Naczepa burtowa otwarta - Cargo Trailer Italeri 1:24

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Naczepa burtowa otwarta - Cargo Trailer Italeri 1:24

Postprzez maciej_1988 » czwartek, 12 lutego 2015, 17:34

Witam w mojej relacji z budowy naczepy. Powstaje na podstawie zestawu Cargo Trailer od Italeri. Planuję osiągnąć coś w takim stylu - http://imganuncios.mitula.net/samro_nac ... 986115.jpg

Jednocześnie buduję ciągnik Scania R620 Atelier - relacja w osobnym wątku.

Budowa według nowego pomysłu zaczęła się od cięcia całej paki która powstała już wcześniej. Rama była kiedyś pomalowana pędzlem - obecnie zeszlifowana, na nowo podkładem i kolorem już przy pomocy aerografu. Boczne burty powstawały od zera z polistyrenu, poza tym zmieniłem zawieszenie - pierwsza oś będzie podniesiona. Poniżej zdjęcia z dotychczasowej budowy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obecnie w ramie brakuje jeszcze tylnego zderzaka , zbiorników powietrznych oraz nadkoli które również planuję zbudować z polistyrenu.
A poniżej zdjęcia z pomalowania podkładem podłogi, burt bocznych i czarnym matem podłogi od dołu. Tutaj zdjęciach widać problem jaki mam z aero - zarówno podkładem jak i farbą często przy rozpoczęciu malowania pluje i robi takie plamy z farby...aero jest czysty...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
maciej_1988
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela, 8 lutego 2015, 23:52

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Naczepa burtowa otwarta - Cargo Trailer Italeri 1:24

Postprzez maciej_1988 » środa, 18 lutego 2015, 11:44

Z czarną podłogą już sobie poradziłem - wyczyszczony aerograf i odpowiednie przygotowanie farby wystarczyły. Do farby dodałem trochę oryginalnego thinnera i wódki - prawie w stosunku 1:1, troszkę mniej wódki. Wyszło uważam całkiem nieźle. Przy okazji pokażę zdjęcia.
Teraz zastanawiam się nad malowaniem burt bocznych. Jest jakaś zasada czy najpierw malujemy jasnym czy ciemnym kolorem? Same burty będą srebrno/aluminiowe a podstawa i słupki coś ciemnego, może jakiś matowy brązowy. Który kolor malować najpierw - zastanawiam się nad masowaniem? Robić tak jak mi wygodniej?
maciej_1988
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela, 8 lutego 2015, 23:52


Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 28 gości