok 2h od położenia szlifowałem go papierem :shock: Co do karoserii to oczywiście idealnie nie jest (zastanawiam się czy kiedykolwiek będę w pełni zadowolony ze swojej pracy :roll: )
Po wypolerowaniu powklejałem szyby, silnik z klapą i siatki. Te ostatnie tak jak się spodziewałem stawiały opór. Ciągle zastanawiam się dlaczego producent blaszki do tego modelu nie zrobił jakiegoś fototrawionego mocowania do tych siateczek.
Przyszedł czas na zmontowanie nadwozia z podwoziem. I tu zaczęły się największe schody :evil: Nakombinowałem się jak koń pod górkę. Nijak nie chciało to spasować. W końcu udało się jednak ale od drugiej strony tzn. najpierw skręcając tył śrubką. Po tej operacji dokleiłem wycieraczki, lusterka, szkła świateł tylnych (ich 'wnętrze wcześniej pomalowałem chrome silver z MM), rejestracje z tyłu i napis Lamborghini.
Całość wyczyściłem ze śladów po paluchach szmatką tamiya (jedną z trzech jakie kupiłem do polerowania, milutkie) na to wosk i finito.
Model poza wspomnianym złożeniem podwozia z nadwoziem i wklejeniem siatek nie stwarzał większych problemów, jednak kilka razy w trakcie budowy przeszło mi przez myśl: 'dlaczego tamiya nie zrobiła gallardo w porównywalnym do CGT i enzo standardzie?'

Zapraszam więc do galerii

Ha właśnie zauważyłem że ten mój post jest (chyba) tysięcznym w warsztacie 24 :)
'Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.'
Avatar użytkownika
TomekWnęk
 
Posty: 1716
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:00
Lokalizacja: Rzeszów

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Lamborghini Gallardo - Fujimi 1/24

Postprzez Seweryn » sobota, 17 listopada 2007, 13:20

Fujimi chyba ma wyłącznośc na Lamborghini. Tak na marginesie lada dzień będzie Enzo z Fujimi i Golf V GTI :D .
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2067
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 19:05
Lokalizacja: Ustroń

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości