Porsch 956 C ''Jagermeister'' S. Bellof 1:24 Revell

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Porsch 956 C ''Jagermeister'' S. Bellof 1:24 Revell

Postprzez szpaku86 » sobota, 17 października 2015, 20:41

Witam !

Przed prezentacja modelu tradycyjnie krótki wstęp...

Stefan Bellof

Początek lat 80-tych to okres wielkich zmian w motor sporcie. Nowe przepisy zezwalały formule 1 stosowanie turbo sprężarek, w rajdach wprowadzono napęd 4x4 tworząc później grupę B, natomiast w wyścigach torowych zredukowano grupy od 1 do 6 tworząc nowe przejrzystsze przepisowo dywizje jak np. grupa A i C.
Świetnym przygotowaniem do startów w grupie C, lidze samochodów prototypowych, mogło pochwalić się Porsche wprowadzając następcę modelu 936.
Rok 1982 to początek fali sukcesów w wyścigach długodystansowych dla Porsche i kierowców zasiadających za ich kierownica, takich jak Derek Bell i Jacky Ickx, którzy wygrali 24 godzinny wyścig Le Mans w rok debiutu modelu 956.

Obrazek

W 1983 Porsche zrekrutowało w swoje szeregi niemieckiego kierowcę imieniem Stefan Bellof. Dwudziestopięciolatek w bardzo szybko zaadoptował się do samochodu który z łatwością osiągał prędkości przewyższające 350km/h i w krótkim czasie zaczął wygrywać z kolegami z zespołu.

Obrazek

Agresywny, bezkompromisowy, szybki - tak w skocie można opisać styl jazdy Belofa dzięki czemu Niemiec odnosił sukcesy jak również ulegał wypadkom...
Niewątpliwie jednym z największych osiągnieć Belofaf które zapisały się w historii motor sportu było pokonanie północnej pętli toru Nurbergring czyli słynnego Nordschleife z czasem 6:11,13 co czyni go jedynym w historii człowiekiem, który przejechał okrążenie starego toru ze średnia prędkością większą niż 200 km/h.

Rok 1984 przyniosły Tytuł Mistrza Świata w wyścigach długodystansowych oraz Mistrzostwo w DRM w zespole Brun Motorsport. W tym samym czasie Bellof zwrócił swoja uwagę ze strony zespołów formuły 1. Pomimo pomyślnych testów z McLarenem który korzystał w owym czasie z jednostek napędowych Porsche, nie było dla niego miejsca w tym teamie a podpisanie umowy z Brabhamem i ATS-u które korzystało z silników BMW było blokowane przez Porsche.
Dlatego tez Stefan podpisał krótkoterminową umowę z Tyrrellm używającym jeszcze wolnossących v 8-ósemek.

Obrazek
Obrazek

W Roku 1985 Niemiec rozwiązał umowę z fabrycznym Porsche kontynuując jazdę w zespole Brun Motorsport w DRM i Mistrzostwach Świata skupiając się głownie na startach w formule 1. W rezultacie w sezonie 86 Bellof miał zasiąść za kierownicą Ferrari wiec nie powinien dziwić fakt iż wielu dopatrywało się w nim pierwszego Niemieckiego mistrza królowej sportów motorowych.
Niestety podczas jednej z eliminacji Długodystansowych Mistrzostw Świata na torze Spa-Francorchamps Bellof uległ tragicznemu w skutkach wypadkowi.
Na 78 korzeniu wyścigu Spa 1000 Stefan walczył z byłym kolega zespołowym Jackym Ickxem jadącym Porsche 962 (młodsza nowsza wersja 956) i próbował wyprzedzić Belga w zakręcie Eau Rouge, w rezultacie obydwa samochody z pełną prędkością uderzyły w bandę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wypadek został zarejestrowany przez kamerę z Porsche Jackyego Ickx:

https://www.youtube.com/watch?v=ZgtZe-iQH1U

Przez ponad 10 minut służby ratunkowe próbowały wyciągnąć kierowcę z rozbitego samochodu. Oficjalny komunikat podawał iż Stefan Bellof zmarł w drodze do szpitala.
Tragiczna śmierć i ogromna strata dla sporu.

Obrazek

Model

Model który zbudowałem to miniatura Porsche 956 C którym Bellof tryumfował w serii DRM a dokładniej chciałem odwzorować auto z wyścigu Norisring z 1984 w którym to Stefan startował z pierwszej pozycji lecz wyścig ukończył na 3 miejscu.
Prace nad modelem przebiegały bez większych problemów po za spasowaniem przedniej szyby. Efekt końcowy jak dla mnie jest bardziej niż zadawalający, linia 956 jak dla mnie jest ponadczasowa a pomarańczowy kolor dodaje uroku.
Jest to mój pierwszy model samochodu z tej serii wyścigowej i musze przyznać ze to największy a przy tym najniższy model w skali 1:24 jaki zbudowałem...
Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Was do oglądania i oceny Mojej pracy:

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolegów bardziej zainteresowanych powstawaniem projektu zapraszam na stronę warsztatowa http://www.modelowanie.fora.pl :

http://www.modelowanie.fora.pl/auta-spo ... ,2564.html

Pozdrawiam
Krzysztof Szpakowski
Avatar użytkownika
szpaku86
 
Posty: 347
Dołączył(a): środa, 8 lutego 2012, 18:59

Reklama

Re: Porsch 956 C ''Jagermeister'' S. Bellof 1:24 Revell

Postprzez Przemysław Szymczyk » sobota, 17 października 2015, 21:23

Przepiękny! :)
Pozdrawiam, Przemek

Obrazek
Avatar użytkownika
Przemysław Szymczyk
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 12:24

Re: Porsch 956 C ''Jagermeister'' S. Bellof 1:24 Revell

Postprzez PiterATS » sobota, 17 października 2015, 21:30

Ostatnie zdjęcie- klasyk :mrgreen: Dzięki za historię i kilka zdjęć referencyjnych, bo mam ten model w planach, w bliższej przyszłości ;o)
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 800
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porsch 956 C ''Jagermeister'' S. Bellof 1:24 Revell

Postprzez Dorotka » niedziela, 18 października 2015, 06:15

Świetny! I kolejny przyczynek do tematu, że z Revella nic się da zrobić... Gratulacje!

8-)
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: Porsch 956 C ''Jagermeister'' S. Bellof 1:24 Revell

Postprzez Slash » niedziela, 18 października 2015, 15:15

Bardzo ładny i się podoba. Brakuje mi foteczki pokazującej czy tam z tyłu schowane jest coś ciekawego.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Porsch 956 C ''Jagermeister'' S. Bellof 1:24 Revell

Postprzez STI22B » wtorek, 20 października 2015, 17:57

Co to dużo pisać, modelik wykonany w expresowym tempie, ale co trzeba podkreślić podwójną grubą kreską jakość miniatury jest wprost proporcjonalna do szybkości wykonania.

Brawo Krzychu za kolejny nietuzinkowy model, który za pewne przyciągnie do modelarstwa kolejne osoby.

Pozdrawiam
Projekty na warsztacie:

Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
STI22B
 
Posty: 243
Dołączył(a): niedziela, 12 lipca 2009, 22:55
Lokalizacja: Hecznarowice, koło Bielska-Białej

Re: Porsch 956 C ''Jagermeister'' S. Bellof 1:24 Revell

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 20 października 2015, 18:38

Śliczny model i wspaniałe zdjęcia.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9985
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Porsch 956 C ''Jagermeister'' S. Bellof 1:24 Revell

Postprzez Adas' » wtorek, 20 października 2015, 18:47

Jest moc. Bardzo podoba mi sie lakier i czystosc malunku. Mniej wycieraczka. Zrobienie jej z kawalkow jakichs drucikow, cyny i kawalka gumki dodalo by mnostwo lekkosci i "realu". Na zdjeciach jest strasznie prominentna. Warto pomeczyc ten maly detal.
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 725
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: Porsch 956 C ''Jagermeister'' S. Bellof 1:24 Revell

Postprzez szpaku86 » środa, 21 października 2015, 10:23

Witam !

Bardzo cieszy fakt ze model się podoba dlatego tez dziękuje za Wasze komentarze.

Adas' napisał

Jest moc. Bardzo podoba mi sie lakier i czystosc malunku. Mniej wycieraczka. Zrobienie jej z kawalkow jakichs drucikow, cyny i kawalka gumki dodalo by mnostwo lekkosci i "realu". Na zdjeciach jest strasznie prominentna. Warto pomeczyc ten maly detal.


W przypadku tego modelu dałem co fabryka dala, wzbogacając jedynie wycieraczkę o przewód od spryskiwacza. Ale spokojnie, mam w planach jeszcze jedna 956 w barwach Rothmansa produkcji Tamiyi a nie jak w tym przypadku Revlla. Co za tym idzie do modelu zastosuje zestaw dodatkowych blaszek gdzie z tego co widziałem dołożono lepsze ramie wycieraczki. Niemniej dziękuję za cenna rade !

Pozdrawiam
Krzysztof
Avatar użytkownika
szpaku86
 
Posty: 347
Dołączył(a): środa, 8 lutego 2012, 18:59

Re: Porsch 956 C ''Jagermeister'' S. Bellof 1:24 Revell

Postprzez posejdon » poniedziałek, 26 października 2015, 13:53

Po prostu piękny! Jak zawsze u Ciebie z resztą. Lakierek leży wspaniale. Fajne te taśmy na lampach.

Pewnie to kłopot ale czy mógłbyś wrzucić jego fotkę z jakimś WuRCem? Jak one się maja do siebie wielkościowo? Przyznam, że zaciekawiło mnie Twoje stwierdzenie, że to największy Twój model. Zawsze sądziłem, że te szuflady są relatywnie małe.

Slash napisał(a):Brakuje mi foteczki pokazującej czy tam z tyłu schowane jest coś ciekawego.

Mi też brakuje :) . Podejrzewam, że jest tam pusto i tylko silnik/napęd wisi w głębi. A może jakiś dyfuzorek? Choć to chyba jeszcze za wcześnie.

EDIT: Już wiem - tam jest skrzynia.
Avatar użytkownika
posejdon
 
Posty: 876
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 16:05
Lokalizacja: Bródno

Re: Porsch 956 C ''Jagermeister'' S. Bellof 1:24 Revell

Postprzez szpaku86 » wtorek, 27 października 2015, 19:32

Posejdon napisał:

Pewnie to kłopot ale czy mógłbyś wrzucić jego fotkę z jakimś WuRCem?


Żaden kłopot... Zgodnie z prośbą kilka fotek z autem WRC:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeśli ktoś kiedyś myślał ze samochody rajdowe maja duże spojlery to był w wielkim błędzie patrząc na powyższe zdjęcia...

Nawet na tle swoich młodszych wyścigowych braci oznaczonych cyframi 911 model 956 jest bardzo niskim i szerokim samochodem:

Obrazek

W rzeczywistości gdy stałem i cykałem zdjęcia 956-stce to samochód sięgał mi do pasa, a prawda jest taka ze do wysokich ludzi się raczej nie zaliczam (trochę ponad 170cm...)

Obrazek

Odnośnie tego co kryje się za tylna siatka modelu to bez sciemy powiem ze nic... Revell się nie postarał a mi było szkoda przeszczepiać części z modelu tamiyi zważywszy na to iż będę robił w przyszłości jeszcze jedna 956 w barwach Rothmansa.

Jeszcze raz dziękuję za komentarze i zainteresowanie modelem !

Pozdrawiam
Krzysztof
Avatar użytkownika
szpaku86
 
Posty: 347
Dołączył(a): środa, 8 lutego 2012, 18:59

Re: Porsch 956 C ''Jagermeister'' S. Bellof 1:24 Revell

Postprzez Gadas_75 » środa, 25 listopada 2015, 19:33

Bardzo, bardzo mi się podoba.

Pogłębiałeś linie podziału?

.
Na warsztacie: W123
Pozdrawiam
Adam
Avatar użytkownika
Gadas_75
 
Posty: 117
Dołączył(a): piątek, 3 grudnia 2010, 14:59


Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości