Złomnik zbiorowy Adasia.

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Złomnik zbiorowy Adasia.

Postprzez Adas' » piątek, 6 września 2019, 07:34

Przez wlasna glupote zgubilem znaczek Fiata, usilne proby wydlubania go z tamtad gdzie mi spadl zaowocowaly tylko tym ze mam teraz idealnie czysta podloge w pracowni i brudne spodnie. Szukam co prawda kogos kto mi taki wytrawi, i 125p i chlapacze, i moze jeszcze cos, ale poki co probuje go "odzyskac" we wlasnym zakresie.

Tu pierwsze proby, proof of concept. Pomysł. Przeskalowalem orginalny, wydrukowalem, wygialem ramke z drutu, skleilem, zalalem lakierem do paznokci… Jeszcze retusz na rancie i powinno zdac egzamin.
Docelowa wersja bedzie drukowana na papierze do naklejek w (mam nadzieje) lepszej rozdzielczosci, na to dam kawalek tasmy klejacej (szybka), na to drut, ktory chyba potne na kawalki albo postaram sie wygiac dokladniej, i kropla lakieru, retusz i powinno byc niezle.

Obrazek

Obrazek

W miedzyczasie powstaje makulatura…

Obrazek

Wnetrze bedzie czarne, niema tam wiele, wyglada tak sobie, jak bedzie napakowane to nie bedzie widac ze jest tak sobie zdetalowane…

Obrazek
Ostatnio edytowano piątek, 6 września 2019, 19:45 przez Adas', łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Reklama

Re: Złomnik zbiorowy Adasia.

Postprzez Adas' » piątek, 6 września 2019, 19:18

Znaczek vol. 2.

Bardziej precyzyjnie wygiety, bardziej kanciasty, o brew motylka szerszy i wyzszy, czytelny (choc jednak w powiekszeniu widze pixle, z drugiej strony jest 2mm szeroki i 3mm wysoki, takze moze oczekuje troche za duzo od takiego gowienka?). Jestem zadowolony z koloru bo wyglada jak wyblakly, ze znaczka w sumie tez, ale zrobie jeszcze ze dwa, trzy i zobacze ktory wyjdzie mi najlepiej. Co ciekawe, ten ktorego zgubilem wcale nie byl jakos zjawiskowo precyzyjny, kalkomania byla przesunieta, ale jakos mi to tam nie przeszkadzalo...

Najlepsze w tym wszystkim jest to (przynajmniej ja sie pocieszam) ze to rzeczywiscie pomniejszenie zdjecia znaczka, tego co proponowalo Hachette (biale litery Polski na czarnym tle, i Fiat na czerwonym) nie widzialem, ale bylo ich od groma i rozne, czasem ramka byla nawet czarna, dlatego nie moge wykluczyc ze tak jak bylo tez moglo byc.

Sorry za lipne zdjecie, ale maluje te znaczki w takim korytku, zeby juz bron boze nie zgubic...

Obrazek

Ta kropka zaraz nad prawym rogiem znaczka to paproch, opedzlowalem po zrobieniu zdjecia.

Obrazek
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Re: Złomnik zbiorowy Adasia.

Postprzez piotr dmitruk » piątek, 6 września 2019, 19:33

Dobre!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9924
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Złomnik zbiorowy Adasia.

Postprzez Adas' » piątek, 13 września 2019, 14:35

Produkcja znaczkuff:

Obrazek
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Re: Złomnik zbiorowy Adasia.

Postprzez Adas' » poniedziałek, 16 września 2019, 18:44

Ze wszystkich znaczkow ktore wydziergalem zostal mi sie jeden prawie perfekcyjny. Mialem takiego naprawde superowego, ale podczas przyklejania zniszczylem ten papierek z napisem, a rozkleic zeby uzyc drucikowej ramki nie bylo juz jak... Dlatego jest wlasnie ten, co prawda tez maksymalnie rowny i czytelny, ale ramka sie nie schodzi u dolu az tak perfekcyjnie jak w tym ktorego zepsulem. Swierzbi mnie zeby pociagnac jego "szybke" klarem z kropelka jakiegos brazu zeby wygladal jak zzolkly, ale chyba nie bede tam na razie wiecej dziwaczyl. Pozatym usmarowalem kola po jednej stronie, i jak patrze na moj samochod, to zastanawiam sie czy nie pojanuszowac troche i wymieszac pyl z kolpakow z takim sprayem do czyszczenia tarcz hamulcowych i z tego szajsu zrobic wash przynajmniej przednich felg...

O, pomalowalem czarnym wnetrze, nie pastwilem soie nad nim, na to przyjdzie jeszcze czas, ale juz nie moglem na niego patrzec. Jak bym robil czystego to pewnie bym robil brazowe fotele, ale gryza sie z tym podkladem dookola auta. Musze zrobic jeszcze raz tyle tych pakietow makulatury, wyglada swietnie, ale jest ich stanowczo za malo.

I musze koniecznie poprawic kierunkowskazy, sa tak niedbale mazniete pomaranczowym ze psuja mi test zmruzeniowy...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Re: Złomnik zbiorowy Adasia.

Postprzez Adas' » wtorek, 17 września 2019, 17:52

HA!

Rezultat wczorajszej Januszerki z pylem zpod kolpaka i sprayem do czyszczenia hamulcow. Nie jestem fanem takich " a cos taniej?", ale jasny gwint, wyglada fenomenalnie, specjalnie przednie prawe kolo wyszlo super. Pozatym poprawilem kierunkowskazy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Re: Złomnik zbiorowy Adasia.

Postprzez odjazdowicz » sobota, 21 września 2019, 22:28

Jestem fanem takich nietuzinkowych rozwiązań. Dodam też, że felgi lub kołpaki aż się proszą o jakiś rdzawy nalocik. Mam ten model i zastanawiam się jak rozwiązać sprawę braku podziału przednich świateł. U Ciebie widzę jakąś wstawkę, napisz coś o tym. Możesz też rozważyć zrobienie jednej felgi bez kołpaka, dodając śruby itp. miało by to złomkowy wygląd zgubionego dekla. Poza tym, fiat bardzo odbiega jakościowo i pod względem niektórych rozwiązań od borewicza z hachette. Pozdrawiam
odjazdowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 20 września 2019, 15:40

Re: Złomnik zbiorowy Adasia.

Postprzez Adas' » poniedziałek, 23 września 2019, 06:20

To dzial "Pojazdy cywilne - warsztat", dlatego tu sa raczej graty nie na gotowo, i jakis rdzawy nalot moze i bedzie. Albo i nie, zalezy jaki bede mial kaprys. Poki co to to co rozwazam to zdarcie farby i pomalowanie go od zera na mniej zielona zielen.

Wstawka to wstawka, ot kawalek plastiku o prawidlowych wymiarach i juz. Musze to jeszcze oszlifowac i poszpachlowac, ale czekam na fototrawione przednie lampy. Niestety co drugi projektant odpowiedzialny za te gazetkowe serie to debil, i akurat ten model zalapal sie na takiego, nie rozumiem technicznego powodu dla ktorego te przenie lampy sa na dwoch wtyczkach kazda, juz ich odciecie na gladko pomaga w odbiorze tych swiatel jako kolka versus elipsy, ale zanim bede tam dalej dlubal i dziwaczyl sprobuje fototrawionych.

Zgubionego dekla napewno nie bede robil. Nie jestem fanem takich pol rozwiazan, a odczepienie kolpaka i kombinowanie z dorabianiem poprawnych srub to ponad moje... Nie chce mi sie po prostu.

Ja tam wcale nie uwazam ze Polonez jest lepszy, jest chyba po prostu madrzej zaprojektowany, i bardziej "do konca zrobiony" (brakuje mi slowa zeby to opisac, chodzi o detale jak np. niepomalowany przedni pas we Fiacie). Pozatym te wszystkie graty sa nieprawdopodbnie niedbale zlozone, jak patrze z bliska na te ktore tu mam to wolal bym zeby dali mi czesci a ja sam bym go sobie skrecil, tu nadlewka, tam krzywo, kierunkowskazy wypadaja, itede. Z drugiej strony, niemam zadnej ochoty ich tak sobie wstawiac do gabloty, i dlatego traktuje je jak moje inne modele, te sa tylko przypadkiem metalowe.
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Re: Złomnik zbiorowy Adasia.

Postprzez odjazdowicz » wtorek, 24 września 2019, 20:52

To tylko sugestia Adasiu, więc nie odbieraj tego jako narzucanie moich pomysłów na swój model, chociażby z racji, że mam taki sam do dłubania. Jest tak jak piszesz. Bardziej cierpią na tych niedociągnięciach kolekcjonerzy, dla których te modele są eksponatami, my zaś jesteśmy z tej drugiej kategorii - mamy wizję czegoś innego. Masz już zamówione u kogoś fototrawionki grilla? jakbyś miał jedną za dużo to chętnie przyjmę.
odjazdowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 20 września 2019, 15:40

Re: Złomnik zbiorowy Adasia.

Postprzez Adas' » wtorek, 24 września 2019, 21:29

Nie odbieram jako narzucanie, ot, nie jest gotowy i na wiele dupereli przyjdze czas.

Nie załatwiałem jeszcze zadnych fototrawien, zrobiłem te znaczki metoda chałupnicza. Tu ktoś podniósł łapke ze potrafi to zrobic, ale wtedy ma sens sie porzadnie do tego przygotowac, i od razu wytrawic emblematy, chlapacze i inne duperele.
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Re: Złomnik zbiorowy Adasia.

Postprzez Adas' » czwartek, 26 września 2019, 14:24

Doszly trawione lampy, ale nie jestem do konca przekonany co do ich "lepszosci" i od azu po zdjeciach przebudowalem front na taki jaki byl...

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Re: Złomnik zbiorowy Adasia.

Postprzez toled » czwartek, 26 września 2019, 14:31

Też nie jestem przekonany do tych lamp - strasznie wypukłe się wydają.
Pozdrawiam - Wojtek Bryński
toled
 
Posty: 283
Dołączył(a): piątek, 16 maja 2008, 21:29

Re: Złomnik zbiorowy Adasia.

Postprzez skwarciu21 » niedziela, 16 lutego 2020, 23:21

Zdecydowanie fabryczne lampy są o wiele lepsze. Przydał by się tutaj jakaś aktualizacja, sporo można się od ciebie nauczyć i nabrać inspiracji..
Avatar użytkownika
skwarciu21
 
Posty: 205
Dołączył(a): poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 20:40
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Złomnik zbiorowy Adasia.

Postprzez Adas' » środa, 11 marca 2020, 14:40

Costam sie ruszylo w projekcie Barbie.

Swoim zwyczajem wystrugalem rdze prosto w plastiku…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dlugo sie zastanawialem jak go pordzewiec, te Cadillaki nie rdzewieja zbyt spektakularnie, ot znika 1/3 nadwozia, od spodu jak tu po stronie kierowcy, i wtedy odpada chromowana listwa, ale malo zaciekaja, dlatego po prostu zrobilem znowu wedlug zdjec najgorszego jakiego znalazlem, jednoczesnie probujac zostawic jak najwiecej "miesa" bo calkiem bez progow karoseria traci proporcje…

Kolor tez juz dostal, musze niestety szpachlowac dwa miejsca na juz polakierowanym, ale chyba zrobie z tego "it's not a bug it's a feature"...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Re: Złomnik zbiorowy Adasia.

Postprzez Adas' » wtorek, 25 sierpnia 2020, 10:00

Wlasciwie nie chcialem jej pokazywac zanim nie skoncze (bo mam tyle rozgrzebanych tych aut ze az wstyd), ale jestem ciekaw co inni mysla o dwoch detalach.

Model to gazetkowy Hachette w 1:24, niestety oprocz superowych proporcji (pewnie skanuja te auta) nie grzeszy wspanialoscia, byl nieprawdopodbnie niechlujnie zlozony, czesci nie byly oczyszczone, wszedzie gluty kleju, tu i tam niedomalowane itede. Rozlozylem go na czesci pierwsze, zdarlem grubasny lakier (oni chyba lakieruja te graty proszkowo…), pomalowalem od nowa troche „brudniejszym“ bialym, postarzylem swoim zwyczajem matowiac lakier papierem, tu i tam podpolerowywujac wacikami, i namalowalem rdze jak zwykle dla mnie farbkami Tamiya. Celem byl tym razem nie zlom, a Syrenka ktora z 12-15 lat jest w ciaglej eksploatacji i nocuje „pod chmurka“.

Od siebe dolozylem narazie gumowa uszczelke tylnego blotnika ktora dodaje +100 do realizmu, chlapacze w kratke, tablice rejestracyjne, lipnie nadrukowane listwy boczne z pudelka „odzyskalem“ przez drapanie lakieru, obnizylem tylne zawieszenie, pomalowalem od nowa wszystkie uszczelki szyb (byly tylko nadrukowane od gory, pozatym szyby byly wklejonie z bledem i wystawaly z karoserii), pomalowalem uszczelki kierunkowskazow i tylych lamp, pomalowalem lampy i kilka innych dupereli. Naturalnie bedize malowany jeszcze caly srodek, dostanie wycieraczki i ogolnie jestem z gratem daleko w polu, ale przynajmniej nie zastanawiam sie czy mi kolor pasuje jak w moim duzym Fiacie ktory raz jest akurat, a raz za jaskrawy…

Teraz tak, na wielu zdjeciach Skarpet maja one dolozone takie pierscienie pod kolpaki ze szprychami, z tym ze na prawie wszystkich jakie mam, te szprychy sa proste, a ja w swoich gratach wygrzebalem takie nakladki z Highlight Model Studio do Garbusa, ktore po uprzednim wytloczeniu hochla na gumowej podkladce pasuja idealnie, ale maja szprychy na krzyz. Naturalnie nie moge ani z pewnoscia powiedziec ze moglo tak byc ze ktos sobie takie zalozyl (w realu trzymaja sie tylko na kapslu, takze o ile srednica zewnetrzna sie zgadza to przypasuja) wlasnie takie z Garbusa, ani nie moge powiedziec ze napewno nikt takich nie mial zalozonych, tym bardziej ze tych Garbusowych bylo od groma w roznych wzorach.
Wlasciwie jedyne pytanie to nie czy to jest realistyczne, ale czy to fajnie wyglada?

Tak samo ma sie sprawa z bagaznikiem na dachu. Wedle mnie dodaje kupe detalu, ale zabiera syrence troche ogorkowatosci (niemam na razie tez konceptu na to co na tym dachu moglo by byc).

Zdjecia lipne, ale niemam ta ten moment rozlozonego sprzetu zeby je jakos sensownie postrzelac.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości