Ferrari 250 GTO 1/24 Revell

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Ferrari 250 GTO 1/24 Revell

Postprzez toled » wtorek, 19 stycznia 2016, 16:45

Pracując przy tym modelu zakochałem się w Ferrari. Z utęsknieniem czekam na model 250 SWB, który może wyjdzie od Revella. Waloryzowany dodatkami Hobby Design.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam - Wojtek Bryński
toled
 
Posty: 283
Dołączył(a): piątek, 16 maja 2008, 22:29

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Ferrari 250 GTO 1/24 Revell

Postprzez karambolis8 » środa, 20 stycznia 2016, 11:13

Super :super: Parę miesięcy polowałem na fototrawione felgi do Revella albu Fujimi, ale nie trafiłem. A bez nich robić ten model to krzywda dla oczu ;) Koła troszkę "terenowe", ale to wina Revella. Maska słabo spasowana i przydało by się sprawdzić geometrię ;) Ogólne wrażenie bardzo dobre. Model wykonany z widoczną dbałością, bardzo czysty. Wrzuć trochę więcej zdjęć, bo pod maską ewidentnie coś jest, a prezentujesz nam tylko pokrywę ;) We wnętrzu dzieje się chyba też coś więcej, niż samo "prosto z pudła".
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Re: Ferrari 250 GTO 1/24 Revell

Postprzez toled » środa, 20 stycznia 2016, 12:51

Jak z felg od Revella ściągniesz fabryczny chrom i pomalujesz Alcladem, to jest naprawdę dobrze ;-) Fujimi moim zdaniem ma gorsze felgi i dlatego wybór padł na Revella.
Maska jest okej, moja wina - nie dobiłem jej do środka ;-)
Koła - powinny się same wyprostować ;-) Jak nie, to poluzuje śrubki na zawieszeniu.
Dla porównania chce też zrobić 250-kę od Fujimi.

Jeszcze mam jedno robocze foto komory silnika:
Obrazek
Pozdrawiam - Wojtek Bryński
toled
 
Posty: 283
Dołączył(a): piątek, 16 maja 2008, 22:29

Re: Ferrari 250 GTO 1/24 Revell

Postprzez karambolis8 » środa, 20 stycznia 2016, 13:31

No widzisz, wiedziałem, że w silniku jest coś fajnego :) A wracając do felg, to byłem przekonany, że to fototrawione.
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Re: Ferrari 250 GTO 1/24 Revell

Postprzez MesserDesign » środa, 20 stycznia 2016, 18:30

Tak jak autor napisał - jak zmyje się chrom, to te felgi są naprawdę niezłe. Na dodatek sposób ich montażu pozwala na zachowanie efektu 3D każdej ze szprych - a to duży plus.
Modelik fajny - miałem taki z zestaw z blaszkami i kołami KA delux i ... sprzedałem :(

Jedyne co mi nie pasuje to końcówki wydechu - strasznie grubościenne. Może dałbyś radę jeszcze je pocienić?

Pozdrawiam
MesserDesign
Avatar użytkownika
MesserDesign

Animal Planet
 
Posty: 1198
Dołączył(a): wtorek, 2 listopada 2010, 22:40

Re: Ferrari 250 GTO 1/24 Revell

Postprzez toled » środa, 20 stycznia 2016, 21:07

Właśnie się nad nimi zastanawiałem, czy aby nie zastąpić ich jakimiś dedykowanymi. Ewentualnie samemu coś wyskrobać ;-)
Pozdrawiam - Wojtek Bryński
toled
 
Posty: 283
Dołączył(a): piątek, 16 maja 2008, 22:29

Re: Ferrari 250 GTO 1/24 Revell

Postprzez Coppercat » środa, 20 stycznia 2016, 21:16

Model faktycznie piękny 8-)
Kiedyś go zrobię. Może nawet nie jeden :idea:
Na rynku jest sporo dodatków do niego (i podobnych modeli innych firm).
Koła można kupić fototrawione z toczonymi obręczami. Wychodzą naprawdę fajnie (próbowałem :twisted: )
Najlepiej kupić je bezpośrednio u producenta (KA-Models).
Obejrzeć można tutaj.
U Lawrece'a można kupić podobne felgi do F250 Italeri, Academy (SWB) czy Fujimi. Podobne są do 250TR.
Tanie nie są :cry: . Około 25 $

Jest też zestaw HD, ale ciężko go dostać. Cena podobna ....
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa


Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości