Land-Rover Delender 110 ( 1:24 oxford )

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Land-Rover Delender 110 ( 1:24 oxford )

Postprzez szpaku86 » wtorek, 1 października 2019, 11:45

Witam

Dziś chciałbym przedstawić mój nowy projekt którym jest kolejny Land Rorove Defender 110... Tym razem powracam do modelowania w skali 1:24.
Podobnie jak poprzednie modele w skali 1:43 prezentowany model wypuściła firma Oxford (NEW DISCAVERY). Jaki jest ich produkt? Powiem bardzo zachowawczo ze w skali 1:24 gotowiec prezentuje się gorzej niż mniejsi bracia... Zobaczcie sami:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A oto jak prezentują się modele w skali 1:24 w porównaniu do 1:43

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Powierzająca się rodzina Defefenderow...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A oto jak wielkościowo wypada 110-atka w porównaniu z np. Peugeotem 206 WRC

Obrazek
Obrazek

Tak wiec prace ruszyły i wczoraj model został rozebrany na części pierwsze:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na chwile obecna największym mankamentem modelu są otwierane przednie drzwi, nierówne i źle osadzone, wiec trzeba będzie je szpachlować i zamontować na stale. Rozebrana kasta moczy się teraz w DOCIE 4.
Ogólnie rzecz biorąc model jest na etapie rozwojowym, w przeciwieństwie do moich poprzednich projektów które miałem obmyślone i rozplanowanie od A do Z. Nie zdecydowałem jeszcze jaki kolor wybrać wiec sugestie mile widziane.
Na dziś to tyle.

Pozdrawiam
Krzysztof
Avatar użytkownika
szpaku86
 
Posty: 347
Dołączył(a): środa, 8 lutego 2012, 17:59

Reklama

Re: Land-Rover Delender 110 ( 1:24 oxford )

Postprzez szpaku86 » wtorek, 8 października 2019, 12:41

Witam

Czas na pierwsza aktualizacje projektu.
Tak prezentuje się karoseria po kąpieli...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Krzysztof
Avatar użytkownika
szpaku86
 
Posty: 347
Dołączył(a): środa, 8 lutego 2012, 17:59

Re: Land-Rover Delender 110 ( 1:24 oxford )

Postprzez szpaku86 » wtorek, 15 października 2019, 15:08

Witam

Dzisiaj kolejna aktualizacja projektu, na początek zakupy:

Obrazek

Książka pomoże w wykonaniu wielu detali, jak choćby zawieszenie modelu.
Następnie prosto z Francji kalki:

Obrazek
Obrazek

Czekam jeszcze na jedna przesyłkę z Australii ale o tym jak już dojdzie...

Na chwile obecna model przeszedł pierwszy szlif;

Obrazek
Obrazek

Forma ogólnie rzecz biorąc wygląda w porządku, aczkolwiek modelowi brakuje masy szczegółów a niektóre z nich trzeba zmienić jak choćby klamki które wyglądaj tragicznie:

Obrazek

Na poniższym zdjęciu widać już prawie usuniętą tylna klamkę, co okazało się nie lada wyzwaniem jak również rozwiercone zawiasy drzwi. Dodatkowo pogłębiłem linie podziału w około drzwi, nie za głęboko ponieważ defender ma tam uszczelki które są prawie równo z karoserią...

Obrazek

Jako ze pomysł na model ma już pierwsze zarysy - zdecydowałem się zrobić Defendera z ostatnich lat produkcji (07 - 16) w miniaturze należało przerobić przednią maskę:

Obrazek

Prace nad maską:

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przeróbka maski pochłonęła ogromną ilość czasu i przyznam ze nie było łatwo prawidłowo wyprofilować to przetłoczenie. Czy wszystko dobrze wyszło okaże się po malowaniu podkładem...
Na koniec kilka przymiarkowych fotek:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Krzysztof
Avatar użytkownika
szpaku86
 
Posty: 347
Dołączył(a): środa, 8 lutego 2012, 17:59

Re: Land-Rover Delender 110 ( 1:24 oxford )

Postprzez PawełMT » środa, 16 października 2019, 13:26

Zapowiada się ciekawie ;o) Kawał autka z tego Land Rovera. ;o)
Avatar użytkownika
PawełMT
 
Posty: 256
Dołączył(a): niedziela, 1 lipca 2012, 02:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Land-Rover Delender 110 ( 1:24 oxford )

Postprzez szpaku86 » piątek, 18 października 2019, 11:34

Witam

Skala trudności rośnie... Patrzę na Defendera i cos mi nie pasuje w masce, wiec wziąłem się za mierzenie i zobaczyłem to:

Obrazek

No wiec wziąłem się za poprawki, kolejan przymiarka, znowu źle (czego już nawet nie chciało mi się fotografować), kolejne poprawki aż w końcu wyszło:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak wiec w końcu wszystko równo się prezentuje ale mając w pamięci zaistniałą sytuacje postanowiłem próbnie pomalować maskę podkładem co by wychwycić resztę niedoskonałości i kolejny dramat... Podczas poprawek i szlifowania przetłoczenia w okolicach łączenia powstały zagłębienia:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak czy inaczej nie poddaje się, ciąg dalszy walki nastąpi...

Pozdrawiam
Krzysztof
Avatar użytkownika
szpaku86
 
Posty: 347
Dołączył(a): środa, 8 lutego 2012, 17:59

Re: Land-Rover Delender 110 ( 1:24 oxford )

Postprzez szpaku86 » środa, 23 października 2019, 14:30

Witam

Dzisiejszą aktualizacje zacznę od fotki zawartości przesyłki która w końcu doszła z Australii:

Obrazek

Napis trafi na maskę modelu i mówiąc szczerze bardzo zależało mi na tym detalu:

Obrazek

A skoro już jestem przy masce to walka trwa nadal... Kolejne szpachlowanie:

Obrazek

Zdjęcie świeżynka wykonane dziś rano, wiec musze odczekać dobę aż szpachla dobrze wyschnie żeby kontynuować prace nad maską...

Jeśli chodzi o prace nad karoseria Defendera to zacząłem akcje ''wielkiego rozwiercania''

Obrazek

Jako ze prezentowany Land Rover ma modułową karoserie, wszystkie jej elementy są właściwie przykręcone do ramy pojazdu. O tym detalu zapomniał producent gotowego modelu, wiec brakuje jakichkolwiek śrub i nitów tak charakterystycznych dla defendera...
Tak wiec kilka fotek z akcji ''wielkiego rozwiercania'':

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie są to jeszcze wszystkie rozwierty na moje nieszczęście... Ciąg dalszy nastąpi...

Pozdrawiam
Krzysztof
Avatar użytkownika
szpaku86
 
Posty: 347
Dołączył(a): środa, 8 lutego 2012, 17:59

Re: Land-Rover Delender 110 ( 1:24 oxford )

Postprzez pawelc » poniedziałek, 4 listopada 2019, 02:04

Fajny warsztat. Nimniej zastanawiam się, czy nie prościej było kupić plastikową 110, np. od Italeri i przerabiać na Defendera (skala modyfikscji tak czy inaczej ma być znacząca z tego co opisałeś)?
Avatar użytkownika
pawelc
 
Posty: 503
Dołączył(a): środa, 2 lutego 2011, 23:12

Re: Land-Rover Delender 110 ( 1:24 oxford )

Postprzez szpaku86 » wtorek, 19 listopada 2019, 13:28

Witam

pawelc napisał:

Fajny warsztat. Nimniej zastanawiam się, czy nie prościej było kupić plastikową 110, np. od Italeri i przerabiać na Defendera (skala modyfikscji tak czy inaczej ma być znacząca z tego co opisałeś)?


Z tego co się orientuję to Italieri wypuszcza tylko land rovera serii 3 i to w dodatku tylko dwu drzwiową, a mi zależało na cztero-drzwiowej 110-siatce z lat 2007 - 2016...

Dziś kilka fotek pokazujących kolejne etapy walki z maską modelu. Dla przypomnienia ostatnio było szpachlowanie:

Obrazek

szlifowanie:

Obrazek

malowane i szlifowanie:

Obrazek

I tak jeszcze ze dwa razy aż w końcu się udało...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie sądziłem ze taki detal tak da mi w kość...

Pozdrawiam
Krzysztof
Avatar użytkownika
szpaku86
 
Posty: 347
Dołączył(a): środa, 8 lutego 2012, 17:59

Re: Land-Rover Delender 110 ( 1:24 oxford )

Postprzez szpaku86 » piątek, 20 grudnia 2019, 11:19

Witam.

Prace trwają. Boczne kierunki zostały usunięte podobnie jak zawias które z czasem dorobie. Zabieg konieczny gdyż zawiasy podczas przymiarek drzwi były w złym miejscu, wiec jak zamontuje przednie drzwi dopasuje zawiasy na odpowiedniej wysokości:

Obrazek
Obrazek

Kolejna rzecz to usunięte tylne lampy, dla porównania najpierw jedna strona:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

I lampy usunięte z obu stron:

Obrazek
Obrazek

Trochę kombinowałem z czego dorobić tylne klosze i odpowiedni rozmiar zapewnia mi części z modelu innej brytyjskiej legendy motoryzacji:

Obrazek

Korki wlewu paliwa z mini maja odpowiedni rozmiar, trzeba je tylko trochę dopracować... To w kwestii lamp stopu i kierunku, jeśli chodzi o przeciwmgielną i wsteczną z pomocą przychodzi polska legenda motoryzacji - Syrena ! Zabawka od mojego Syna Maksa straci przednie kierunki które po przemalowaniu trafią na Defendera (Maks wyraził zgodę wiec odbyło się bez dramatu rodzinnego)... Jeśli chodzi o boczne kierunki z pomocą przychodzą pozostałości po subaru imprezie 2001, kształt nie jest idealny ale efekt bankowo będzie lepszy niżeli malować to co było...

Obrazek

Na koniec dalsze prace z tyłem modelu, mianowicie trzeba zrobić linie podziału oddzielającą tylne drzwi od listwy czego nie zrobił producent modelu, dodatkowo zacząłem usuwać tylne zawiasy bo jednego brakuje a wszystkie musza być podobne... dodatkowo zaślepiłem dziury w drzwiach a kolejnym krokiem będzie szpachlowanie:

Obrazek

Na dziś to tyle, podejrzewam ze będzie to ostatnia aktualizacja przed nadchodzącymi świętami wiec korzystając z okazji życzę wszystkim zdrowych wesołych i przede wszystkim owocnych w prezenty modelarskie święta !

Pozdrawiam
Krzysztof
Avatar użytkownika
szpaku86
 
Posty: 347
Dołączył(a): środa, 8 lutego 2012, 17:59

Re: Land-Rover Delender 110 ( 1:24 oxford )

Postprzez Adas' » piątek, 20 grudnia 2019, 21:21

Ha! Mam kolege który skupuje kazde ilości tych Mini Tamki w kazdej wersji. Kiedyś mi sprzontnał z pod nosa taki zestaw i mówi ze moze mi go odsprzedac za pół ceny ale bez lamp. Okazuje sie ze pasuja do wszelakich angielskich wynalazków...
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Re: Land-Rover Delender 110 ( 1:24 oxford )

Postprzez szpaku86 » wtorek, 28 stycznia 2020, 10:42

Witam

Jak zawsze dziękuje za komentarze !

Po dłuższej przerwie prace ruszyły dalej.
Jak pisałem w poprzednim poście, linia podziału tylnych drzwi zrobiona i kolejne dziury pod nity nawiercone:

Obrazek
Obrazek

Następie zająłem się przednimi drzwiami:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolejny etap, kamień milowy tego projektu to wstawienie drzwi tak aby pasowały...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na koniec szpachlowanie tylnych drzwi:

Obrazek

Teraz czas na kolejne szlifowanie, zobaczymy czy wszystko wyszło jak trzeba...

Na dziś to tyle,

pozdrawiam
Krzysztof
Avatar użytkownika
szpaku86
 
Posty: 347
Dołączył(a): środa, 8 lutego 2012, 17:59

Re: Land-Rover Delender 110 ( 1:24 oxford )

Postprzez szpaku86 » czwartek, 30 stycznia 2020, 10:45

Witam

Dziś kolejna aktualizacja prac, na początek wygląd Defendera po szlifie szpachli:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolejny etap to wstawienie brakujących zawiasów z tylu auta:

Obrazek

Obrazek

Następnie nadszedł czas na przymiarki, wiec poskładałem Defendera by sprawdzić kilka rzeczy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Problem pojawił się z drzwiami od strony kierowcy, mianowicie nie do chodzą do krawędzi dachu...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

No wiec kolejne szpachlowanie... Dodatkowo szpachlowałem przedni grill:

Obrazek

Obrazek

Kolejne przymiarki i problem to przednie lampy modelu które nienaturalnie odstają... widać to już było na samym początku gdy zaczynałem prace nad modelem:

Obrazek

Klosze lamp są zwyczajnie za grube wiec trzeba było je uszczuplić:

Obrazek

Zdjęcie dla porównania podczas prac:

Obrazek

Jedna gotowa:

Obrazek

Obrazek

Obie gotowe (uszczuplone o 0,4mm) i przymiarka grilla, który ku mojemu zaskoczeniu pasuje !

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na dziś to tyle,

Pozdrawiam
Krzysztof
Avatar użytkownika
szpaku86
 
Posty: 347
Dołączył(a): środa, 8 lutego 2012, 17:59

Re: Land-Rover Delender 110 ( 1:24 oxford )

Postprzez szpaku86 » wtorek, 4 lutego 2020, 18:15

Witam

Dziś kolejne etapy prac nad modelem.
Na początek szlifowanie grilla:

Obrazek

Kolejny detal to siatki w nadkolach docięte na wymiar. Siatki pochodzą z citroena xary wrc - zabawki w skali 1;32 do mojego syna...

Obrazek
Obrazek

W międzyczasie do obroki trafiły felgi modelu:

Obrazek
Obrazek

W kole zapasowym wywierciłem dwie śruby gdyż zapas mocowany jest jedynie na trzech. Kolejny etap to lakierowanie:

Obrazek

Następnie do szlifowania i lakierowania trafił dach defendera:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Do lakierni trafiła również maska auta, wiec wiecie już jaki kolor będzie miał defender:

Obrazek
Obrazek

I kolejne przymiarki...:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolejny etap to lakierowanie podkładem karoserii modelu:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I kolejne przymiarki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz czas na poprawki których jest niestety sporo...
Na dziś to tyle.

Pozdrawiam
Krzysztof
Avatar użytkownika
szpaku86
 
Posty: 347
Dołączył(a): środa, 8 lutego 2012, 17:59

Re: Land-Rover Delender 110 ( 1:24 oxford )

Postprzez szpaku86 » czwartek, 6 lutego 2020, 10:20

Witam

A wiec poprawki... Na początek rozwiercone drzwi gdyż nie byłem zadowolony z efektu szpachlowania po usunięciu klamek. dodatkowo poprawione linie podziału i kolejna seria szlifów nadwozia co by wszystko lepiej do siebie pasowało:

Obrazek
Obrazek

Kolejna rzecz to zwężanie słupków z przodu auta gdyż po przymiarce szyby zachodziły na szybę:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Belka dachowa również została uszczuplona. Dziury w drzwiach zalatane, szlify wykonane i model gotowy jest na kolejny etap lakierowania:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Efekt po lakierowaniu:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Krzysztof
Avatar użytkownika
szpaku86
 
Posty: 347
Dołączył(a): środa, 8 lutego 2012, 17:59

Re: Land-Rover Delender 110 ( 1:24 oxford )

Postprzez MesserDesign » czwartek, 6 lutego 2020, 11:06

Bardzo fajnie Ci to idzie. Model też nieczęsto spotykany. Kolorki fajne zestawiłeś ze sobą - dokładki nadkoli też będą czarne?
Avatar użytkownika
MesserDesign

Animal Planet
 
Posty: 1198
Dołączył(a): wtorek, 2 listopada 2010, 21:40

Następna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości