ZŁY-131, ICM, 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

ZŁY-131, ICM, 1:35

Postprzez Nacktgeboren » środa, 18 lutego 2015, 16:14

Jak przystało na lotniczego zatwardzialca popełniłem model ciężarówki. Jest to ZiŁ-131 z zestawu ICM (1:35). Początkowo miałem zamiar zrobić go wprost z pudła, tylko dla relaksu i oderwania od prac nad IŁ-em 14, ale błąkając się po Internecie natrafiłem na hasło "Bieszczadzkie monstra". Temat spodobał mi się na tyle, by dokonać paru modyfikacji fabrycznego zestawu. Z efektów około półrocznych prac jestem zadowolony, z tym, że po obejrzeniu zdjęć doszedłem do wniosku, że muszę jeszcze poprawić uszczelkę przedniej szyby. Na żywo wygląda to całkiem dobrze, a na fotkach już nie bardzo. Sam zestaw jest całkiem fajny, ale ma parę denerwujących mankamentów, w szczególności tylną szybę, która o ile mieści się w przeznaczonym na nią otworze, to zupełnie nie pasuje (jest płaska, gdy tylna ściana kabiny delikatnie wypukła). To jest właśnie powód, dla którego w modelu zamiast niej wstawione są kawałki blachy - w prawdziwym samochodzie do przewozu drewna w ciężkim terenie nikt nie zawracałby sobie głowy łataniem dziury po wybitej szybie. Cała reszta na mój gust w miarę trzyma się realiów. Chyba ;o)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zło zawsze zwycięża, bo dobro jest głupie.
http://grim-jester.deviantart.com/
Avatar użytkownika
Nacktgeboren
 
Posty: 675
Dołączył(a): niedziela, 2 czerwca 2013, 09:14
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Re: ZŁY-131, ICM, 1:35

Postprzez Slash » środa, 18 lutego 2015, 18:10

Fajowski. Kolorek ładniutki. Na niektórych fotkach koła wyglądają jakby błoto zamieniało je w pacyny błota, ale to nie aż taki problem ;o)
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: ZŁY-131, ICM, 1:35

Postprzez piotr dmitruk » środa, 18 lutego 2015, 19:02

Fajny! Z czego błoto?
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9985
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ZŁY-131, ICM, 1:35

Postprzez Nacktgeboren » środa, 18 lutego 2015, 20:24

Jeśli chodzi o błoto - poszedłem po najlżejszej linii oporu - Europe Dry Mud od MIG-a, na to Earth Effects i trochę Wet Effects. Początkowo miałem zrobić błoto samodzielnie - emalia + gips. Potem przemyślałem ile czasu mam do dyspozycji i odpuściłem, zwłaszcza, że w ogóle nie planowałem by model był tak pracochłonny. Główny problem z błotem jest taki, że skutecznie zamaskowało całą robotę jaką włożyłem w łańcuchy. Trudno się mówi, podoba mi się i tak ;o)

Slash - kolor to autentyk, wzorowałem się głównie na ZiL-e o takim właśnie kolorze szoferki. Większość ciężarówek, które widziałem na zdjęciach to auta z wojska, więc wszystkie w depresyjnej, zgniłej, zieleni. Ten się wyróżniał, więc wziąłem go na wzór.
Zło zawsze zwycięża, bo dobro jest głupie.
http://grim-jester.deviantart.com/
Avatar użytkownika
Nacktgeboren
 
Posty: 675
Dołączył(a): niedziela, 2 czerwca 2013, 09:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZŁY-131, ICM, 1:35

Postprzez marder » środa, 18 lutego 2015, 20:54

Obrazek
Rafał B - Entuzjasta HIPS-u
marder
 
Posty: 648
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 20:44
Lokalizacja: Kraków

Re: ZŁY-131, ICM, 1:35

Postprzez pawelc » wtorek, 24 lutego 2015, 19:13

Fajny model! Ta tematyka od dawna chodzi mi po głowie, tyle że w 1:72. Może podejmiesz się "załadowania go". Wtedy będzie idealnie :mrgreen:

koła wyglądają jakby błoto zamieniało je w pacyny błota


Taki sport... :P

Obrazek
Avatar użytkownika
pawelc
 
Posty: 503
Dołączył(a): czwartek, 3 lutego 2011, 00:12

Re: ZŁY-131, ICM, 1:35

Postprzez Nacktgeboren » wtorek, 24 lutego 2015, 21:04

Dzięki :)
Początkowo planowałem zawalić go drewnem, nawet porobiłem drewniane palety kładzione na ramie, ale ostatecznie stwierdziłem, że zostaje jak jest. Ładunek zbyt dużo by zasłonił, bardziej pasowało mi pokazać "niuanse" tej rurowej konstrukcji.
Zło zawsze zwycięża, bo dobro jest głupie.
http://grim-jester.deviantart.com/
Avatar użytkownika
Nacktgeboren
 
Posty: 675
Dołączył(a): niedziela, 2 czerwca 2013, 09:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZŁY-131, ICM, 1:35

Postprzez monsterdark620 » niedziela, 28 lutego 2016, 10:00

Wszystko pięknie, pomysł z błotem bardzo ciekawy, tylko uważam , że skoro zrobiłeś go bez obciążenia to koła powinny być pod lekkim kątem do środka.
Tak miały też między innymi Mazy i Tatry. Chodziło o to, że po załadowaniu dużej ilości ładunku koła na osiach "prostowały się", a nie jak zakładano, że pojazd po prostu się "rozkraczy". :lol: Zresztą bardzo dobrze widać to na załączonym przez Ciebie zdjęciu w realu.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
monsterdark620
 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela, 12 stycznia 2014, 22:48
Lokalizacja: Rzym

Re: ZŁY-131, ICM, 1:35

Postprzez Adam » niedziela, 28 lutego 2016, 14:14

Bardzo ładny. Błoto wygląda bardzo naturalnie.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZŁY-131, ICM, 1:35

Postprzez wrzucnaluz » poniedziałek, 29 lutego 2016, 12:16

Mi się strasznie podobają wgniecenia w karoserii :->
wrzucnaluz
 
Posty: 40
Dołączył(a): czwartek, 18 lutego 2016, 21:39


Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości