Aoshima Toyota Chaser TRD - 1:24 Fujimi

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Aoshima Toyota Chaser TRD - 1:24 Fujimi

Postprzez INsejn » środa, 19 września 2007, 14:28

W końcu wziąłem się do roboty za kolejny model, mimo że nie skończyłem jeszcze Porszaka z Italeri :)
Jak narazie podwozie pomalowane. Silnik, rura, katalizator i tłumik potraktowane "washem". Później całe podwozie jak będzie złożone potraktuję suchym pędzlem kolorkiem gun metal, tak jak w Hondzie. :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2007-09-19, 14:29 ]
Troszke czarnej Pactry rozcieńczyłem wodą. Póżniej nakładałem pędzlem tak żeby farba wpływała w zakamarki. Nadmiar farby lekko wycieralem pędzlem albo chusteczką higieniczna. To byłoby na tyle.

[ Dodano: 2007-09-19, 14:32 ]
Taki ma być kolorek:
Obrazek
Szkoda, że jest tak zimno bo bym już położył podkład i kolorek :(

[ Dodano: 2007-09-19, 14:32 ]
Pan Patison napisał(a):Hyhy, moj staruszek ma taki sam na swoim polonezie. Fajny kolor, ale zastanow sie jeszcze czy bedzie pasowac, jest troche ciemnawy.


Wiem, że jest ciemnawy. Widziałem w necie w takim kolorze tą Toyotkę i mi się spodobało :)

draz napisał(a):A ten srebrny na tłumiku to co? Bo mygląda bardzo naturalnie.


Ten na końcowej puszcze? To chrome silver model mastera(dzięki twojej relacji z budowy Toyotki go odkryłem :D ).

[ Dodano: 2007-09-19, 14:32 ]
Panowie nadeszła wielkopomna chwila. Jutro kupuję areograf. :D Będę go tylko używał do wnętrza, więc w kompresor nie zamierzam inwestować.

MiniMan napisał(a):Kapitalny roboty!

A kiedy Lotus? ;)
Ja już mam 2 - dzięki Tobie ;)


Kupiłeś tego z Allegro ?
MiniMan tak mnie molestujesz tym Lotusem, że chyba niedługo zaczne z nim robotę. Niedługo ocziwiście oznacza jakies 3 miesiące :P :mrgreen:

[ Dodano: 2007-09-19, 14:33 ]
MiniMan napisał(a):Jakie będziesz kupił? Też się rozglądam za nowego więc chętnie posłucham o Twojego


Chyba tą pseudo Iwatę(chyba tak to nazywają, nie znam się :) ). Na droższy mmnie nie stać niestety.

[ Dodano: 2007-09-19, 14:34 ]
Hmm, no to ciekawe. Może ktoś by mi poradził jaki kupić areograf tylko do malowania wnętrza. Napędzany tylko powietrzem w puszce.

[ Dodano: 2007-09-19, 14:35 ]
Troszke ostatnio popracowałem nad podwoziem za pomocą tzw. "suchego pędzla" i farby gun metal.

Obrazek

[ Dodano: 2007-09-19, 14:35 ]
Mały updejt.

Obrazek

[ Dodano: 2007-09-19, 14:36 ]
Nowe foty:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2007-09-19, 14:36 ]
draz napisał(a):Zawiecho ekstra wygląda, dużo elementów, skomplikowany układ, a mimo to delikatne elementy i wszystko bardzo fajnie widoczne i przejżyste. Wydaech tez już pisałem że bardzo mi się podoba, nie mogę uwierzyć że był malowany chromem z MM.

Jedyne moje ALE to przecierki na podwoziu. Dlaczego aż tyle?


No mogłem go troche mniej ubrudzić. Tylko, że jak brudziłem podwozie Hondy to na necie ludzie pisali, że za słabo ubrudzona. :) Więc Toyotkę ubrudziłem mocniej.

[ Dodano: 2007-09-19, 14:37 ]
Na tych fotach to tak mocno wygląda bo to jest metaliczny kolor i jak słońce świeci to tak się bardzo błyszczy. Mogłem użyć jasnego szarego ale nie wiem czy dałby fajny efekt. Zresztą podwozie w prawdziwym samochodzie podobnie wygląda.
EDIT: Spróbuję zmniejszyć efekt tej przecierki. Chyba, że reszcie nie przeszkadza tak jak jest :)
Zmniejszyłem te przetarcia na podwoziu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Co ty na to Draz? :P

[ Dodano: 2007-09-19, 14:38 ]
draz napisał(a):No to chyba Tobie ma sie model podobać a nie innym :)

A mnie bardziej pasuje też bez tych przecierek.


Mi też się teraz bardziej podoba. Miałeś rację Draz :D

[ Dodano: 2007-09-19, 14:38 ]
draz napisał(a):Sie wie. W końcu kto tu jest guru :D


Heh. :notworthy: :mrgreen:
Łukasz
Obrazek
Avatar użytkownika
INsejn
 
Posty: 225
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:41
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron