Problemy z szybami

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Problemy z szybami

Postprzez JAcDK » piątek, 14 sierpnia 2009, 15:28

Witam, jestem tu nowy. Mam problem z szybami w modelu Italeri, były źle zabezpieczone, dlatego zostały porysowane. jest to uszczerbek dość znaczny więc nie wiem co robić.? Istnieje jakieś rozwiązanie problemu.?
JAcDK
 

Reklama

Re: Problemy z szybami

Postprzez Kazik » piątek, 14 sierpnia 2009, 16:03

Zrób zdjęcie. Trudno coś poradzić tak w ciemno.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problemy z szybami

Postprzez draz » piątek, 14 sierpnia 2009, 16:14

Prawdopodobnie pomoże ich przepolerowanie. Najlepiej zaopatrzyć się w papier ścierny 2000 i 2500 oraz pasty polerskie. Najpierw na mokro zeszlifować papierem rysy a potem doprowadzić do normalności pastami polerskimi.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Re: Problemy z szybami

Postprzez JAcDK » piątek, 14 sierpnia 2009, 17:38

Gdzie można nabyć taki oto papier bo w sklepie lakierniczym kolo mnie najdrobniejszy to 250 :/
A tak przy okazji potrzebowałby ktoś in- box`a modelu IVECO Turbostar II?
JAcDK
 

Re: Problemy z szybami

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 14 sierpnia 2009, 17:42

to poszukaj w jakimś, który jest trochę dalej, bo w lakierniczym obok mnie to nawet acetonu nie mają, co nie znaczy, że takie zaopatrzenie jest typowe dla wszystkich sklepów z tej branży..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Problemy z szybami

Postprzez GRZEGORZ N. » piątek, 14 sierpnia 2009, 19:46

Sporo papierów ściernych różnych gradacji i past polerskich mają na stronie http://www.ww-model.pl. Polecam do tego celu firmę Tamiya.Niezłym rozwiązaniem choć nie tak dobrym jest kąpiel w Sidoluksie. Ale dobre wypolerowanie daje niezły efekt. :lol:
GRZEGORZ N.
 

Re: Problemy z szybami

Postprzez krzysiekk » piątek, 14 sierpnia 2009, 20:22

W pierwszej lepszej Castoramie, albo Praktikerze są papiery do jeśli dobrze pamiętam 2500. Do tego w takim sklepie można zaopatrzyć się w pastę lekko ścierną do polerowania karoserii, która też bardzo ładnie sprawdza się w modelarstwie.

pzdr
krzysiekk
 


Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości