LAND ROVER 1/24 ITALERI

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

LAND ROVER 1/24 ITALERI

Postprzez ROMAN » sobota, 12 lutego 2011, 22:06

Witam.
Przedstawiam koniec zmagań z tym warsztatem http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=21&t=12263 puki model się nie rozleci bo jego jakość pozostawia dużo do życzenia a ponieważ elementy sklejane na siłę zaczynają pracować więc fotki puki cały jest :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego oglądania ;o) Będzie kontrowersyjnie, wiem.
Ostatnio edytowano sobota, 12 lutego 2011, 22:38 przez ROMAN, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Reklama

modele polskich samolotów

Re: LAND ROVER 1/24 ITALERI

Postprzez rollingstones » sobota, 12 lutego 2011, 22:17

Takie działanie wymaga wielkiej odwagi -tobie jej nie zbrakło - gratuluję
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: LAND ROVER 1/24 ITALERI

Postprzez uki761 » sobota, 12 lutego 2011, 22:20

Piękny pączuś ale bez "cukru pudru" był smaczniejszy. Moim zdaniem "przesłodziłeś" i stracił dla mnie smak.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 19:07
Lokalizacja: poznań

Re: LAND ROVER 1/24 ITALERI

Postprzez daddycustomizer » sobota, 12 lutego 2011, 22:24

Mam dokładnie to samo uczucie co uki. Gdyby nie biała posypka na nim, byłby idealny. Ważne że Tobie się podoba, gratulacje
daddycustomizer
 
Posty: 215
Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 13:02

Re: LAND ROVER 1/24 ITALERI

Postprzez Macio4ever » sobota, 12 lutego 2011, 22:32

Jak go złożyleś do kupy i lekko ubrudziłeś wyglądał naprawdę OK. Teraz moim zdaniem przesadne użycie brudzeń, śniegu i innych dodatków spowodowały efekt chyba odwrotny od zamierzonego tzn model jest mniej atrakcyjny wizualnie.
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: LAND ROVER 1/24 ITALERI

Postprzez ROMAN » sobota, 12 lutego 2011, 22:36

Dzięki za dobre słowo.
Wiem, ale Italerka wyprodukowała go z plastiku który był bardzo złośliwy i koślawy i z czasem zaczęło się to mścić. Pozatym od samego początku ciążyło na tym pojeździe spojrzenie, że to autko aluminiowe nie stalowe. Inna sprawa, że chciałem zobaczyć i przekonać się jak ten pojazd wygląda w warunkach zimowych. To trochę poligon debiutancki w dziale motoryzacyjnym. Poszedłem na całość bez kompromisów. Na modelu testowałem wszelkie techniki a obraz który widzicie to efekt. Przepracowałem go, wiem, ale jak się nie powalczy to się nie zrozumie.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: LAND ROVER 1/24 ITALERI

Postprzez spiton » sobota, 12 lutego 2011, 22:40

Kiedyś rollingstones robił Tygrysa. Smarował po nim i smarował. Na każdym etapie wyglądał świetnie, ale Seba brnął dalej, oblepiając go kolejnymi warstwami "historii". Trzeba mieć potężne jaja, żeby tak postępować. Bo przecież każdy kolejny etap to ryzyko, że się spieprzy.
Efekt oczywiście GENIALNY.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: LAND ROVER 1/24 ITALERI

Postprzez shivadog » sobota, 12 lutego 2011, 22:43

Według mnie zdjęcia psują efekt.
Ten bajer tu zupełnie nie działa. W tle masz słoneczny zimowy dzień, co kontrastuje z samochodem wyglądającym jak w trakcie zamieci. Tu lepiej wyglądałoby zdjęcie "ala noc" (punktowo oświetlony, wyłaniający się z mroku), ewentualnie z tłem białym lub prawie białym.
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: LAND ROVER 1/24 ITALERI

Postprzez ROMAN » sobota, 12 lutego 2011, 23:03

Może i masz rację. Kiedyś dawno temu robiąc zdjęcia w plenerze czekałem na słońce. Podobało mi się to i taka była moda przekazu. Dziś zauważyłem by zbudować nastrój trzeba czekać na dzień pochmurny a nawet burzowy. W przypadku fotografi tego pojazdu było wiele zdjęć i w tej samej chwili co KingTigera, ale większość odpadła bo syn mi czułość w aparacie przestawił czego nie zauważyłem i wyszły placki barwowe.
Kinga fotografowałem w warunkach zachmurzonego wczesnego poranka gdy jeszcze szron był na drzewach. Zdjęcia Rovera są powtórką zdjęć porannych ale już słoneczko wyszło i klimat szlag trafił. Ale model Rovera stoi na półce i słysze jak strzela klejenie więc pewnie się rozleci więc zdjęcia są końcowe z jego historii. Może przestarzały klej, może praca plastiku. Zbyt wiele na nim pierdół bym z nim powtórnie walczył.

Pod względem zabawy w fotografowanie modeli jestem troszkę wariat ale już dziś mniejszy bo kiedyś wstawałem 0 4 lub 5 nad ranem by uzyskać odpowiednie oświetlenie i klimat do fotografowania swoich skorup

Obrazek

Obrazek

pozdrawiam
Ostatnio edytowano niedziela, 13 lutego 2011, 00:42 przez ROMAN, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: LAND ROVER 1/24 ITALERI

Postprzez levee » niedziela, 13 lutego 2011, 00:15

Rewelacja! Ten model powinien mieć przynajmniej dwie galerie -przed i po "zamieci".
Ośnieżenie moim zdaniem wcale nie przesłodzone, no może na masce trochę za dużo. Szkoda też, że nie ma śladów opuszczenia pojazdu przez kierowcę (klamka i jej pobliże, krawędź drzwi).
ROMAN napisał(a):Ale model Rovera stoi na półce i słysze jak strzela klejenie (...)
To odgłosy topniejącego śniegu i stygnącego silnika :->
levee
 
Posty: 313
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 12:07


Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości