Delta

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Delta

Postprzez Kazik » poniedziałek, 5 listopada 2007, 09:06

Nie mogłem zasnąć w nocy i tak sobie myśląc wymyśliłem, jeszcze inną alternatywę. W najbliższych dniach będę próbował. Jak mi coś wyjdzie to pokażę.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Delta

Postprzez Jarek Gurgul » poniedziałek, 5 listopada 2007, 12:16

Przepraszam Kazik za off topic, ale mam pytanie do Spiinacza.
Czy mógłbyś podać, co to za farba, jaki kolorek jest na fotelach z Twojego ostaniego postu? Chodzi mi przede wszystkim o ten brązowy. Lakierowałeś to jakimś werniksem satin, a może polerowałeś szmatką? Strasznie podoba mi się ten błysk skóry, która wygląda bardzo miękko i kusząco. Aż chce się usiąść w takim fotelu i wyciągnąć nogi...
Mam do zrobienia skórzane ('skajowe') siedzenia mniej więcej w tym kolorze, więc pomyślałem, że skorzystam z dobrego wzoru. Tylko furka nie taka ładna, jak Wasze cywilki...
Widziałem trochę modeli SdKfz'tów 251 i w większości z nich siedzenia malowane są brązowym wpadającym w czerwień, co wygląda według mnie niezbyt ciekawie. Twój natomiast brązowy to jest właśnie to, co chciałbym uzyskać.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6054
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Delta

Postprzez Pietrek » poniedziałek, 5 listopada 2007, 12:20

Przed chwilą zmierzyłem mikrometrem kłębek drutu mosiężnego który gdzieś poniewiera mi się w szufladzie, ma grubość 0,27mm, Kolor bardziej złotawy niż zółty niestety... ale myślę że kiedyś spróbuje zrobić z niego taki właśnie szew. Moim zdaniem jak najbardziej się nadaje. Tylko ten kolor złotawy...
Do tej pory robiłem z niego okablowanie silnika.
Niestety nie mam chwilowo aparatu żeby zrobić fotki ;/
Pietrek
 

Re: Delta

Postprzez spiinacz » wtorek, 6 listopada 2007, 03:07

Jarek Gurgul napisał(a):Przepraszam Kazik za off topic, ale mam pytanie...

Przed..


..w trakcie ściernania nadmiaru farb olejnych (widać różnicę między fotelem, a tylną kanapą)..


..i po:



Kolor bazowy jest bliżej nieokreślony. Była to mieszanka brązów i czerwieni. Jako, iż efekt był bardzo niezadowalający, a nie chciałem foteli malować żadnym lakierem/werniksem wykorzystałem farby olejne. Zagłębienia wypełniłem czarną farbą olejną, a resztę pokryłem ciemnym brązem (i nie tyle co polerowałem co równomiernie rozprowadziłem farbe po całym elemencie). Nadmiar zbierałem wacikiem do uszu. Tyle.
Jak coś więcej to pisz na priva.
Koniec OT 8-)
Łukasz Szwarc
url=http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=215&t=10537
Avatar użytkownika
spiinacz
 
Posty: 431
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00
Lokalizacja: Poznań `84

Re: Delta

Postprzez Kazik » wtorek, 13 listopada 2007, 00:00

Z fotelami chwilowo dałem sobie spokój. Wypróbowałem jeszcze kilka różnych wariantów ale żaden mnie nie satysfakcjonuje.
Tymczasem trochę pracy nad podwoziem. Dużo elementów i zarazem dużo dłubaniny przy malowaniu, ale po złożeniu cieszy oczy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
jak do tej pory nie bawiłem sie w łosza ;o) na silniku (zawsze był z fabryczki) i teraz popróbowałem i widzę na fotkach że chyba trochę nie do końca wyszło jak powinno. Wygląda jak lekko zalany olejem. Ale chyba tak zostanie na żywo nie jest tak źle.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta

Postprzez INsejn » wtorek, 13 listopada 2007, 02:18

Właśnie dobrze wygląda. Wiadomo na silniku zawsze są jakieś wycieki ;o)
Łukasz
Obrazek
Avatar użytkownika
INsejn
 
Posty: 225
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Delta

Postprzez portalus » wtorek, 13 listopada 2007, 11:33

Ładnie wyszło, może jeszcze podniszczysz płytę podłogową.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Delta

Postprzez TomekWnęk » wtorek, 13 listopada 2007, 14:53

ej ładnie, motyla noga, ładnie. Fotki Obrazek
'Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.'
Avatar użytkownika
TomekWnęk
 
Posty: 1716
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:00
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Delta

Postprzez szesnastak » wtorek, 13 listopada 2007, 19:27

Ładnie ładnie, mnie się podoba.
A płytę podłogową, to ja bym zostawił taką jaka jest.
;o)
szesnastak
 

Re: Delta

Postprzez Kazik » niedziela, 18 listopada 2007, 00:34

Trafił sie wolniejszy dzień więc udało mi się trochę popracować.

Podwozie prawie skończone.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie obyło się bez wpadek, ostatni element tylnego zawieszenia na którym robiłem poprawki złamał mi się centralnie w środku długości (nie będę pokazywał palcem, widać na fotce który to :? ). Skleiłem go i zamontowałem ale muszę go przeskrobać lekko i fuknąć żeby nie psuł wyglądu całości.
Obrazek

Oprócz tego zawalczyłem z siatką z grilla. Wcześniej był tam plastik który wypiłowałem w celu wstawienia siateczki. Początkowo myślałem że po prostu podkleję siatkę z tyłu ale przy próbie wyszło na to że będzie wyglądać nieciekawie ponieważ sam element jest dość gruby i siatka była by za głęboko.
Obrazek
Wykombinowałem że dopasuję siatkę do otworu. A że nie było to łatwe wyciąłem sobie ze styrenu elemencik pasujący dokładnie w otwory w grillu i na nim dopasowałem siatki. Wyszło to tak
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta

Postprzez michal.s » niedziela, 18 listopada 2007, 02:25

Bardzo ładnie Ci to idzie. Metalizery na podwoziu to pewnie Alclady, zabezpieczasz je jakimś werniksem czy nie ?
Co do siatek to tak samo robiłem w swoim Mini (może go kiedyś skończę), dobre "koryto" i da się wszystko zrobić :)

Czekam na dalszy ciąg relacji :!:
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Delta

Postprzez Kazik » niedziela, 18 listopada 2007, 13:40

Szew na fotelu trenowałem już chyba z wszystkiego (co żółte, bo malowanie wykluczam). Tak cienkiego drutu nie mam a różnego rodzaju nici wyglądały średnio. Pozostały mi ramki co do których miałem sporą obawę (w szczególności po rozmowach z kolegami którzy już się w to bawili ;o) ). Żółte ramki dotarły (tutaj ukłon w stronę wszystkich oferentów oraz dzięki Portalus!) więc postanowiłem sprawdzić. Pierwsze próby były załamujące, ale na szczęście nie zrezygnowałem tak szybko bo .... coś tam da się zrobić!!!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Grubości do wyboru do koloru.
Technika jest taka że (przynajmniej moja) łapiemy tak 4cm odcinek ramki za dwa końce szczypcami - żeby się nie poparzyć - i rozgrzewamy nad płomieniem. Nie za nisko nad płomieniem bo inaczej ramka spłynie i się od razu przerwie. Powolutku i równomiernie na razie bez przykładania jakiejkolwiek siły na końcach. Po kilkunastu sekundach poczujemy i zobaczymy że ramka zaczyna się robić plastyczna. Wtedy czekamy nad płomieniem jeszcze 2-3sek. a potem zabieramy ramkę z nad płomienia. Czekamy znów ok. 2sek. - jeśli zaczniemy rozciągać od razu to się nam przerwie - i po chwili rozciągamy powoli ramkę na boki zdecydowanym ale płynnym ruchem. Jeżeli dobrze wyłapiemy momenty 1.kiedy wyjąć ramkę z nad płomienia, 2. ile poczekać po wyjęciu i 3. jak mocno rozciągać to z 2cm ramki można wyciągnąć bardzo ładny "wąsik" na 20-25cm.
Rozpisałem się, ale może się komuś przyda :->
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta

Postprzez Kazik » niedziela, 18 listopada 2007, 13:44

michal.s napisał(a):Metalizery na podwoziu to pewnie Alclady, zabezpieczasz je jakimś werniksem czy nie ?

Tak alclady, oprócz silnika który został fuknięty xf-56 z tamiya.
Nie zabezpieczam ich żadnym werniksem. W przeciwieństwie do CHROMu, ten stosowany tutaj STEEL trzyma się bardzo dobrze i nie ściera.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta

Postprzez TomekWnęk » niedziela, 18 listopada 2007, 14:37

Bardzo jestem ciekaw jak CI wyjdzie z tym "obszywaniem" foteli. Sam chciałem coś takiego zrobić ale właśnie nic nie wykombinowałem. Pęknięty element musi być denerwujący, całość cacy a tu takie cuś.
'Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.'
Avatar użytkownika
TomekWnęk
 
Posty: 1716
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:00
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Delta

Postprzez szesnastak » niedziela, 18 listopada 2007, 18:43

Podwozie świetnie się prezentuje :)
Czekam na efekt końcowy z fotelami :)
;o)
szesnastak
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości