Fiat 500 (1:24 Fujimi)

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Fiat 500 (1:24 Fujimi)

Postprzez draz » poniedziałek, 29 czerwca 2009, 22:27

Kolejny model, który przenosi się do krainy wiecznego niesklejenia. Ale jak już zacząłem do niego blachy robić (które już są gotowe), to tutaj coś się odcięło, tam coś poszło, i tak od kawałka do kawałka i przykleiłem zderzaki, posklejałem siedzenia, dziś dostałem nową zabawkę w postaci patentu do nakładania szpachli, więc musiałem przetestować. Padło na Fiacika, bo był po ręką i w potrzebie.

Niestety, zderzaki same z siebie nie chcą ładnie pasować do reszty kasty, więc lekko trzeba je dogiąć, a niestety, pomiędzy nimi, a kastą powstaje schodek. Całkiem spory, do zeszlifowania trudny i ryzykowny, więc to miejsce postanowiłam wesprzeć szpachlą (chemoutwardzalna Tamiyia)

Wpierw na miejsce, które wystaje ponad poziom naklejam kawałek Tamiyiowej taśmy:

Obrazek

Następnie nakładam sobie ostrożnie szpachle, aby całej linii podziału nie zapaskudzić:

Obrazek

A gdy szpachlówka jest jeszcze mokra zdejmuję taśmę, otrzymując ładną, równą linię odcięcia.

Obrazek

Teraz tylko wyszlifować i kłaść podkład. Kolejny odcinek w bliżej nieokreślonej przyszłości.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Fiat 500 (1:24 Fujimi)

Postprzez AKO WuPeEr » czwartek, 9 lipca 2009, 10:43

Niestety, zderzaki same z siebie nie chcą ładnie pasować do reszty kasty.


Coś fujimi się nie postarało z tą 5-setką :mrgreen:
AKO WuPeEr
 

Re: Fiat 500 (1:24 Fujimi)

Postprzez GRZEGORZ N. » czwartek, 9 lipca 2009, 19:50

Szkoda że Tamiya go nie zrobiła. Mają starą 500, to do kolekcji przydała by się i nowa 500. ;o)
GRZEGORZ N.
 

Re: Fiat 500 (1:24 Fujimi)

Postprzez draz » czwartek, 9 lipca 2009, 23:31

Model nie jest zły. Jest bardzo przyjemy. Ta drobna niedoskonałość na styku zderzaka z karoserią to norma w przypadku oddzielnie doklejanych zderzaków.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice


Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości