Nissan 350Z V6 Biturbo

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Nissan 350Z V6 Biturbo

Postprzez kdz » piątek, 8 lutego 2008, 03:47

Model zacząłem robić w czerwcu... na początku miał być to zwykły model Maisto z lepszymi felgami i lekko poprawionym wnętrzem i własnoręcznie robionym silnikiem...
wszystko sie zmieniło gdy stwierdziłem ze tylne lampy są do kitu bo połączone są z buda (największy błąd Maisto) chciałem zrobić samemu klosze, ale trochę kształt lamp mnie przerastał i model poszedł w kat na jakiś miesiąc. Pewnego dnia przeglądałem forum i wyczytałem ze Jakub476 ma 2 Nissany 350Z Tamiyi i jeden ma na zbyciu... okazało sie ze model ma klosze tylne i jeszcze parę części...
Kiedy przyszedł do mnie obejrzałem go dokładnie i okazało sie ze mam nówkę sztukę budę i podwozie a także prawie kompletne wnętrze, jedynie trzeba było je odnowić bo było słabo pomalowane... :roll:
Bardzo zależało mi na tym aby w modelu otwierały sie drzwi i maska, ale zderzaki w wykonaniu Maisto mnie totalnie nie zadowalały. :roll: Postanowiłem ze wykorzystam budę Tamki i tak przeszczepiłem do budy Maisto zderzaki Tamiyi... :mrgreen:

Zmiany:
- zderzaki od Tamiyi
- zlikwidowane otwory od spoilera tylnego
- wkłady i klosze lamp od Tamiyi
- poprawione nadkola, bo nie trzymały skali
- klamki i słupki drzwiowe Tamiya
- felgi Fujimi IMPUL NS GTII
- czarny lakier
- odnowione szyby oraz dorobione tylne boczne szybki
- podwozie Tamiya, pomalowane + wash
- blachy
- spod maski, drut do podtrzymywania maski
- silnik V6 i komora silnika
- przewody olejowe, przewody, pasek klinowy i kola pasowe
- kolektory wydechowe i turbiny
- filtry powietrza, orurowanie, BOV, intercooler
- układ hamulcowy Brembo
- wnętrze od Tamiyi
- Fotele i lewarki zostały pomalowane na jasny beż
- wszystkie drobiazgi (przyciski, tarcze zegarów, nawigacja itp)
- dorobiłem podsufitkę i daszki oraz zapięcia pasów, stacyjka i pasy bezpieczeństwa (handmade)
- flocking
- dorobiłem schowki za tylnymi fotelami
- Pedały, raczki na drzwiach, lusterko wsteczne (tamiya). Dorobiłem znaczek na kierownicy, kierownica jest Maisto bo Tamiyowska była połamana
- zabudowa w bagażniku (subwoofer + 2 piecyki)
- po dwa głośniki w boczkach, tweetery w podszybiu oraz głośniki za siedzeniami
- radio z dotykowym ekranem

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio edytowano sobota, 21 czerwca 2008, 21:57 przez kdz, łącznie edytowano 1 raz
kdz
 

Reklama

Re: Nissan 350Z V6 Biturbo

Postprzez Kazik » piątek, 8 lutego 2008, 09:16

Poczepiam się trochę :)
Przydało by się odkurzyć trochę model przed zdjęciami. Szczególnie pod maską. Dużo takich białych drobinek które na czarnym bardzo się rzucają w oczy. Kabelki pod maska wyglądają trochę mało realistycznie przez to że taki lekki bałagan tam po lewej stronie. Może jakaś mała spinka zbierająca to w jakąś wiązkę. Przednie koła wychodzą lekko po za obrys karoserii. Przydało by się je wciągnąć pod nadkola z 2mm. Na jednej z fotek (chyba11 od góry) widać niedokładnie założoną gumę na felgę. Tylny tłumik do wymiany bo widzę tam małe ognisko rdzy :) I jeszcze rzucają mi się w oczy otworki w tarczach hamulcowych. Albo są trochę za duże albo jeżeli są to tylko nawiercenia a nie otworki na wylot to za mocno zapuściłeś je ciemnym kolorem. Na tych fotkach wychodzą miejscami wielkości prawie śrub przy kołach co po przeskalowaniu daje sporo (najbardziej widac na trzecim zdjęciu w przednim kole). Ale może się czepiam.
Po za tym model bardzo ładny. Kolorek ma fajny połysk.

Kup duży arkusz białego brystolu bo ten „narożnik” psuje zdjęcia.
Na jednolitym tle i po odkurzeniu (wystarczy ustawić wyższe ciśnienie na kompresorze i mocniej dmuchnąć) fotki były ładniejsze.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nissan 350Z V6 Biturbo

Postprzez koksik750 » piątek, 8 lutego 2008, 09:59

Powiedz mi czym malowałeś fotele?
Obrazek
Avatar użytkownika
koksik750
 
Posty: 803
Dołączył(a): sobota, 27 października 2007, 00:04
Lokalizacja: z daleka...

Re: Nissan 350Z V6 Biturbo

Postprzez kdz » piątek, 8 lutego 2008, 13:08

koksik750 napisał(a):Powiedz mi czym malowałeś fotele?


farba Vallejo... niestety kładłem pędzlem :roll: ale może je teraz poprawie jak mam aero ;o)

Kazik napisał(a):Przydało by się odkurzyć trochę model przed zdjęciami. Szczególnie pod maską. Dużo takich białych drobinek które na czarnym bardzo się rzucają w oczy.


miałem duży problem z nimi bo nie mogłem ich sie pozbyć... :roll: a aero jeszcze nie mam sprawnego - brak węża :roll:

Kazik napisał(a):I jeszcze rzucają mi się w oczy otworki w tarczach hamulcowych. Albo są trochę za duże albo jeżeli są to tylko nawiercenia a nie otworki na wylot to za mocno zapuściłeś je ciemnym kolorem. Na tych fotkach wychodzą miejscami wielkości prawie śrub przy kołach co po przeskalowaniu daje sporo (najbardziej widac na trzecim zdjęciu w przednim kole). Ale może się czepiam.


tarcze to jest produkt Fujimi, były w komplecie z innymi felgami ;o) otworów nie nawiercałem jedynie pomalowalem tarcze X-19 a zaciski X-1

Kazik napisał(a):Kup duży arkusz białego brystolu bo ten „narożnik” psuje zdjęcia.
Na jednolitym tle i po odkurzeniu (wystarczy ustawić wyższe ciśnienie na kompresorze i mocniej dmuchnąć) fotki były ładniejsze.


następne zakupy obejmą wszystko co jest związane z robieniem zdjęć modelom, bo to co mam w chwili obecnej to jest totalna prowizorka :roll:
kdz
 

Re: Nissan 350Z V6 Biturbo

Postprzez koksik750 » piątek, 8 lutego 2008, 22:26

A jaki konkretnie kolor i typ farby?
Obrazek
Avatar użytkownika
koksik750
 
Posty: 803
Dołączył(a): sobota, 27 października 2007, 00:04
Lokalizacja: z daleka...

Re: Nissan 350Z V6 Biturbo

Postprzez kdz » sobota, 9 lutego 2008, 17:26

koksik750 napisał(a):A jaki konkretnie kolor i typ farby?


http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?a ... ltr_dost=2

dokładnie taka farbka ;o)
kdz
 


Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości