[WR2] Ferrari 550 Millenio - Olive Garden - 1/43 BBR Models

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

[WR2] Ferrari 550 Millenio - Olive Garden - 1/43 BBR Models

Postprzez draz » niedziela, 21 czerwca 2009, 18:57

Jest to model oddany do zrobienia w konkursie przez jednego z forumowiczów. Jednak w związku z tym, że obdarowany modelem kolega z forum nie był w stanie wykonać go w czasie trwania konkursu, ten przyjemny obowiązek spadł na mnie.

Jest to moje pierwsze starcie ze skalą 1/43 oraz jako tako zestawem multimedialnym. Różnicy pomiędzy zestawem wtryskowym, a żywicą szczerze mówiąc wielkich nie widzę. Może ciut inne podejście trzeba zastosować. Ale za to skala 1/43 to już mikrawa jest i wszystko takie malućkie mi się wydaje.

W każdym razie aby zdążyć przed końcem konkursu muszę się nieco sprężyć, a jeszcze w lipcu dwa tygodnie intensywnego wypoczywania na urlopie mnie czekają, więc czasu jakby nie było wiele nie ma.

Najpierw chemoutwardzalną szpachlą Tamiyi wypełniłem dziurki po bąbelkach powietrza w żywicy:

Obrazek

Następnie zabrałem się za długie szlifowania i piłowania karoserii. Całość, bez podkładu (wiem, wiem, herezja), pomalowałem kolorem. W sumie to wydawało się wszystko być idealne, ale po malowaniu jakieś tam drobne niedoskonałości wyszły na wierzch. Jednak zastanawiam się, czy tego tak nie zostawić, bo nie jest tego wiele, a są to rzeczy, których i tak nie zlikwiduję, czyli np. nierówna faktura we wlotach powietrza, gdzie nijak nie wejdę z kawałkiem papieru ściernego.

Tak wygląda to po malowaniu:

Obrazek

Obrazek

Zacząłem też sobie powoli myśleć nad klatką bezpieczeństwa, która wygląda jak wygląda:

Obrazek

Obrazek

I szczerze mówiąc urodą nie grzeszy. Całość jakaś taka krzywa, nierówna, a żaden z odlewów nie trzyma okrągłego profilu. Zamiast ją szlifować i doprowadzać do używalności zrobię całość od nowa.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Reklama

Re: [WR2] Ferrari 550 Millenio - Olive Garden - 1/43 BBR Models

Postprzez draz » niedziela, 12 lipca 2009, 18:53

Tak jak zapowiedziałem, klatkę zacząłem robić od nowa. Ogólny szkielet już mam, pozostało dodać jeszcze kilka rur jako wypełnienie.

Obrazek

Obrazek
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice


Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości