Re: Honda CBR1000RR-R Fireblade Tamiya 1/12

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Honda CBR1000RR-R Fireblade Tamiya 1/12

Postprzez cayman » wtorek, 8 września 2020, 12:22

Na warsztat wszedł kolejny motocykl a mianowicie Honda CBR1000RR-R Fireblade 2020 nowy produkt Tamki i tutaj miłe zaskoczenie czyli nikłe ślady po wypychaczach i tzw. szwy a także przy najmiej w mojej ocenie lepszy w obróbce plastik.

Zgodnie z oryginałem są do wyboru dwie wersje kolorystyczne : Grand Prix Red

Obrazek

wersja : Matte Pearl Morion Black

Obrazek

Wybrałem wersję :Matte Pearl Morion Black chcąc pobawić się przy malowaniu czarnymi kolorami różnych producentów Mr. Hobby ,Gaia, IPP Paints seria Matte, Semi Gloss i Gloss ,które mam na stanie w swojej domowej lakierni a od każdego producenta efekt jest zupełnie inny.

Jako pierwsza do malowania poszła rama. Tamiya zaproponowała malowanie przedniej części ramy kolorem Black metalic ale ja dorobiłem własny kolor czyli czarny semi gloss C92 Mr.Hobby z dodatkiem (dosłownie kropelka z wykałaczki do zębów) White Pearl od IPP Paints.Po pomalowaniu tą mieszanką wypruszyłem z dalszej odległości czarny semi gloss C92 tak aby zgasić efekt perły i nadać ramie lekką porowatość .W świetle dziennym efekt perły niewidoczny a wyłania się dopiero przy oświetleniu sztucznym bądź mocnym słońcu.

Tylną cześć ramy pomalowałem czarnym semi gloss od Gaia Color ,który jest bardziej błyszczący niż C92.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wahacz pomalowany czarnym finishing surfacer 1500 od Mr.Hobby a błotnik czarnym C92. Imitacje przewodów hamulcowych dorobione z Shrink Tube 1,2 mm od Top Studio ,które po opaleniu zapalniczką są cieńsze od przewodów dodanych w zestawie Tamki. Felga pomalowana czarnym połyskiem seria C od Mr.Hobby.

Z zestawowych podpórek , które były przy wahaczu model zsuwał się ze stendera , dlatego też odciąłem te kikutki i wytoczyłem na domowej tokarce nowe takie jak są w oryginale ( średnica tulei 0,9mm a talerzyka 1,8mm). Wytoczenie dwóch sztuk to 40 minut mojej pracy ale koło teraz nie spada. ;o)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To tyle na dzisiaj z efektów moich wypocin
Ostatnio edytowano sobota, 26 września 2020, 11:05 przez cayman, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Piotrek

A kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.
cayman

Carbon Master
 
Posty: 820
Dołączył(a): czwartek, 20 października 2011, 01:30

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Honda CBR1000RR-R Fireblade Tamiya 1/12

Postprzez cayman » piątek, 11 września 2020, 23:20

Teraz przyszła kolej na silnik.Po przejrzeniu fotek referencyjnych dopatrzyłem się paru braków i nieprawidłowości a przede wszystkim złego umiejscowienia linki sprzęgła.

Tak wygląda zestawowo

Obrazek

a tak w oryginale w zupełnie innym miejscu dekla.

Obrazek

Chciał nie chciał wziąłem się do roboty.Z igły lekarskiej 0,8mm stworzyłem wałek a z blaszki fototrawionej cięgło i po sklejeniu w całość kropelką i pomalowaniu czarną emalią wyszło to coć.

Obrazek

Potem przyszedł czas na stworzenie linki sprzęgła.Z pomocą przyszedł drucik 0,3mm ,dwie nakrętki o średnicy 0,8 mm łba od RB Motion i rurka termokurczliwa.

Obrazek

wywierciłem otwór w prawidłowym miejscu , dodatkowo z blaszki dorobiłem mocowanie linki z deklem i jak to mówią ,,Razem do kupy "....

Obrazek

Obrazek

Z lewej strony silnika też dodałem parę brakujących detali .

Obrazek

Obrazek

Teraz można montować silnik w ramę.
Pozdrawiam Piotrek

A kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.
cayman

Carbon Master
 
Posty: 820
Dołączył(a): czwartek, 20 października 2011, 01:30

Re: Honda CBR1000RR-R Fireblade Tamiya 1/12

Postprzez Mr. Headshok » sobota, 12 września 2020, 05:33

Super.
Pozdrawiam,
Tomasz Koebsch
Avatar użytkownika
Mr. Headshok
 
Posty: 1335
Dołączył(a): wtorek, 30 października 2007, 19:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Honda CBR1000RR-R Fireblade Tamiya 1/12

Postprzez cayman » sobota, 12 września 2020, 10:30

Silnik zamontowany ,stender pod koło tylne polakierowany, śrubki zestawowe Tamki zastąpione zamiennikami z zestawów waloryzacyjnych ze Skarbnicy Domowej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Układ wydechowy gotowy do montażu.
Fotka oryginału.

Obrazek

To efekt moich wzmagań modelarskich.

Obrazek
Pozdrawiam Piotrek

A kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.
cayman

Carbon Master
 
Posty: 820
Dołączył(a): czwartek, 20 października 2011, 01:30

Re: Honda CBR1000RR-R Fireblade Tamiya 1/12

Postprzez donalyah00 » sobota, 12 września 2020, 16:14

Pięknie to wygląda! Przede wszystkim sam pomysł aby pobawić się różnymi odcieniami i stopniami połysku czerni jest rewelacyjny. Będę się przyglądał z dużym zaciekawieniem.
Pozdrawiam, Marek
--
La tête américaine.
Avatar użytkownika
donalyah00
 
Posty: 898
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 13:54
Lokalizacja: WRO

Re: Honda CBR1000RR-R Fireblade Tamiya 1/12

Postprzez cayman » niedziela, 13 września 2020, 21:20

Kolejny etap to układ wydechowy i układ chłodzenia silnika.

W osłonie przedniej baku paliwowego otworzyłem lufty powietrzne.

Obrazek

Układ wydechowy i układ chłodzący silnika zamontowany.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Piotrek

A kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.
cayman

Carbon Master
 
Posty: 820
Dołączył(a): czwartek, 20 października 2011, 01:30

Re: Honda CBR1000RR-R Fireblade Tamiya 1/12

Postprzez cayman » sobota, 26 września 2020, 10:17

Kolejny etap to przednia zawiecha.

W układzie hamulcowym poprawiłem przewody hamulcowe a mianowicie z rurki stalowej (igła lekarska 11mm średnicy) dorobiłem końcówki przewodów hamulcowych które są przykręcane do zacisków hamulcowych.

Obrazek

Obrazek

Kierownica poskładana z dorzuconymi od siebie paroma dodatkami .

Obrazek

Dodałem przewód idący do czujnika ABS i jak to mówią Niemce ,,zusammen do kupy"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i Czarna Strzała stanęła na kołach .

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Piotrek

A kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.
cayman

Carbon Master
 
Posty: 820
Dołączył(a): czwartek, 20 października 2011, 01:30


Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości