Skoda Fabia S2000 - BELKITS 1:24 - Rajd Niemiec 2010

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Skoda Fabia S2000 - BELKITS 1:24 - Rajd Niemiec 2010

Postprzez powerpablo » niedziela, 6 marca 2016, 13:29

Witam Panowie.
Skorzystałem z czasu wolnego i rzetelnie go wykorzystałem a mianowicie podłubałem przy skodzie......
Jakość odlewów jest........szkoda gadać bardzo dużo nadlewek szwów łączenia form itp....bardzo dużo obróbki.......

Udało mi się poprawić część nadkola i wypełniłem to nie malując a jedynie wykorzystałem do tego kawałek foli białej ploterowej matowej. Wyciąłem odpowiedni kawałek i nakleiłem. Poprawiłem również zaciski hamulcowe jak się okazało Kościuszko w swojej skodzie miał inny kolor a nie zloty jak fabryczna.......

Obrazek

A tak wyglądają części składowe wnętrza.......jest sporo tych elementów i troszeczkę jeszcze muszę podretuszować.

Obrazek

Złożone na sucho....i walka z siedzeniami a dokładnie z pasami (drugi raz cosik takiego robię......wstyd się przyznać ale taka prawda.)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i jak by nie było klatka do poprawy po malowaniu i usunięciu kilku szwów, bo zapomniałem usunąć lub po prostu przeoczyłem i można wnętrze składać do kupy i na sam koniec została walka z kołami.
Dzięki życzliwości i pomocy Tomka (messerdesign) odlał drugi kpl felg i mogę rezać dalej.
Jak się okazało muszę przerobić felgi...dokładnie zwęszyć. Wcześniej przymierzałem na tylną oś i było okej ale na przedniej już tak kolorowo nie było i czas przeróbki.......

Obrazek

Nie wiem kiedy kolejna aktualizacja...czas pokaże.

pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 21:41
Lokalizacja: Łomża

Reklama

Re: Skoda Fabia S2000 - BELKITS 1:24 - Rajd Niemiec 2010

Postprzez Coppercat » niedziela, 6 marca 2016, 14:16

Świetnie to wychodzi 8-) Gratulacje.
Rajdówki to nie moja bajka, ale umiem docenić dobrą robotę.
Jedyne do czego można się czepiać to tarcze hamulcowe i sprężyny. W porównaniu do reszty detali mocno odstają :(
Jeszcze pytanie: złote górne mocowania MacPherson'ów do karoserii to części zestawowe czy z pasmanterii :twisted: :?: :twisted:
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Skoda Fabia S2000 - BELKITS 1:24 - Rajd Niemiec 2010

Postprzez powerpablo » niedziela, 6 marca 2016, 19:12

Tak jak wspomniałem. Bardzo dużo szlifowania, usuwania nadlewek szwów po wypraskach po prostu masakra..
Bardzo niedokładnie odlane części. Firma Belkits chyba za dokładna nie jest ale ma czego konkurencja nie ma......a wszystkie części są z zestawu tylko odpowiednio pomalowane. Model robiony z pudła bez żadnych fajerwerków jedynie zdecydowałem się na inne malowanie zrezygnowałem z barw fabrycznych Skody na rzecz prywatnego zespołu. Jedyna zmiana.

pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 21:41
Lokalizacja: Łomża

Re: Skoda Fabia S2000 - BELKITS 1:24 - Rajd Niemiec 2010

Postprzez powerpablo » poniedziałek, 5 września 2016, 20:37

Mały ale ostatni post warsztatowy SKODY FABI.......

przeróbka felg pod fabryczne opony.....te, które chciałem wykorzystać okazały się za bardzo szerokie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Farbka X-10 Gun Metal....była kładziona cztery razy...i nadal mam wrażenia jakby była trochę za jasna......

wnętrze.....

Obrazek

....do smaku.........

Obrazek
Obrazek

GALERIA....mam nadzieję iż będzie niebawem....szybciej niż myślę...


Pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 21:41
Lokalizacja: Łomża

Re: Skoda Fabia S2000 - BELKITS 1:24 - Rajd Niemiec 2010

Postprzez jarkrak » poniedziałek, 2 marca 2020, 23:28

Witam. Mam już na koncie wiele modeli ale też trochę lat przerwy. Wracam do sklejania Skodą Z Belkitsa.
W jednej z ramek brakowało mi jednego elementu do tylnego zawieszenie stąd moje pytanie bo może coś mi też brakuje- jak zamontować koła.
Srednica piast w kole jest mniejsza niż otwór w tarczy hamulcowej i jest luz. A nie ma żadnego elementu który by felgę stabilizował w tym otworze. Tamiya i Hasegawa miały inne rozwiązania a tego rozgryść nie mogę - Pomoże ktoś
jarkrak
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek, 2 marca 2020, 10:02

Re: Skoda Fabia S2000 - BELKITS 1:24 - Rajd Niemiec 2010

Postprzez MarcinWSS » wtorek, 3 marca 2020, 01:27

Lepiłem rzeczoną Fabkę i, o ile pamiętam, wewnętrzny otwór felgi był klejony bezpośrednio do "kołnierza" tarczy hamulcowej :

Obrazek

Obrazek
MarcinWSS
 
Posty: 88
Dołączył(a): środa, 9 sierpnia 2017, 09:46

Re: Skoda Fabia S2000 - BELKITS 1:24 - Rajd Niemiec 2010

Postprzez jarkrak » wtorek, 3 marca 2020, 09:19

Dzięki- czyli koła się nie będą kręcić tylko są na stałe ?
Czy wszystkie Belkitsy tak mają?
Ponoć Fiesty nie miały skrętnych kół przednich
jarkrak
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek, 2 marca 2020, 10:02

Re: Skoda Fabia S2000 - BELKITS 1:24 - Rajd Niemiec 2010

Postprzez MarcinWSS » wtorek, 3 marca 2020, 09:25

Nie wiem jak w innych Belkits - w Fabii koła klejone są "na stałe".
zdr
MarcinWSS
 
Posty: 88
Dołączył(a): środa, 9 sierpnia 2017, 09:46

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości