Dakar Rally - 1:24 Italeri ESCI

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Dakar Rally - 1:24 Italeri ESCI

Postprzez ADI » sobota, 27 października 2007, 19:09

Witam!

Z uwagi na brak weny, do kończenia Subaru Imprezy i Porsche 962C, postanowiłem rozgrzebać kolejne modele (jak na modelarza przystało :) multum zaczętych, ani jeden nie skończony :mrgreen: )
Będzie to zarazem mój pierwszy temat w tym dziale :D

Do rzeczy więc:
Przygotowuje dwa model na raz, ponieważ są w podobnej kolorystyce, więc podczas malowań, upiekę dwie pieczenie na jednym ogniu :P
Samochody te, to Mercedes G i Range Rover, obydwa z Rajdu Dakar z lat '80

Obrazek
Obrazek


Na pierwszy ogień poszedł Mercedes ponieważ przy nim, trzeba przerobić boki, od przednich drzwi w tył, ponieważ kasta jest uniwersalna i w tym przypadku posiada czworo drzwi, a oryginał z Dakaru miał tylko drzwi przednie.

Pierwszym krokiem było wklejenie zaślepek w miejsce szyb.

Obrazek
Obrazek

Jak widać na zdjęciach, trochę kiepskie ich spasowanie, ale wszystko poprzycierałem i poszpachlowałem pozostałe szczeliny, jak również przerobiłem tylną klamkę na listwę.

Zaraz po szpachlowaniu:

Obrazek

Po szlifowaniu:

Obrazek

Obkleiłem całość i miałem dzisiaj zapodkładować, ale jakoś tak zeszło i tego nie zrobiłem :)
Podkładuje narazie tylko miejsca szlifowane, dla sprawdzenia, czy dana powierzchnia jest dostatecznie równa.
Po niedzieli zapodkładuje i pokaże jak wyszło.


Przepraszam za jakość zdjęć, ale były robione na szybko, podczas pracy nad modelem.
ADI
 

Reklama

Re: Dakar Rally

Postprzez frugoman » sobota, 27 października 2007, 19:16

Projekt ciekawy proszę ja Ciebie :) . Czy mógłbyś napisać coś o modelu Italeri? Zastanawiałem się onegdaj czy go nie kupić i zrobić w wersji cywilnej. Jak z elementami wnętrza, jest tylko wersja "extreme"? Mógłbyś wrzucić fotkę budy?
Avatar użytkownika
frugoman
 
Posty: 233
Dołączył(a): niedziela, 30 września 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dakar Rally

Postprzez modelman » sobota, 27 października 2007, 20:08

Ja bym poprosił o in-box range rovera bo też sie zastanawiam nad nim bo korci mnie na cywila :D tylko tak samo jak frugoman, sie zastanawiam co z wnętrzem i kastą.
modelman
 

Re: Dakar Rally

Postprzez ADI » niedziela, 28 października 2007, 11:54

Fotki in-boxa wrzucę w poniedziałek. Moim zdaniem, da się go przerobić na cywila, gdyż w zestawie jest nawet tylne siedzenie, ale napewno trzeba będzie, wyciąć tylne boczne szyby i szybe tylną. Z resztą, zobaczycie jutro jak to wygląda.
Też myślę o tym, aby kupić po jeszcze jednym modelu, tych dwóch samochodów i zrobić do kompletu, również cywilne wersję. Chociaż, chyba pokuszę się o poszukanie cywilnej wersji Range Rovera firmy Revell-pięcio drzwiowa i z szybami :)
ADI
 


Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości