VW Type 2 Delivery Van (1967) Hasegawa 1:24

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: VW Type 2 Delivery Van (1967) Hasegawa 1:24

Postprzez daddycustomizer » wtorek, 5 kwietnia 2011, 20:31

Model niesamowity, nie widzę błędów. Jedyny błąd jest przy zdjęciach na tle zwykłej szosy, bo Twój asfalt ma połysk.
daddycustomizer
 
Posty: 215
Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 13:02

Reklama

Re: VW Type 2 Delivery Van (1967) Hasegawa 1:24

Postprzez siara1939 » środa, 6 kwietnia 2011, 00:07

Jeszcze raz dziekuje.
Fajna sprawa te cywile, podoba mi sie w takim modelarstwie to, ze nie jestesmy zwiazani konkretnym egzemplarzem ze zdjecia i otwiera to szerokie pole do popisu jezeli chodzi o wizje modelu.
Podoba mi sie do tego stopnia, ze moze popelnie jeszcze jeden wkrotce. Tym razem pojazd mniej styrany zyciem.

Adam napisał(a):Wkomponowanie modelu w zdjęcia plenerowe bardzo mi się podoba i jedno co proponował bym zmienić to przesunięcie głębi ostrość badziej do tyłu a nie tuż za modelem.
Adam


Zdjecia robilem na maksymalnych dla mojego aparatu ustawieniach - F32. Wiecej moj aparat nie wyciaga.
Niestety w terenie nie moge kozystac z programu Helicon Focus, bo trzeba miec aparat podpiety USB do komputera, aby stopien przesuniecia ogniskowej byl staly. Jezeli nie jest staly, to na zdjeciach moga pojawic sie artefakty. A poza tym trzeba manualnie zmieniac ogniskowa, co wiaze sie z ryzykiem poruszenia aparatem. A wiadomo- to rujnuje cala serie zdjec.
Moglbym oczywiscie wziasc laptop ze soba, ale taszczyc 2 tripody, podstawke, model, plecak i laptopa ze soba, to juz lekka przesada. :D
Dlatego tez zdjecia sa jakie sa- mi osobiscie do taki sposob fotografowania w terenie pasuje, traktuje tlo jako scene, na ktorej odbywa sie spektakl.

daddycustomizer napisał(a):Model niesamowity, nie widzę błędów. Jedyny błąd jest przy zdjęciach na tle zwykłej szosy, bo Twój asfalt ma połysk.

No niestety- od ponad tygodnia nie padalo, a jak na zlosc pogoda iscie wiosenna. Pogoda zawsze plata figle. :D

Jaho63 napisał(a):A ja nie wiem, co tu takiego fajnego, mnie denerwują gostki zupełnie nie dbający o samochód, rozumiem, że pucowanie auta dwa razy w tygodniu na błysk to choroba, ale tutaj to normalnie... ahaaaaaa... to jest model!!!
Ups. ;o)

A tak sie staralem, aby wlasciciel nie wyszedl na calkowitego chama, co to o maszyne nie dba.
Nawet sie hamowalem przy kurzeniu i syfieniu. ;o)

piotr dmitruk napisał(a):Widzę, widzę....jakie będzie zdjęcie w forumowym kalendarzu pulpitowym na maj.
Model świetny, prezentacja wyśmienita. Siara chyba wkrótce zarzuci modelowanie, bo pewnego poziomu już nie da się przeskoczyć.

Jak to mowia- nigdy nie mow nigdy, ale dopoki mi to sprawia frajde, to cos tam zawsze bede lepil.

Najwiekszy rozmiar zdjec mam w szerokosci 1200 i takie pokazuje na forum.

Korowiow napisał(a):A co do łowienia ryb to jak widziałem i na tym polu masz się czym pochwlaić - sumisko jak się patrzy :mrgreen:

Widzialem wieksze ale ten tez mnie zadowolil- dziekuje. ;o)
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: VW Type 2 Delivery Van (1967) Hasegawa 1:24

Postprzez Alive » środa, 6 kwietnia 2011, 12:50

Absolut! Chwalmy Pana!
To by jeszcze uchodziło napisać.
Alive
 

Re: VW Type 2 Delivery Van (1967) Hasegawa 1:24

Postprzez Adam » środa, 6 kwietnia 2011, 14:19

Ja myślałem, że ty wkomponowałeś ten model do istniejącego zdjęcia np za pomocą photshopa i rozmyłeś tło. A wygląda na to, że to są zdjęcia plenerowe to fakt tu nie da się nic zrobić :(
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: VW Type 2 Delivery Van (1967) Hasegawa 1:24

Postprzez karambolis8 » czwartek, 7 kwietnia 2011, 00:04

Można spróbować nałożyć dwa zdjęcia. Jedno ostre tło bez modelu i jedno z ostrym modelem. Potem naokoło samochodu i tak się wycina, więc nie ma problemu z poruszeniem kadru.
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Re: VW Type 2 Delivery Van (1967) Hasegawa 1:24

Postprzez powerpablo » czwartek, 7 kwietnia 2011, 14:57

Brak słów by opisać to co zrobiłeś z tym modelem i jak prowadziłeś wątek warsztatowy.
Po prostu Mistrzostwo w każdym mm modelu.
I te zdjęcie plenerowe bardzo dobry pomysł.
Bardzo mi się podoba model jak zarówno zdjęcia a najbardziej w sepii.

pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 21:41
Lokalizacja: Łomża

Re: VW Type 2 Delivery Van (1967) Hasegawa 1:24

Postprzez MesserDesign » piątek, 8 kwietnia 2011, 10:56

Świetny model! Bardzo podoba mi się przeniesienie technik z pancerki na cywile. Dzięki temu powstaje realistycznie wyglądający pojazd, który przy zrobieniu odpowiednich fotek ( właśnie takich jakie zrobiłeś :) ) wygląda jak maszyna w 1:1.
Gratuluję zakończenia pięknego i budującego warsztatu tak dopracowaną galerią :D

Pozdrawiam
MesserDesign
Avatar użytkownika
MesserDesign

Animal Planet
 
Posty: 1198
Dołączył(a): wtorek, 2 listopada 2010, 22:40

Re: VW Type 2 Delivery Van (1967) Hasegawa 1:24

Postprzez Mikey » sobota, 9 kwietnia 2011, 13:34

Coś pięknego i wartościowego dla innych (np. dla mnie). Z ciekawości pokazałem kilkorgu znajomych pierwsze zdjęcie z poniższej prezentacji i... wszyscy się nabrali ;). Dopiero po fotce z warsztatu gdzie widać statywy i Autora z aparatem wszystko staje się jasne... Chociaż każdy mówi coś w stylu; aa no tak, ta podstawka się odcina itd. Sam model jak prawdziwy.
Gratuluję i podziwiam.
Avatar użytkownika
Mikey
 
Posty: 18
Dołączył(a): piątek, 1 sierpnia 2008, 21:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: VW Type 2 Delivery Van (1967) Hasegawa 1:24

Postprzez krzysiekk » sobota, 9 kwietnia 2011, 13:57

Myślę, że nie przesadzę pisząc że sam model, ale też warsztat i galeria na najwyższym światowym poziomie!

Z przyjemnością śledziłem ten wątek i bardzo podoba mi się przeniesienie technik z pancerki do cywili. Nie zmienia to faktu, że chciałbym zobaczyć jakiegoś czystego cywila w Twoim wykonaniu :) Na pewno znalazłbyś tam mnóstwo nowych technik na poprawienie czegoś :)

Zdecydowanie jeden z moich faworytów!

pzdr
Krzysiek
krzysiekk
 

Re: VW Type 2 Delivery Van (1967) Hasegawa 1:24

Postprzez WestBikers » wtorek, 24 maja 2011, 22:30

:shock:

Moja żona zapytała dlaczego ja tak nie potrafię?... :oops:


Piękny :!:
Avatar użytkownika
WestBikers
 
Posty: 528
Dołączył(a): niedziela, 9 marca 2008, 22:35
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: VW Type 2 Delivery Van (1967) Hasegawa 1:24

Postprzez siara1939 » wtorek, 24 maja 2011, 22:46

Milo mi- dziekuje jeszcze raz. :D
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: VW Type 2 Delivery Van (1967) Hasegawa 1:24

Postprzez Krzychu » środa, 1 czerwca 2011, 10:23

:shock: no napatrzeć się nie mogę przecież w stylu retro to wygląda jak prawdziwe! Zmasakrowałeś moje sensory optyczne w pozytywnym znaczeniu tego słowa...
Krzychu
 

Re: VW Type 2 Delivery Van (1967) Hasegawa 1:24

Postprzez jwk » czwartek, 14 lipca 2011, 10:16

Może nie potrzebnie odgrzewam kotleta, ale tego warto odgrzać...
Odnośnie rozmów w wątku motoryzacyjnym pytanie do twórcy bulika: czy gdyby kolega Siara popełnił dajmy na to Karmanna, to byłby on równie "zużyty" jak type 2, czy byłaby szansa ujrzeć wyglancowany egzemplarz?
jwk
 
Posty: 169
Dołączył(a): środa, 1 lipca 2009, 11:22

Re: VW Type 2 Delivery Van (1967) Hasegawa 1:24

Postprzez siara1939 » czwartek, 14 lipca 2011, 17:42

Ja nie tylko robie rozbite i zmasakrowane modele- pewnie, ze jest szansa, ostatnio chodzi mi po glowie jakis garbusek z owalna szyba, lub dzielona szyba z tylu. Nawet myslalem o jakiejs winietce z KDF i Adolfem rozmawiajacym z Ferdynandem Porsche.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: VW Type 2 Delivery Van (1967) Hasegawa 1:24

Postprzez SHERMAN222 » środa, 10 sierpnia 2011, 16:20

O Pro ! :shock:
Jak tą rdze wy robicie !? :lol:
Rdza i wgniecenia+anatomia cywili http://www.accidenti-a-me.com/
trochę zdjęć : http://www.panzerpunkt.info/index.html
http://www.youtube.com/watch?v=InRDF_0l ... re=related
☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭
Avatar użytkownika
SHERMAN222
 
Posty: 355
Dołączył(a): piątek, 24 czerwca 2011, 18:37
Lokalizacja: Bobrek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości