Budowa crawlera dla laika - porady

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Budowa crawlera dla laika - porady

Postprzez chinol25 » sobota, 16 grudnia 2023, 19:44

Siemanko. Znajomy dał mi takie autko jak na zdjęciach załączniku aby je ożywić. Z racji iż znajomy jest kompletnym laikiem w RC a autkiem będą się bawić głównie dzieci chciałbym aby jego obsługa była jak najprostsza. Do tej pory poczyniłem już pewne kompletacje. Co do aparatury z racji iż jest to crawler z dwiema osiami skrętnymi to w wyniku długich poszukiwań i obserwacji wybrałem Flysky GT-5 gdyż obsługuje funkcję Crawl. Mam zagwozdkę odnośnie doboru pakietu Lipo chodzi o pojemność. W crawlerze siedzą dwa silniki Truck Puller 2 ,które według informacji zdobytych w necie obsługują max. do 12V (niestety oryginalne numery na silnikach zamazane) (tabliczka z neta poniżej w załączniku) ,więc myślałem wykorzystać maksymalny ich potencjał i dać pakiet Lipo 3S tylko pytanie jaka pojemność, bo silniki razem ciągną podczas jazdy jakieś 2-3A. Myślałem nad pakietem 3S 4000mAh 65C od CNHL z serii Black (ponoć białą jest zła) (słyszałem ,że to najlepsze pakiety na rynku. A wy co sądzicie?). Czy nie będzie on przesadą pojemnościowo?) Jeżeli tak to jaki wsadzić? Regiel jaki wykombinowałem to YS-60A-RTR. Obsługuje do 60A ,więc tutaj jest aż nadto a nawet starczy do ewentualnych modyfikacji. Dodatkowo chcę zamontować buzzer z wyświetlaczem aby informować o rozładowanej baterii. Pytanie poniżej jakiego napięcia na celę nie wolno schodzić? Słyszałem ,że poniżej 3V nie wolno schodzić. Gdzieś indziej znowu ktoś mówił,że 3,3V to minimum. Jak to w końcu jest? Pytanie jeszcze odnośnie samego użytkowania. Np. jeżeli znajomy nie wyjeździ pakietu do końca to co ma zrobić? Zostawić w takim stanie czy wrzucić do ładowarki i dać w tryb storage? Jak to jest z pakietami naładowanymi na full? Jak długo można je w takim stanie przechowywać? Czy może lepiej jak długo nie będą używane podłączyć je do ładowarki i dać w tryb storage? Co sądzicie o moich propozycjach elementów do ożywienia tegoż crawlera? Może macie własne sugestie? Proszę o info. Pozdrawiam
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
chinol25
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota, 16 grudnia 2023, 19:31

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Budowa crawlera dla laika - porady

Postprzez Rafal » niedziela, 17 grudnia 2023, 01:24

Hej,

To forum plastikowe.

Na lepszą odpowiedź możesz liczyć tu: https://pfmrc.eu/forum/13-modele-l%C4%8 ... zkutnicze/
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09


Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości